Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehcan

mehcan Aktif Üye

İlk mesaja dosyaları ekledim hocam.

2. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam henüz eklenmedi. Farklı bir uygulama daha var oda bitince ikisini birden ekleyeceğim inşallah.

3. no_name

no_name Üye

hocam merhaba program için teşekkürler emeğinize sağlık..
    duyurunun sürekli kalması için ne yapılıyor ya da eski duyurular kalıyor mu?

4. crescent

crescent Aktif Üye

hocam harika ve sorunsuz program çok teşekkür ederim.
    telefon ile de kullanabilecek miyiz

5. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam ana programdan silmedikçe duyurular kalır. Ancak tahta ekranında en son 6-7 tane duyuru listelenir

6. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam android cihazlarla kullanabilirsiniz. İlk mesaj ekinde mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

7. clksdtt

clksdtt Aktif Üye

win 7 için yüklüyorum inşallah sıkıntı çıkmaz :)

mehcan bunu beğendi.
  8. lover128

lover128 Aktif Üye

Mehcan hocam mobil uygulama sifre oluşturduktan sonra güncelleme nasil yapılır video mümkün mü.. benim telefon açıyor ama bir türlü diğer öğretmenleri tanıyamadım mobil uygulama uzerinden

mehcan bunu beğendi.
  9. lover128

lover128 Aktif Üye

Mehcan hocam tamamdır teşekkür ederim..hallettim

mehcan bunu beğendi.
  10. yusufziya41

yusufziya41 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam öncelikle ellerinize sağlık. Faz-2 win 10, fatih ağı kurulu akıllı tahtalarda ip ve dns otomatik. Bu durumda ana bilgisayarı görmedi. Tüm ipleri elle mi vermeliyim?

11. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam ip vermeniz gerekmez. Eğer tüm tahtalar ve ana pc aynı ağdaysa bağlanırlar. Bazı özel durumlar var. Öncelikle ana programın kurulduğu pc de bilgisayarıma girin ve sol taraftaki Ağ tuşuna basın. Eğer tüm tahtalar aynı ağa bağlıysa Burada akıllı tahtaların görünüyor olması lazım. Eğer görünmüyorsa ağ ile ilgili işlem yapmanız gerekir. Örneğin ağ bulmayı açma gibi.
    Kablosuz bağlantı, idare bilgisayarlarına giden kablolu bağlantı ve tahtalara giden kablolu bağlantı birbirinden farklı ağlardır. Eğer biri farklı ağdaysa bağlanmaz ana bilgisayara. Eğer tümü bu ağlardan birinin içindeyse ve yine görmüyorsa, ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine eklemelisiniz. bazı durumlarda ise akıllı tahta isimlerini değiştirmek gerekebiliyor. Tüm tahtalar aynı imaj ile kurulduysa tahta isimleri rastgele üretilmiş isimler oluyor. Bu ise ip çakışmasına sebep olabiliyor.
    Son olarak kilit ekranında yazan, akıllı tahtanın bağlanmaya çalıştığı Ana bilgisayar isminin doğru olduğundan emin olunuz.

yusufziya41 bunu beğendi.
  12. yusufziya41

yusufziya41 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ana bilgisayar olarak laboratuvarındaki akıllı tahtayı kullanmak istemiştim. 26 ET'nin hepsini aynı imaj ile kurdum. Bu nedenle dediğiniz çakışmayı yaşıyor olabilirim. Söylediğiniz şekilde deneyeyim. Çok teşekkür ederim.

mehcan bunu beğendi.
  13. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Merhaba hocam. Teşekkür ederim program için benim bir sıkıntım var. Ana programı öğretmenler odasındaki bilgisayaea kurdum. Daha sonra yönetici diski oluşturup içindeki kurulum dosyasıyla bir tahtamıza yüklemeyi gerçekleştirdim. Ana bilgisayarda tahta listelenmiyor fakat tahtayı açtığımda kilit ekranı geliyor. Kendime anahtar oluşturdum onu taktığımda da açılıyor tahta ana bilgisayarda görememe sebebim ne acaba ağı açtım bu arada.

Ekli Dosyalar:

14. mehcan

mehcan Aktif Üye

Merhabalar hocam,
    Eğer tüm tahtalar ve ana pc aynı ağdaysa bağlanırlar. Bazı özel durumlar var. Öncelikle ana programın kurulduğu pc de bilgisayarıma girin ve sol taraftaki Ağ tuşuna basın. Eğer tüm tahtalar aynı ağa bağlıysa Burada akıllı tahtaların görünüyor olması lazım. Eğer görünmüyorsa ağ ile ilgili işlem yapmanız gerekir. Örneğin ağ bulmayı açma gibi.
    Kablosuz bağlantı, idare bilgisayarlarına giden kablolu bağlantı ve tahtalara giden kablolu bağlantı birbirinden farklı ağlardır. Eğer biri farklı ağdaysa bağlanmaz ana bilgisayara. Eğer tümü bu ağlardan birinin içindeyse ve yine görmüyorsa, ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine eklemelisiniz. bazı durumlarda ise akıllı tahta isimlerini değiştirmek gerekebiliyor. Tüm tahtalar aynı imaj ile kurulduysa tahta isimleri rastgele üretilmiş isimler oluyor. Bu ise ip çakışmasına sebep olabiliyor.
    Son olarak kilit ekranında yazan, akıllı tahtanın bağlanmaya çalıştığı Ana bilgisayar isminin doğru olduğundan emin olunuz.

15. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Dediklerinizi yaptım ama yine olmadı hocam. Etlerden birine yuklemek istiyorum ana programı. İlk kurduğum bilgidayardan ve tahtadan programı basıl kaldırabilirim. Listede programı göremedim

16. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam et lerden yönetici diski ile kaldırabilirsiniz. Yönetici diskini akıllı tahtalara takıp açılan pencereden kaldırabilirsiniz.
    Ana programı kaldırmak için kurulum dizininden silmeniz yeterli.

17. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Hocam tahtalar ein 10 programı kurduğum bilgisayar 7 onunla ilgisi olabilir mi

18. mehcan

mehcan Aktif Üye

İşletim sistemi farketmez hocam. Win7 ve üzerinde çalışır

19. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Hocam ana makineyi değiştirmek istedim değiştirdim de sonrasında etye yükledim ama bir sıkıntı çıktı su an etde kilit olmuyor yonetici diski taktığımda da malesef yönetici ekranı açılmıyor. Ne yapmalıyım

20. mehcan

mehcan Aktif Üye

Etde kilit olmuyor derken biraz açar mısınız hocam.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal