Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

1. mehcan

mehcan Seçkin Üye Seçkin Üye

En son ne yapıldı acaba hocam. Yani ne olduda görmemeye başladı. Verdiğim bağlantıdakileri tekrar kontrol eder misiniz tek tek.

2. m.akin49

m.akin49 Üye

Tek tek kontrol ettim hepsi dogru elektrik kesintisi sık sık yaşandı onun dışında bisey olmadı diger uygulamalar görüyor birbirini yönetici diskini tahtaya taktığımda hata veriyor suan ama tahtayı açıyor

3. mehcan

Hocam o zaman yönetici diskinizi ana programda tekrar oluşturun. Sonra akıllı tahtaya takın ve tüm seçenekleri yukarıdan aşağıya güncelleyin.

4. star

star Aktif Üye

Hocam, programınız fiber bağlantısı olan kurumlarda idareden kontrol edilecek şekilde çalışıyor mu?
    hiç deneme imkanınız oldu mu?

5. mehcan

Hocam farklı ağlar oldukları için görmüyorlar birbirlerini. İdareden de kontrol edebilmek için tüm tahtaları ve idarede kullanılan bilgisayarı kablosuz olarak bağlamanız lazım. Mevcut fatih altyapısı ile ancak bu şekilde bağlanmalarını sağlayabilirsiniz.

6. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Mobil anahtar oluşturulması için https://apps.apple.com/us/app/usbkey-mobil-anahtar/id1219900847

Buradaki aplikasyonu indiriyoruz telefonumuza doğru mudur?

Daha önceden bir flash oluşturma şartı var mıdır?

Aplikasyonu indirdim telefonuma, okul kodunu ve programdaki öğretmen numarasını girdim fakat işleme devam edemiyorum. Bu sırada yapılması gereken nedir? Hem işlemi yapan bilgisayarın hem de aplikasyonun kurulu olduğu bilgisayarın fatih ağında bağlı olması mı gereklidir?

Bu sorulara cevap alabilirsem çok sevineceğim zira flash bellek taşımak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

7. mehcan

Yanlış uygulamayı yüklemişsiniz hocam.
    mehcan.net/e-kilit/e-kilit-indir.html adresindeki uygulamayı kurunuz.
    Akıllı tahtalara kilit uygulamasını kurmak için yönetici diski oluşturmalısınız.
    Mobil uygulamayı kullanmak için akıllı tahtanın internet bağlantısı veya ağ bağlantısı olması gerekmez.
    Tahtaları ana programdan yönetmek için ağ bağlantısı gerekir.
    Kurulum, ağ bağlantısı ile ilgili mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=y adresinde bakabilirsiniz.

DaMieN bunu beğendi.
  8. mebbis

mebbis Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam Tahta ne flashı nede karekodu görüyor. Güvenlik dosyası bozulmuş diyor. Ne yapmam lazım yeni kurdum sabah daha. Bi öğretmen flashı çıkarınca olmuş. Sorun nedir. Acil

9. mehcan

Hocam özel mesaj attım size. Oradan veya Whatsapp tan yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım

10. renovatio033

renovatio033 Üye

hocam merhabalar. Duyuru ekranindan ogrencilere link veya dosya paylaşimi yapabilir miyiz?

11. mehcan

Merhabalar hocam. Kilit ekranındaki internet tarayıcısı aracılığı ile herhangi bir bağlantıyı paylaşabilirsiniz. Dosya paylaşımı ise şuan yoktur hocam.

12. renovatio033

renovatio033 Üye

Anladim hocam, ben de oyle dusunmustum. Paylasmak istedigim linki tarayici izinlerine kaydedip, Duyurulardan da cocuklari İnternet tarayicisina yonlendirip paylasilacak. Sagolasin

mehcan bunu beğendi.
  13. VaVgibi

VaVgibi Aktif Üye

Sanırım öğrenciler e kilit yazılımını devre dışı bırakmışlar .Bunun için ne yapabiliriz tekrarlanmaması adına yada nasıl yapmışlardır

14. mehcan

Kullandığınız sürüm eski ise olabilir. Eski sürümlerde herhangi bir koruma yoktu. Yeni sürüme güncelleyiniz. Ayrıca ayarlarda bulunan engellenen uygulamaları kullanınız.
    Akıllı tahtalardaki ekilit Yazılımını kaldırın ve tekrar yeni sürümü kurun. Sadece güncelleme yapmak(ağdan veya yönetici diski ile) işe yaramayacaktır.

15. renovatio033

renovatio033 Üye

Hocam, dedigim gibi yaptim, tarayicidan dedigim adrese giriyorlar ama dosya indirmeleri gerekli, indiremiyoruz. odsgm.meb adresinden ornek sorular yayinlanmis.tahtanin kilidini acmadan cocuklarin o sorulara bakmalarini saglamaya calisiyorum

mesela şu içerik
    https://odsgm.meb.gov.tr/www/sinavl...ekim-ayi-ornek-sorulari-yayimlandi/icerik/495

Hocam bir de, İzin verilen web adresleri bolumunde, adresi ekledikten sonra duzenleme yapamiyoruz ve eklerken simge adresi bölümunde simgeyi sececek bir buton olsa, hatta 8-10 tane secebilecegimiz default butonlar olsa cok iyi olurdu

Son düzenleme: 1 Kasım 2019
  16. mehcan

Hocam dosya indirme penceresinin görülebilir olması durumunda öğrenciler o pencereyi kullanarak farklı yerlere girebilir.
    Verdiğiniz sayfadaki pdf dosya adresini deneyin hocam birde.
    Simgeler için eklenebilir hocam teşekkürler

17. VaVgibi

VaVgibi Aktif Üye

teşekkürler hocam

18. mehcan

Rica ederim hocam. Yinede eğer farklı bir şekilde aşmış olabilirler tabi. Eğer öğrenirseniz haber verirseniz düzeltmeye çalışayım.

19. renovatio033

renovatio033 Üye

Hocam ilk o sekilde denemistim pdf programi calismadi. Calistirilabilen programlardan adobe readeri eklesem olur belki, ya da word'ü. tesekkurler dediginizde haklisiniz.

20. fayrob

fayrob Üye

Hocam, böyle bir program yaptığınız için öncelikle teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. Size bir sorum olacak: İzin verilen web adresleri bolumunde web adresini ekledikten sonra simge adresini ekleyemiyoruz. Onu nasıl eklememiz gerekiyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal