(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Faz1 tahtalarıma prg kurdum guzel olacak insallah merak ettigim bikac sey var 1. Olarak programı yondtici flashi yapip tahtalara kurdum sonradan flash veren hocaların flashlari tahtayi acarmi yani kurulum.exe si olusturdukdan sonra olusturdugum ogretmen anahtar usbler icin ek bir guncelleme yapilmalimi yoksa direk acarmi tahtayi
Sonradan oluşturduğunuz anahtar diskler tahtaları açar. Güncelleme yapmanız gerekmez.
2. Olarak mobil anahtar olusturmak icin hocalarin ayar bolumune sifre olarak programin anasifresini mi yazacagim yoksa farkli bir sifremi olacak
evet hocam ana program giriş şifresi olacak.
3. Bazi tahtalarda ekilit devreye girince alttan karekod acilirken bazilarinda dokunmatik calismiyor bu durumdakilerde flash acarken karekoda tiklayamadigim icin mobil olarak acamiyoruz neden dokunmatik mouse işaretçisi hareket etmiyor
Faz1 tahtalarda yaşanan bir sorun hocam bu. Ana programda ayarlarda bu durum için seçenekler var. Kilit ekranı sekmesinde gecikmeli başlangıç seçip tahtalarda ayarları güncelleyiniz.
4. Birde anabilgisayarim tahta kablosu takili olmadigi icin farkli ipye sahip tahtalari bu bilgisayardan kontrol etmenin bir yolu varmi tahta internet kablosu takmadan
Ana programda ayarlarda server adı kısmına ana bilgisayarın ip adresini yazarak tüm tahtaların bağlandığını söyleyen arkadaşlar var. ip adresi yazdıktan sonra ayarları güncellemeyi ve tahtaları yeniden başlatmayı unutmayınız.

@mehcan hocam programa 2 özellik eklersek bence daha da kullanışlı olacak :

1- Belirli Gün ve Haftalar
M.E.B. belirlediği Belirli Gün ve Haftalar günü geldiğinde otomatik olarak kilit ekranında görünsün. Eğer o gün herhangi bir kayıt yoksa görünmesin. Duyurularda olduğu gibi tıklayınca bizim girdiğimiz detayı açılsın. Yazı, foto, video... ekleyebilmeliyiz.
İsteyen okul bu bölümü aktif/pasif yapabilsin. Bir kez listeyi oluşturduğumuzda her yıl tarihi güncelleme gerekmesin. Yani gelecek yıl Dünya Kadınlar Günü'nü 08.03.2021 olarak güncellememiz gerekmesin. Enerji Tasarrufu Haftası (Ocak ayının 2. haftası) gibi haftaları da tarih güncellemesi yapmaya gerek kalmadan programlayabilirseniz çok güzel olur.

2- Tarihte Bugün
Yukarıdaki özellikleri taşıyan böyle bir modül çok güzel olur

Bu 2 modüle bir excel sayfasından veri ekleyebilelim. Özellikle Tarihte Bugün modülü için forumda excel veri paylaşımı yapılabilir bu özellikle.

Teşekkürler, kolay gelsin.

Selam Mehcan hocam; e kilit programını kurmayı düşünüyorum. programın bir meslektaşım tarafından yapıldığına sevindim
Beni en çok ilgilendiren konu bu;
....öğretmen flashını kaybetti telefonuna format attı diyelim.
yenilerini ana bilgisayarda oluşturduk. direk yönetici diski ile 29 tahtaya yeniden güncelleme yapmam mı gerekiyor ana bilgisayardan
bunu tahtalara aktarma sansım var mı? yoksa her usb kaybolması yada telefonda e kilit programının uçması yüzünden tek tek 29 tahtayı her defasında ziyaret etmem mi gerekecek.
Ana pc den tahtalara yeni verileri aktarma sansım var mı.
ben işe bütün öğretmenlere idarecilere ve 2 adet yedek öğretmenler odasında usb belek oluşturduktan sonra; yönetici diskiyle tüm tahtalara programı yüklemeyi düşünüyorum.
cevabınızdan sonra işlemlere başlamayı düşünüyorum.... saygılar

Selam Mehcan hocam; e kilit programını kurmayı düşünüyorum. programın bir meslektaşım tarafından yapıldığına sevindim
Beni en çok ilgilendiren konu bu;
....öğretmen flashını kaybetti telefonuna format attı diyelim.
yenilerini ana bilgisayarda oluşturduk. direk yönetici diski ile 29 tahtaya yeniden güncelleme yapmam mı gerekiyor ana bilgisayardan
bunu tahtalara aktarma sansım var mı? yoksa her usb kaybolması yada telefonda e kilit programının uçması yüzünden tek tek 29 tahtayı her defasında ziyaret etmem mi gerekecek.
Ana pc den tahtalara yeni verileri aktarma sansım var mı.
ben işe bütün öğretmenlere idarecilere ve 2 adet yedek öğretmenler odasında usb belek oluşturduktan sonra; yönetici diskiyle tüm tahtalara programı yüklemeyi düşünüyorum.
cevabınızdan sonra işlemlere başlamayı düşünüyorum.... saygılar
Merhabalar hocam teşekkür ederim.
Usb anahtarlar için herhangi bir güncelleme yapmanız gerekmez. Ana programda ısb anahtar oluşturmanız yeterli.
Mobil anahtar için güncelleme yapmanız gerekir. Ama arkadaşlar farklı bir çözüm kullanıyor.
Şöyle ki kurulumdan önce bir tane mobil anahtar oluşturun. Mobil uygulama ayarlarını yaparken her öğretmene bu mobil anahtarı tanımlayın. Böylece güncelleme yapmanız gerekmeyecek.

Merhabalar hocam teşekkür ederim.
Usb anahtarlar için herhangi bir güncelleme yapmanız gerekmez. Ana programda ısb anahtar oluşturmanız yeterli.
Mobil anahtar için güncelleme yapmanız gerekir. Ama arkadaşlar farklı bir çözüm kullanıyor.
Şöyle ki kurulumdan önce bir tane mobil anahtar oluşturun. Mobil uygulama ayarlarını yaparken her öğretmene bu mobil anahtarı tanımlayın. Böylece güncelleme yapmanız gerekmeyecek.

her öğretmen ve idareciye oluşturdum mobil kodlar, bir şekilde telefonlarından uygulamanın silinmesi telefon değişikliği ve benzeri sebeplerden dolayı kullanılmaz hale gelse de; ana pc deki önceden aktif edilmiş isim ve kodun tekrar yazılmasıyla yeniden çalışabileceği şeklinde anladım doğrumudur.
..... yada bir farklı kullanıcı oluştur. sonradan gelenlere herkese bunu ver çalışır mı
..... yada mobil anahtar için tek kullanıcı oluştur, alayına da bunu yükle.( kimin son kullandığını göremem).

büyüksün hocam;bu olay olursa işler yolunda gidecektir. teşekkür ederim

Son düzenleme:
@mehcan hocam okulumuzda başka okuldan görevlendirme öğretmen arkadaşlarımız var onların okulunda da e kilit yüklü aynı flashla iki okul tahtalarını da açabilir mi yoksa iki ayrı flash mı kullanmak lazım

hocam ayarlardan flash takilmazsayi 5 yerine 4 dakika yapayim birde klit ekranı sekmesinde gecikmeli başlangıç seçeyim dedim. simdi bir arkadasa flash olusturdum, anahtar bu tahta icin olusturulmamis diyip acmiyor sanirim anaprogramda ayarlari degistirmemem gerekiyordu ne yapmam gerekli acaba

Merhabalar hocam,
Kilit ekranında internet explorer motoru kullanılmaktadır.normal olarak internet explorer ile açılıyordur belki ama kilit ekranında bazı kısıtlamalar oluyor. Bu yüzden hata veriyor olabilir.
Tahtalarda internet explorer ın eski sürümleri varsa 11 sürümünü kurmanızı öneririm. Belki çözüm olabilir.
Ayrıca eba giriş sayfasının bağlantısını ekleyerek deneyebilirsiniz. Yani öğrenci tıkladığında direkt giriş sayfası açılacak şekilde bir bağlantı eklemeyi deneyebilirsiniz.
Hocam hepsini denedim, yine hata veriyor. Yalniz 1-2 tahtayi guncellemedigimi farkettim hic, onlarda aciliyor Eba hala. Yeni bir guncellemeyle alakali olabilir mi?

Mehcan hocam. Ekran kilitlenince program tahtaların sesini otomatik olarak kısıyo. Bu bir özellik mi hata mı.?

@mehcan hocam akıllı tahtaya yönetici diski takmama ve yönetici diski takıldı uyarısıyla beraber kilit açılmasına rağmen yönetici menüsü gelmiyor. Geçici olarak kilidi kaldırmak istiyorum.

@mehcan hocam akıllı tahtaya yönetici diski takmama ve yönetici diski takıldı uyarısıyla beraber kilit açılmasına rağmen yönetici menüsü gelmiyor. Geçici olarak kilidi kaldırmak istiyorum.
Hocam yönetici diski içinde atman.exe olacak. Duruyor mu diye kontrol edin. Usb anahtar isimli klasörün içinde yoksa yönetici diski tekrar oluşturun.
Ayrıca bu atman isimli uygulamayı antivirüs yazılımı engelliyor olabilir. Kaldırıncaya kadar antivirüs yazılımı devre dışı bırakabilirsiniz.

@mehcan hocam kilit ekranındaki QR kodu normal bir şekilde taratınca şifrelenmiş harfler çıktı.
Nasıl şifrelendiğini ve şifrenin nasıl çözüldüğünü anlatır mısınız?

Yönetici olarak çalıştırdım. Anti virüs programı da yok.ama tahta adını değiştirdim ondan olabilir mi?

Yönetici olarak çalıştırdım. Anti virüs programı da yok.ama tahta adını değiştirdim ondan olabilir mi?
Ondan değildir hocam.
O zaman kurmadan önce eski sürümü kaldırmış olabilirsiniz. Muhtemelen bazı dosyalar kalmış olabilir.
Yönetici diskin içindeki USB Anahtar klasörünün içinde atman.exe yönetici olarak çalıştırınız.
(öncesinde ana programın güncel sürümünü kurup yönetici diski güncelleyiniz)

Ondan değildir hocam.
O zaman kurmadan önce eski sürümü kaldırmış olabilirsiniz. Muhtemelen bazı dosyalar kalmış olabilir.
Yönetici diskin içindeki USB Anahtar klasörünün içinde atman.exe yönetici olarak çalıştırınız.
(öncesinde ana programın güncel sürümünü kurup yönetici diski güncelleyiniz)
Denedim hocam atman .exe ye basıp kaldır diyorum şifre okunamadi diyor tekrar kurmaya çalışıyorum aynı hata

Kurulumu, kullanımı gayet pratik görünüyor. Denemeyi düşünüyorum o nedenle. Sitenizdeki sürüm en güncel hali mi @mehcan hocam? Onu indirdim de..

Programı tek bir tahtaya kurduktan sonra imaj alıp imajı diğer tahtalara kurduğumuzda program sıkıntı çıkarıyor mu acaba?

Programı tek bir tahtaya kurduktan sonra imaj alıp imajı diğer tahtalara kurduğumuzda program sıkıntı çıkarıyor mu acaba?
Sıkıntı olmaz hocam.
Ama tüm sınıfların isimleri aynı olacağı için ana programda sadece bir tanesi görünür. Bu yüzden imajjı diğer tahtalara kurduktan sonra yönetici diskinizi akıllı tahtaya takarak sınıf ismini değiştiriniz.

Geri