Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. fayrob

fayrob Üye

Androidde herhangi bir sebeple base dosyasını yükleyemeyip e kilit anahtar oluşturamayan arkadaşlar opera tarayıcısını indirip ana bilgisardan ilgili arkadaşın karekodunu okutup (başka bilgi girilmesi gerekmiyor) web tabanlı yukarıdaki anahtar linkini kullanarak giriş yapabilirler. Emeğine sağlık Mehcan hocam.

mehcan bunu beğendi.
  2. abayandur

abayandur Site Gezgini

Merhaba hocam, güncellenen son sürümde anlık ekran görüntüleri yerine eski halini (liste şeklinde görüntüleme) kullanabilir miyiz? Sadece seçili tahtaya anlık mesaj gönderebilir miyiz? Bu arada uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum, emeğinize sağlık.

3. mehcan

mehcan Aktif Üye

Merhabalar hocam. Teşekkür ederim.
    Ekran önizlemelerini kapatabilirsiniz ama eski sürümlerde ki gibi liste halinde olmuyor.
    Bildirim özelliği ekledim. Resim ve video desteğini de ekleyeceğim. Haftaya yetiştirmeye çalışıyorum. Yetişmezse sadece metin bildirimler olarak yayınlayacağım.

kali13 bunu beğendi.
  4. abayandur

abayandur Site Gezgini

Bildirim özelliği bir sonraki güncellemede eklenecek sanırım. Tekrardan program ve ilginiz için teşekkürler, iyi çalışmalar.

mehcan bunu beğendi.
  5. m.akin49

m.akin49 Üye

Merhaba Mehmet hocam ekilit uygulaması sürekli uyku ayarını 30 dakikaya çekiyor nasil cozebiliriz bu durumu

6. aysegul_guzel

aysegul_guzel Site Gezgini

hocam eklediğiniz özelliği nasıl güncelleyeceğiz?sistemi baştan mı kuracağız tüm tahtalara ve ana programa?
    bir de bir öğretmen arkadaşımız mobil uygulamasında öğretmen tanımlı değil hatası veriyor hep sebebi nedir acaba?

7. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam en kolayı ağ üzerinden ekiliti güncellemelisiniz. Ancak ilk güncellemede kilit Yazılımı, ikinci güncellemede bildirim Yazılımı güncelleneceği için bir tahtayı iki defa güncelleyiniz. Bu durum bildirim uygulamasının tahtaya aktarılması içindir. Yani bir defalıktır, herseferinde çift güncelleme gerekmez.
    İsterseniz yönetici diski ile de güncelleyebilirsiniz.
    Eğer problem olursa kaldırıp yeniden kurmak en temiz yol.

https://www.mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=s

8. haptahendu

haptahendu Üye

Merhaba Mehcan hocam...
    Akıllı Tahtalara kurulum yaptık. Genel anlamda sorun yok, fakat bazen kilit ekranında donma yaşanıyor. Dokunmatik tepki vermediği için karekod vs. giriş yapılamıyor. USB ile veya uzaktan erişim ile açıyoruz.
    Acaba sorun ve kaynağı nedir? Bir öngörünüz var mı?
    Varsa nasıl cozebilecegimiz hakkında bilgi verirseniz seviniriz. Teşekkürler şimdiden...

9. mehcan

mehcan Aktif Üye

Merhabalar hocam, bu durumun sebebini bilmiyorum maalesef. Faz1 tahtaların tümünde olan bir durum değil. Bazı faz1 lerde yaşanıyor. Böyle olunca bazı imajlarla uyumsuzluk olduğunu düşünüyorum. Kullandığınız imaj nedir bilmiyorum ama aşağıdaki imajı kullanan arkadaşlar sorun yaşamadıklarını belirtmişler.

Faz1 için kilit ekranını baştan düzenlemeyi düşünüyorum ama şuan için başka çözüm yok gibi hocam.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...windows7-ekim-2019.170499/page-3#post-1837216

10. aysegul_guzel

aysegul_guzel Site Gezgini

hocam faz1 bizim okul...tahta 17.15 te kapansın ve kilit ekranı olunc tahta belli bir dakikadan sonra kapanmasın çalışmaya devam etsin şeklide 2 tane ayarlama yapmıştım ve tahtaları otomatik güncelliyor zaten.. bugün arkadaş tahtanın kilit ekranındayken 3 dakika sonra kapandığını söyledi..ayarları otomatik güncellemiyor mu?

11. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam ayarların otomatik güncellemesini açtıysanız güncelliyordur. Tabi farklı durumlar olmuş olabilir. Örneğin deepfreeze varsa eski ayarınız kalmış olabilir. Ağ durumunuza göre o 3 dakikada ayarlar aktarılamamış olabilir. Kilit ekranındaki kapatma tuşuna sinek dokunmuş olabilir.

12. cimzeng

cimzeng Üye

İyi günler hocam İphone için web uygulamasını kullanayım diyorum ama tahta ile bilgisayardaki şifrelerin uyuşmadığı hatasını veriyor şifreler aynı

13. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam ayarları taratmadan önce kilit ekranındaki karekodu tarattınız sanırım.
    Önce Ayarlar > Safari > İleri Düzey > Web Sitesi Verileri'ne gidin ve mehcan.net verilerini temizleyin. (Bu şekilde eski ayarları siliyorsunuz)

Aşağıdaki sırayla web uygulama ayarlarını yapın.
    1. Safaride web uygulamayı açın(mehcan.net/e-kilit/anahtar.php) Sayfa açılınca ana ekrana kısayol olarak eklemenizi öneririm.
    2. Ana programda mobil anahtar ekledikten sonra çıkan karekodu web uygulama ile taratın. Bunu yapınca web uygulama ayarlarını yapmış oluyorsunuz.
    3. Artık akıllı tahta ekranındaki karekodu Taratarak kilidi açabilirsiniz.

Eğer öğretmenler safari site verilerini temizlerse bu işlemleri tekrar yapmanız gerekecek. Yakında bu durum için bir çözüm oluşturacağım ama Bu durumu önlemek için web uygulamaya özel başka bir tarayıcı kullanabilirsiniz. (Örneğin chrome, opera)

Son düzenleme: 2 Aralık 2019
  14. promethus

promethus Aktif Üye

Bu programda, diyelim yeni bir öğretmen ekleyeceğiz, programı tüm akıllı tahtalarda yeniden mi kurmak gerekecek?

15. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hayır hocam. Mobil anahtar ekledikten sonra anahtar listesini güncellemeniz gerekir(ağ üzerinden ya da yönetici diski ile)
    USB anahtar eklediğinizde güncelleme yapmanız gerekmez.

16. promethus

promethus Aktif Üye

Programı kurdum akıllı tahtaya. Kurulumdan sonra aktif oldu. Daha sonra kapattım tahtayı. Tekrar açtığımda kilit ekranı gelmedi???

17. mehcan

mehcan Aktif Üye

Kurulumdan önce Deepfreeze vs. kapatmış mıydınız

promethus bunu beğendi.
  18. promethus

promethus Aktif Üye

Timefreeze acıkmış. Sorun çözüldü.
    Başka bir sorum olacak. Diyelim anabilgisayara format atmak zorunda kaldık veya ana programı başka bir bilgisayara taşımak istedik ne yapacağız?

19. mehcan

mehcan Aktif Üye

Formattan önce Ana programın kurulum dizininindeki MehCan-ekilit klasörünü yedekleyin hocam. Format sonrasında aynı yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. Başka pc ye taşımak için de aynı şekilde yapabilirsiniz.
    Ana bilgisayar ismini eskisiyle aynı yaparsanız ağ bağlantısı konusunda sorun yaşamazsınız.

20. promethus

promethus Aktif Üye

Peki aynı anda 2 bilgisayarda da ana program kurulu olabilir mi? Şu anda bilişim sınıfındaki bilgisayara kurdum ama öğretmenler odasındaki bilgisayara da kurmak istiyorum. Isteyen öğretmen kendisi anahtar olustursun. Olabilir mi öyle?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal