(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Sıkıntı olmaz hocam.
Ama tüm sınıfların isimleri aynı olacağı için ana programda sadece bir tanesi görünür. Bu yüzden imajjı diğer tahtalara kurduktan sonra yönetici diskinizi akıllı tahtaya takarak sınıf ismini değiştiriniz.
Tahta isimlerini değiştirsek hocam mesela etahta1 etahta2 diye gitse nasıl olur

Tahta isimlerini değiştirsek hocam mesela etahta1 etahta2 diye gitse nasıl olur
Hocam burada bahsedilen bilgisayar adı değil. Ekilit tahtaya kurulurken belirlenen isim.
İlk imajda ekilit kurarken ismini etahta1 olarak belirlediyseniz, imajı diğer tahtalara kurduğunuzda da etahta1 olarak görünecek. Tahtalar ana programa bağlandığında hepsinin ismi etahta1 olduğundan ana programda sadece bir tanesi görünür. Önemli olan ekilit için belirlediğiniz isimlerin farklı olması.
Sınıf isimlerini 9-A, 9-B... gibi yapmanızı öneririm. Sınıfa özel ders saatleri, sınıfa özel duyuru, sınıfa özel bildirim oluşturacağız zaman sınıfları ayırt etmeniz daha kolay olacaktır.

e kilit uygulamasında bütün cihazlar sisteme kablulu y ada kablosuz mu bağlı olmak zorunda ... öyle ise kullanışlılığı düşüyor okulum için... çünki kablosuz net pek verimli olmuyor...

hocam denedim şimdi aynı modemden tel kablosuz pc kablosuzken pc açılıyor..... tel balosuz pc kablolu iken pc açılmıyor ama verdiği kodla açılıyor... böyle mi olmalı yoksa pc kablolu ikende açılmalı mıydı.?
Siz mobil anahtar ile açmayı soruyorsunuz. Ana program ile akıllı tahtaların bağlantısını soruyorsunuz sandım. (yukarıda verdiğim bağlantı bunun içindi)
Mobil anahtar ile ağ üzerinden açabilmek için kablosuz olmalı hocam.

Ana programı nasıl bilgisayardan kaldırıyoruz. Program ekle kaldır listesinde adını göremedim.

mehcan hocam güncel programı yükleyeceğim, bu konuyu biraz taradım ama bununla ilgili bir bilgiye rastlamadım. tahtadaki programı silip yeni versiyonu yüklemek yeterli mi. öğretmen anahtarlarını tekrar oluşturmak mı gerekiyor.

mehcan hocam güncel programı yükleyeceğim, bu konuyu biraz taradım ama bununla ilgili bir bilgiye rastlamadım. tahtadaki programı silip yeni versiyonu yüklemek yeterli mi. öğretmen anahtarlarını tekrar oluşturmak mı gerekiyor.
Hocam kullandığım kütüphaneleri yeni sürümlerine güncelledim. Bu değişikliklerin tahtalara aktarılması için kaldırıp yeniden kurmak lazım. Önceden eklenen anahtarlar da veya diğer ayar, duyuru, bildirim vs. Tekrar oluşturmanıza gerek yok. Eski bilgilerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Eğer Pardus sürümünü kullanıyorsanız usb anahtarları yeniden oluşturmalısınız ve Anahtar listesini güncellemeniz lazım.

Hocam kullandığım kütüphaneleri yeni sürümlerine güncelledim. Bu değişikliklerin tahtalara aktarılması için kaldırıp yeniden kurmak lazım. Önceden eklenen anahtarlar da veya diğer ayar, duyuru, bildirim vs. Tekrar oluşturmanıza gerek yok. Eski bilgilerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Eğer Pardus sürümünü kullanıyorsanız usb anahtarları yeniden oluşturmalısınız ve Anahtar listesini güncellemeniz lazım.
Teşekkürler hocam. Programın son hali süper olmuş, elinize sağlık.

hocam anahtar listesi güncellemesi nasıl yapılacak. etap19 tahtalarda
Hocam ağ üzerinden yapabilirsiniz. Ana programda ilgili tahtayı seçip güncelle tuşuna basın.

Yönetici diski ile güncellemek için:
Ana programda anahtar ekledikten sonra yönetici diskinizi ana bilgisayarınıza takın.
Ekrandaki yönetici tuşuna basarak yönetici diskinizi güncelleyin önce.
Yönetici diskinizi akıllı tahtaya taktıktan sonra disk içerisinde bulunan USB anahtar klasörüne gidin. Boş bir yere sağ tıklayarak terminal penceresini açın.
sudo ekilit komutu ile güncelleme penceresi açılacaktır.

Hocam ağ üzerinden yapabilirsiniz. Ana programda ilgili tahtayı seçip güncelle tuşuna basın.

Yönetici diski ile güncellemek için:
Ana programda anahtar ekledikten sonra yönetici diskinizi ana bilgisayarınıza takın.
Ekrandaki yönetici tuşuna basarak yönetici diskinizi güncelleyin önce.
Yönetici diskinizi akıllı tahtaya taktıktan sonra disk içerisinde bulunan USB anahtar klasörüne gidin. Boş bir yere sağ tıklayarak terminal penceresini açın.
sudo ekilit komutu ile güncelleme penceresi açılacaktır.

hocam günceleme yapmıyor
en az 3 kere programı kaldırdım yükledim flash olusturdum yeni flashları tanımıyor. güncelleme yapıldı yazıyor ama yeni flashları tanımıyor. yönetici flashı ile yapıyorum.

hocam günceleme yapmıyor
en az 3 kere programı kaldırdım yükledim flash olusturdum yeni flashları tanımıyor. güncelleme yapıldı yazıyor ama yeni flashları tanımıyor. yönetici flashı ile yapıyorum.
Hocam görmemesinin sebebi diskin dosya sistemi de olabilir. Fat ile biçimlendirip öyle dener misiniz? Tahtalar Pardus olduğunda güvenli disk yapmanıza gerek yok. Dolayısıyla fat32 kullanabilirsiniz

@mehcan hocam, e-kilit programının kurulu olduğu bilgisayarda sistem çöktü. Ben şimdi hdd yi başka bilgisayara takıp dosyaları kurtaracağım. Mevcut kilitleri ve programı nasıl kurtarabilirim?

@mehcan hocam, e-kilit programının kurulu olduğu bilgisayarda sistem çöktü. Ben şimdi hdd yi başka bilgisayara takıp dosyaları kurtaracağım. Mevcut kilitleri ve programı nasıl kurtarabilirim?
Hocam kurulum dizinindeki data klasörünü kurtarabilirseniz mevcut kilitleri vs. kurtarırsınız.
C>Program Dosyaları (x86) >mehcan-e-kilit >Data klasörü.

Sayın Mehmet hocam hangi tahtaya yönetici diski taksam çat kapanıyor, yönetici diski olarak görmüyor ve silemiyorum şifre hatalı diyor,Napabilirim 3 tahtam şimdiden gitti. NTFS fat32 herşeyi denedim.

Sayın Mehmet hocam hangi tahtaya yönetici diski taksam çat kapanıyor, yönetici diski olarak görmüyor ve silemiyorum şifre hatalı diyor,Napabilirim 3 tahtam şimdiden gitti. NTFS fat32 herşeyi denedim.
Hocam yönetici diski taktığınızda tahta mı kapanıyor. Diski taktıktan sonra güncelleme mi yaptınız.
Yani yeni sürüme mi güncellemeye çalışıyorsunuz. Yoksa ilk defa mı kuruyorsunuz

Hocam yönetici diski taktığınızda tahta mı kapanıyor. Diski taktıktan sonra güncelleme mi yaptınız.
Yani yeni sürüme mi güncellemeye çalışıyorsunuz. Yoksa ilk defa mı kuruyorsunuz
Açmayınca yeni sürümü indirip güncelleme yap dedim sanırım sonrası yok. Tahta açılıyor bir dk sonra kapanıyor

Açmayınca yeni sürümü indirip güncelleme yap dedim sanırım sonrası yok. Tahta açılıyor bir dk sonra kapanıyor
Hocam eski sürümlerden yeni sürüme geçerken güncelleme değil de kaldırıp yeniden kurmak lazım. Çünkü kullanılan kütüphaneleri son sürümlerine güncelledim, yeni özellikler ekledim vs. Bu yüzden 1.41 öncesi sürümlerden yeni sürümlerde geçerken temiz kurulum gerekmekte.
https://www.mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=s

Özelden bozulanlar ile ilgili yapmanız gerekenleri yazacağım.

Hocam eski sürümlerden yeni sürüme geçerken güncelleme değil de kaldırıp yeniden kurmak lazım. Çünkü kullanılan kütüphaneleri son sürümlerine güncelledim, yeni özellikler ekledim vs. Bu yüzden 1.41 öncesi sürümlerden yeni sürümlerde geçerken temiz kurulum gerekmekte.
https://www.mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=s

Özelden bozulanlar ile ilgili yapmanız gerekenleri yazacağım.
Beklemedeyim hocam sizede rahatsızlık verdim kusura bakmayın.

Mehmet hocam yeni gelen Faz 3 Arçelik etap akıllı tahtaya kurulu olan pardus sistemine e kilit kurdum. Sonra bir ara bilgisayarıma kurulu olan e kilit ana programına 2. kez yönetici flashı yaptım. Yönetici flashımı taktığımda tahtanın güncellemesi gerekiyor diyerek açmıyor. Ne yapmam gerektiği hususunda lütfen yardım eder misiniz

Geri