(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
@mehcan hocam. Siteden son sürümü indirdim. Elimdeki data klasörünü ilgili yere kopyaladım. Yönetici falşı oluşturup dosyaları flaşa aktardım. Windows 10 21H1 sürümü yüklü tahtalarda ekilit kurulumu yaptıktan hemen sonra tahta kapanıyor. Açıyorum birkaç dk içinde yine kapanıyor. Ekilit silince anca düzeliyor. Neden olabilir acaba?
Eski sürüm ekilit yüklüyken hiçbir hata yoktu.

@mehcan hocam. Siteden son sürümü indirdim. Elimdeki data klasörünü ilgili yere kopyaladım. Yönetici falşı oluşturup dosyaları flaşa aktardım. Windows 10 21H1 sürümü yüklü tahtalarda ekilit kurulumu yaptıktan hemen sonra tahta kapanıyor. Açıyorum birkaç dk içinde yine kapanıyor. Ekilit silince anca düzeliyor. Neden olabilir acaba?
Eski sürüm ekilit yüklüyken hiçbir hata yoktu.
Hocam yedeğinizi geri yükledikten sonra ayarları, okul bilgilerini, ders saatlerini vs. ana programda açıp kontrol ediniz ve yeniden kaydediniz. Bunu her yedekleme-geri yükleme sonrasında yapmanız gerekmiyor elbette. Sizdeki gibi eski sürümlerden güncel sürüme geçerken yapmak gerekebiliyor. Sizdeki eski sürüm numarasını tam olarak bilmiyorum ama sebebi şu olmalı:

Örneğin 1.43 sürümünde sınıfa özel ders saatleri oluşturma seçeneği eklemiştim. Bu yüzden ders saatlerini tutan dosya biçiminde değişiklik yapmam gerekti. 1.43 öncesindeki dosya biçimi 1.53 te tanınmadığı için yaşadığınız sorun ortaya çıkıyor.
Bu yüzden verileri geri yükledikten sonra ana programda Okul Bilgileri penceresinden Ders saatleri sekmesine gelip kaydederseniz, eski dosya biçimini yeni dosya biçimine dönüştürecektir.

Yukarıdaki örneğin benzeri, çok daha eski sürümlerdeki Duyuru biçiminde de var. (yanlış hatırlamıyorsam 1.3x sürümlerinden biri olmalı.) Eğer 1.25 sürümden 1.53 sürüme geçilirse, yönetici diski oluşturmadan önce, ana programda veri türlerine girip yeni biçime dönüştürülmesi sağlanmalı.

Merhabalar, öncelikle elinize sağlık çalışmanız için. Yeni göreve başladığım okulda sizin programı kurayım dedim. Enteresandır bir türkü beceremedim.

Programı ana bilgisayara (Windows) kurduktan sonra yönetici flaş ile akıllı tahtalara (pardüs) kurulum yaptım. Kilit ekran ilk başta gelmedi sonradan bi geldi sonra hiç gelmedi. Ana bilgisayar ile akıllı tahtalar arası birbirlerini hiç görmediler. Aynı ağda olmaları lazım birinin ip adresi 47 ile bitiyor diğer 48. Bi türlü çözemedim. Yönetici flaşı sildim tekrar yükledim. Ana programı da aynı şekilde. Bir yerde yanlışlık var ama çözemedim.

Programı sorunsuz kullanıyorum sorun yok ama şöyle bi durum var. Ana program açıklen bağlı ve bağlı olmayan tüm bilgisayarlar gözüküyor. Sadece o an bağlanan bilgisayarların gözükmesi için bi ayar mı yapmak gerekiyor acaba?
Yenile dediğimde de gözüküyor bağlı olmayanlar da.

Merhabalar, öncelikle elinize sağlık çalışmanız için. Yeni göreve başladığım okulda sizin programı kurayım dedim. Enteresandır bir türkü beceremedim.

Programı ana bilgisayara (Windows) kurduktan sonra yönetici flaş ile akıllı tahtalara (pardüs) kurulum yaptım. Kilit ekran ilk başta gelmedi sonradan bi geldi sonra hiç gelmedi. Ana bilgisayar ile akıllı tahtalar arası birbirlerini hiç görmediler. Aynı ağda olmaları lazım birinin ip adresi 47 ile bitiyor diğer 48. Bi türlü çözemedim. Yönetici flaşı sildim tekrar yükledim. Ana programı da aynı şekilde. Bir yerde yanlışlık var ama çözemedim.
Merhabalar hocam. Teşekkürler.
Geçen hafta bir arkadaş yine kilit ekranının gelmediğini söylemişti. Daha doğrusu etap güncellemelerini yaptıktan sonra bu durumun olduğunu söylemişti. Kontrol ettiğimde yapılan değişikliklerden dolayı kilit ekranı öğrenci hesabında çalıştığından diğer hesaplarda görünmüyordu. (şu anki güncel eptap19 da öğrenci hesabı arka planda otomatik açılıyor) Bu durumu hafta sonu düzelttim. Eğer tahtalara kurulumu geçen hafta yaptıysanız bahsettiğim durumdan dolayı kilit ekranı gelmemiş olabilir. Ekiliti bugün indirip kurduysanız farklı bir durum olmalı. kullandığınız imaj hakkında bilgi verebilir misiniz? Ona göre tekrar kontrol edeyim.

Programı sorunsuz kullanıyorum sorun yok ama şöyle bi durum var. Ana program açıklen bağlı ve bağlı olmayan tüm bilgisayarlar gözüküyor. Sadece o an bağlanan bilgisayarların gözükmesi için bi ayar mı yapmak gerekiyor acaba?
Yenile dediğimde de gözüküyor bağlı olmayanlar da.
Hocam daha önce sadece bağlı olanlar görüntüleniyordu. Tümünün görüntülenmesini isteyen arkadaşlar oldu. Bu yüzden şu an bu şekilde. Kullanıcı alışkanlıklarına göre değişen bir durum anlaşılan.
Bu durumla ilgili bir seçenek eklenebilir tabi.
Öneri için teşekkür ederim.

Hocam daha önce sadece bağlı olanlar görüntüleniyordu. Tümünün görüntülenmesini isteyen arkadaşlar oldu. Bu yüzden şu an bu şekilde. Kullanıcı alışkanlıklarına göre değişen bir durum anlaşılan.
Bu durumla ilgili bir seçenek eklenebilir tabi.
Öneri için teşekkür ederim.

hocam dediğiniz gibi kişiye göre değişiyor. Bizim okulda 50 tahta var ana programı her açtığımızda ekranda 50 tahtanın gözükmesi sıkıntı oluyor. Bir de hocam o ekrandaki tahtalardan silme işlemi yapabilir miyiz. Şöyleki. Önceden sınıfı tanımladım 10b olarak. Sonra o sınıfın hdd değiştidim ssd ile ve aynı ismi yine verdim 10b diye. Şimdi iki kere gözüküyor.

hocam dediğiniz gibi kişiye göre değişiyor. Bizim okulda 50 tahta var ana programı her açtığımızda ekranda 50 tahtanın gözükmesi sıkıntı oluyor. Bir de hocam o ekrandaki tahtalardan silme işlemi yapabilir miyiz. Şöyleki. Önceden sınıfı tanımladım 10b olarak. Sonra o sınıfın hdd değiştidim ssd ile ve aynı ismi yine verdim 10b diye. Şimdi iki kere gözüküyor.
Hocam araçlar menüsünde Sınıf listesi penceresinden silebilirsiniz.

tam bu yazılımı deneyim dedim siteye ulasilamiyor. android programi indirmis olan varsa mail atabilir mi? özelden yazabilirim.

Çevrim içi hesapla mobil anahtarların otomatik guncelleştirme işlemi, tahtalarla anabilgisayarın aynı ağda olmaması durumunda da geçerli mi acaba?

Teşekkürler hocam, çevrim içi hesabımıza giriş yaptiktan sonra anahtarları oluşturup kaydederek guncelleştirme işlemini tamamlamış oluyoruz, doğru mudur hocam?

Teşekkürler hocam, çevrim içi hesabımıza giriş yaptiktan sonra anahtarları oluşturup kaydederek guncelleştirme işlemini tamamlamış oluyoruz, doğru mudur hocam?
Anahtarlar penceresinde herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra pencereyi kapattığınızda güncellenir hocam. Tahtada mobil anahtar ile giriş yaparken öğretmen tanınmıyor ise anahtar listesini tahtaya indirir. İndirdikten sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

Hesabınızı yeni oluşturacaksanız eğer ayarları kaydettikten sonra yönetici diskinizi güncelleyip, tahtalarda ayarları güncellemeniz lazım hocam. Tahtaların hesap bilgilerinizi bilmesi gerek.

Arkadaşlar merhaba. Benim de tahtaları görememe gibi bir sıkıntım var. Yardımcı olabilecek olan varsa çok makbule geçer.

Programı çalıştırdığımda hiç bir tahtayı göremiyorum

Ana programın kurulu olduğu bilgisayar bilgileri: 192.168.1.46
Ayrıca bilgisayarımdan ağ seçeneğine girdiğimde 11c- 12b- desktop pf2ajbo - etut k1 a - mudurpc şeklinde şu anda açık olan makineleri görebiliyorum.

12b akıllı tahtası : 192.168.1.64. bilgisayarımdan ağ kısmına girince ana bilgisayarı görüyor. hatta paylaşımdaki klasöre falan girebiliyor.

tüm tahtalar ortak ağa bağlı. ağ paylaşımı ağda bilgisayar bulma falan hepsi açık. parola korumalı bağlantı kapalı.

tüm bilgisayarlar workgroup çalışma grubundalar. Çözümü bilen varsa bir akıl versin kafayı sıyıracağım.

Son düzenleme:
Ana bilgisayarda akıllı tahtaların bağlanmasını bekliyor diyor başka da birşey demiyor.
Ana bilgisayar win7. Akıllı tahtalar win 10. Onunla alakası olabilir mi acaba diye düşünüyorum. ama programı ilk kurduğumda sıkıntısız açık olan tüm tahtaları görebiliyordum. versiyon 1.43.Beta. Anabilgisayardan bağlı olduğunu gördüğüm bilgisayarların resmi ekte.

Ekli dosyalar

• ağ.jpg
    ağ.jpg
    51.6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Sorunu buldum arkadaşlar. Müdür yardımcısı bilgisayarın adını değiştirmiş. O yüzden bağlantı kurulamıyormuş.

Hocam e kilit yükledikten sonra flash belleğe veri aktarımı çok yavaşlıyor. Sebebi nedir acaba?

Hocam ekilit flash belleğin içine küçük bir dosya atar sadece. Veri aktarımını sınırlayan, yavaşlatan herhangi bir müdahalesi yoktur.

hocam öğretmenlerin flash bellekteki verilerini önce yedekliyorum bilgisayara o zaman 10-20mrgabaytla falan atıyor. Flash belleği e kilitten ayarlayıp tekrar yedeği flash belleğe kopyalarken kilobaytlara düşüyor kopyalama işlemi. Başka bir sıkıntı var o zaman ama anlamlandıramadım. Teşekkür ederim cevabınız için.

hocam öğretmenlerin flash bellekteki verilerini önce yedekliyorum bilgisayara o zaman 10-20mrgabaytla falan atıyor. Flash belleği e kilitten ayarlayıp tekrar yedeği flash belleğe kopyalarken kilobaytlara düşüyor kopyalama işlemi. Başka bir sıkıntı var o zaman ama anlamlandıramadım. Teşekkür ederim cevabınız için.
Yedekleme yapmadan da e kilit yükleniyor hocam. Ben de sizin gibi yapıyordum en başta sonraları çok uzun sürdüğü için doğrudan yüklemeye başladım.

hocam yükleniyor biliyorum da flash bellekte virüs varsa tahtaya bulaşmasın diye sıfırlıyorum. sonra da flashı güvenlikli olarak ayarlıyorum.

hocam yükleniyor biliyorum da flash bellekte virüs varsa tahtaya bulaşmasın diye sıfırlıyorum. sonra da flashı güvenlikli olarak ayarlıyorum.
Güvenlikli yapınca flaşı nadir de olsa yine virüs bulaştığını gördüm. Öğretmenler anlamadan kopyala yapıştır yaparken taşıyor sanırım.
Bu yüzden tahtalara reboot restore RX (ücretsiz bir deepfreeze alternatifi) kurdum. Flaşlar virüslü olsa bile Artık virüs bulaşmıyor.

Hocam merhaba. Program çok guzel tebrikler .Etap 19 tahtalara e kilit yükledim ancak tüm tahtalarda bazen e kilit ekranı gelmiyor sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

Merhaba; flash belleğime eski versiyonu yükledim (akıllı tahtalarla uyumsuz)
Doğrusunu buldum ancak anahtar yüklü hatası alıyorum.
Flash belleği biçimlendirmeden mevcut anahtarı nasıl silerim.

Ağda tahtaları görüyorum ama programda hiç biri görülmüyor. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Hocam bunun için önce anahtar oluşturup, daha sonra okumaya izin vermek dışında yapılacak bir adım daha var mı? Zira bu şekilde çalıştıramadım ben.

hocam merhaba. bugün sabah güncelleme yaptım son sürüme tüm anahtarlar gitti bağlı tahtalar gitti. neden böyle oldu acaba?

Geri