(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Hocam ana programdan ayarlar-kilit ekranı sekmesinden -Temel seçili hale getirin
Teşekkürler işe yaradı. Bu sefer kısayol virüsü yüzünden usb anahtarlarını kullanamaz duruma geldik. usbye Güvenlik seviyesi uygulayıp anahtarı tekrar yükledim ama sonuç yine aynı, usbyi taktığım tahtadaki kısayol virüsü anahtarı iptal ediyor.

Hocam virüs bizde de büyük sıkıntı. Tüm tahtalara C ve D sürücülere dahil olmak üzere deepfreeze kurdum. Öğretmenler birşey kurmak istediklerinde usb belleğimle kendim kurulum yapıyorum.

Teşekkürler işe yaradı. Bu sefer kısayol virüsü yüzünden usb anahtarlarını kullanamaz duruma geldik. usbye Güvenlik seviyesi uygulayıp anahtarı tekrar yükledim ama sonuç yine aynı, usbyi taktığım tahtadaki kısayol virüsü anahtarı iptal ediyor.

musallat tarzı virüsler için çözüm basit usb belleği NTFS biçimlendir sonra içine bir klasör at sonra usb nin özelliklerden güvenlik kısmına gir everyone ile sadece okunur a izin ver sonra içine gir usb nin klasör e sağ tık / güvenlik / hepsine izin ver. Sonuç flaslar temiz.
tahta için denetim masası / varsayılan programlardan / otomatik çalıştırmayı iptal et.

Dün kurulum yaptiğim ve ekilitin çalıştığı 2 tahtada ekilit ekranı iptal olmuş, program devre dışı. Usb ile tekrar kurulum yapmaya caliştiğımda ekrandaki hatayı aliyorum. Kaldirma işlemi de engellendi diyor. Format atmadan ne yapabilirim? Sıkıntı ne olabilir

Ekli dosyalar

• 20210928_142906.jpg
    20210928_142906.jpg
    280.2 KB · Görüntüleme: 100
Dün kurulum yaptiğim ve ekilitin çalıştığı 2 tahtada ekilit ekranı iptal olmuş, program devre dışı. Usb ile tekrar kurulum yapmaya caliştiğımda ekrandaki hatayı aliyorum. Kaldirma işlemi de engellendi diyor. Format atmadan ne yapabilirim? Sıkıntı ne olabilir

Hocam 2.x sürümlerde tahtada herhangi bir sorun olduğunda kilit ekranı devreye girmez. Önceki sürümlerde kilit ekranı her durumda devreye giriyordu. Bu durum dersin işlenişini aksatabiliyordu. Bu yüzden yeni sürümlerde e-kilit bir sorun ile karşılaştığında devreye girmeyecektir.

Hatanın ne olduğunu görmek için e-kilit kurulum dizinindeki hata raporlarını bana gönderirseniz memnun olurum. e-kilitten kaynaklanan bir hata varsa raporlarda görünecektir. Kurulum dizinini siz belirliyorsunuz ama varsayılan dizine kurduysanız ve hatırlamıyorsanız özel mesaj olarak atacağım.

Şuan için kesin bir şey söylemek zor ama Faz1 Win7 tahtalarda şunları yapmanızı önerebilirim.
Ayarlar > Kilit Ekranı sekmesinde bulunan temel seçeneğini seçin ve ayarları kaydedin. Yapılan değişikliklerin tahtalarda uygulanabilmesi için ayarları tahtalarda güncelleyin.
Antivirüs yazılımı kullanıyorsanız e-kilit kurulum dizinini dışlama/istisna olarak ekleyin.

Tekrar kurmak istediğinizde ve kaldırmak istediğinizde aldığınız hatanın sebebi program düzgün bir şekilde kaldırılamamış ve hala çalışan bir uygulama var.
İzinler ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor (Muhtemelen kilit ekranı da bu yüzden devreye girmemiştir) ama tahtayı yeniden başlatıp tekrar kaldırmayı deneyebilirsiniz.
Yine olmaz ise bana ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Mehcan hocam uzun yıllar 1.x versiyonunu kullandım çok teşekkür ederim. şimdi 2.x versiyonunu kurmak istiyorum ama mobil anahtar ekledikten sonra mobilden tahta açılmıyor. Anladığım kadarıyla kendi sunucumuzu kullanarak programın bulut özelliklerini ücretsiz kullanamıyoruz anahtar güncelleme işlemini yapamıyoruz.

Mehcan hocam uzun yıllar 1.x versiyonunu kullandım çok teşekkür ederim. şimdi 2.x versiyonunu kurmak istiyorum ama mobil anahtar ekledikten sonra mobilden tahta açılmıyor. Anladığım kadarıyla kendi sunucumuzu kullanarak programın bulut özelliklerini ücretsiz kullanamıyoruz anahtar güncelleme işlemini yapamıyoruz.

Hocam tahtalara kurulum öncesinde eklediğiniz mobil anahtarları öğretmenlerin hepsiyle paylaşabilirsiniz. Sonradan gelen öğretmenlere yeni anahtar eklemenize gerek yok. Zaten ekli olan, tahtaların tanıdığı mobil anahtarı yeni gelen öğretmenler için de kullanabilirsiniz.

Android uygulaması kurduktan sonra bir kereye mahsus bilgisayarda önceden oluşturulmuş öğretmen karekodunu okutuyorsunuz. Kaydettikten sonra program normal çalışmaya başlıyor.

Tavsiyem şudur: Bilgisayarda bir tane okul adına bir mobil anahtar tanımlayın. Bütün herkesin telefonuna aynı karekodu kaydedin. Çok rahat edersiniz.

hocam benim wifi ile otomatik acan tahtalarda sıkıntısız mobil anahtarimin qr ini diger arkadaslarin ekilit uygulasina da ekliyorum qr okutunca 6 haneli sayi geliyor aciyor ama fatih e bagli olduklari halde tahta otomatik acilmiyor sadece kod girince aciliyor ayni tahtayi benim telefonla denedigimde direk aciyor anlamadim gitti, ayrica denemek icin arkadasa yeni mobil kod verip tahtada anahtar güncelle diyince qr okutunca yine ayni sey oluyor yani kod girmeden direk acilmiyor sebep ne olaki

Hocam öncelikle elinize sağlık böyle bir program için teşekkürler e-kilit in eski sürümünü yüklediğim zaman masaüstünde kısayol oluşuyor fakat 2.13 sürümünde masaüstünde kısayol oluşmuyor üç bilgisayarda denedim neyi eksik yapıyorum acaba

programını yeni kurdum deneme amaçlı bir tahtaya ve bir ana bilgisayara duyuru ana bilgisayarda duyuru oluşturduktan sonra tahtalarda nasıl yayınlayabilirim. duyuru yayınlama ücretli kısımda mı?(bu arada program harika)

@mehcan hocam tahtalara deepfreeze-time freeze ya da shadow defender tarzı program kurduğumuzda e kilit için herhangi bir ayar yapmak gerekiyor mu?
bu arada siz hangisini tavsiye edersiniz sizin programla uyumsuz çalışması açısından?

Hocam tahtalara kurulum öncesinde eklediğiniz mobil anahtarları öğretmenlerin hepsiyle paylaşabilirsiniz. Sonradan gelen öğretmenlere yeni anahtar eklemenize gerek yok. Zaten ekli olan, tahtaların tanıdığı mobil anahtarı yeni gelen öğretmenler için de kullanabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam hallettim yalnız bazı tahtalar kurulumdan sonra kilit ekranı gidip geliyor usb ile açılıyor fakat telefon ile giriş yapmaya fırsat vermeden ekran siyah olup kilit ekranı gidip geliyor. İmaj yüklemek sorunu çözüyor ama bir çözümü varsa bilmek isterim. Bu arada şifreyi değiştirmeden yeni sürüme geçtim eski usb bellekler de kiliti açabiliyor.

programını yeni kurdum deneme amaçlı bir tahtaya ve bir ana bilgisayara duyuru ana bilgisayarda duyuru oluşturduktan sonra tahtalarda nasıl yayınlayabilirim. duyuru yayınlama ücretli kısımda mı?(bu arada program harika)
Hocam ağ özellikleri ve bulut özellikleri lisans gerektiriyor evet. Ücretsiz sürümde de duyuru oluşturup tahtalarda yayınlayabilirsiniz. tahtalara aktarmak için kurulum diskinizi tekrar oluşturun. tahtaya takıp kurulum uygulamasını çalıştırın. Güncelleme sekmesinden duyuruları tahtalara aktarabilirsiniz.

@mehcan hocam tahtalara deepfreeze-time freeze ya da shadow defender tarzı program kurduğumuzda e kilit için herhangi bir ayar yapmak gerekiyor mu?
bu arada siz hangisini tavsiye edersiniz sizin programla uyumsuz çalışması açısından?
e-kilit te herhangi bir ayar yapmanız gerekmez hocam. ekilit in kurulum dizinini deepfreeze tarzı programlarda koruma dışı olarak ekleyiniz.
Bu tarz programları kullanmadım hocam hiç. bu yüzden herhangi birini öneremiyorum maalesef. bu yazılımlarla ekilitin uyumsuz çalıştığı konusunda herhangi bir uyarı almadım şu ana kadar.

Çok teşekkür ederim hocam hallettim yalnız bazı tahtalar kurulumdan sonra kilit ekranı gidip geliyor usb ile açılıyor fakat telefon ile giriş yapmaya fırsat vermeden ekran siyah olup kilit ekranı gidip geliyor. İmaj yüklemek sorunu çözüyor ama bir çözümü varsa bilmek isterim. Bu arada şifreyi değiştirmeden yeni sürüme geçtim eski usb bellekler de kiliti açabiliyor.
Hocam bahsettiğiniz durum ile nadiren karşılaşıyorum maalesef. İmaj atıldığında düzeliyor dediğiniz gibi. Net bir çözüm yok maalesef ama bu durumu yaşayan tahtalarda şu durumlarla karşılaştım.
- e-kilit windows işletim sisteminde SYSTEM kullanıcısı olarak çalışır. Bu durumu yaşayan tahtaya Alpemix ile bağlanmaya çalıştım. İlk bağlantı sonrasında alpemix te aynı şekilde geri kapanmaya başladı. (Alpemix te SYSTEM kullanıcısında çalışır.)
- Bir hocam bu sorunu yaşamadan önce windows tema renginin değiştiğini/soluklaştığını söylemişti.

Bu iki duruma bakarak işletim sisteminde meydana gelen bir durumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu yüzden bu durumla tekrar karşılaşırsanız Windows Olay Görüntüleyicisinden işletim sisteminde meydana gelen hataları kontrol edebilir misiniz. Hatta olayları kaydedip bana da gönderirseniz memnun olurum. (Arama çubuğuna olay görüntüleyici yazarak Olay görüntüleyiciyi açabilirsiniz)

Hocam bahsettiğiniz durum ile nadiren karşılaşıyorum maalesef. İmaj atıldığında düzeliyor dediğiniz gibi. Net bir çözüm yok maalesef ama bu durumu yaşayan tahtalarda şu durumlarla karşılaştım.
- e-kilit windows işletim sisteminde SYSTEM kullanıcısı olarak çalışır. Bu durumu yaşayan tahtaya Alpemix ile bağlanmaya çalıştım. İlk bağlantı sonrasında alpemix te aynı şekilde geri kapanmaya başladı. (Alpemix te SYSTEM kullanıcısında çalışır.)
- Bir hocam bu sorunu yaşamadan önce windows tema renginin değiştiğini/soluklaştığını söylemişti.

Bu iki duruma bakarak işletim sisteminde meydana gelen bir durumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu yüzden bu durumla tekrar karşılaşırsanız Windows Olay Görüntüleyicisinden işletim sisteminde meydana gelen hataları kontrol edebilir misiniz. Hatta olayları kaydedip bana da gönderirseniz memnun olurum. (Arama çubuğuna olay görüntüleyici yazarak Olay görüntüleyiciyi açabilirsiniz)
8.sınıflardan başlayarak kurulum yaptım 7.sınıfların sonunda mavi tema renkli bir ET de bu hatayla karşılaştım tema ile alakalı bir durum olabilir ama anlamadım, önemsemedim bir sonraki tahta da siyah ekran şeklinde aynı hatayı alınca fark ettim ana makineden tekrar kurulum usbsi oluşturdum ama sorunu çözmedi en son imajla çözdüm tekrar karşılaşırsam olay görüntüleyiciden hatalara bakıp atarım size inşallah

8.sınıflardan başlayarak kurulum yaptım 7.sınıfların sonunda mavi tema renkli bir ET de bu hatayla karşılaştım tema ile alakalı bir durum olabilir ama anlamadım, önemsemedim bir sonraki tahta da siyah ekran şeklinde aynı hatayı alınca fark ettim ana makineden tekrar kurulum usbsi oluşturdum ama sorunu çözmedi en son imajla çözdüm tekrar karşılaşırsam olay görüntüleyiciden hatalara bakıp atarım size inşallah
Hocam hangi imajı kullanıyorsunuz acaba. Ben Mustafa Aygün hocamın imajını kullanıyorum. Okulun tamamında değil ama birkaç tanesinde benzer sorun yaşıyorum. Bir kaç gün sorun olmadan çalışırken bir gün bakıyorsunuz tahta kendi kendine siyah ekrana dönüyor geri geliyor sonrada kendini kapatıyor.

Bu program yeni mi ücretli oldu? Ücreti ne kadar sitesinde göremedim de?
Hocam ücretsiz olarak bildiğiniz özellikler hala ücretsizdir. Ağ iletişimi hariç.
Dosya transferi, uzaktan kontrol, ağ iletişimi, bulut ve yoklama özellikleri geçen yıldan beri ücretlidir.

hocam bazı telefonlar karekodda tarayıcıyı açarken kamera erişimi açmıyor bazıları da baglantınız güvenli degil diye engelliyor.

Fatih ağına bağlı sertifika olmayan telefonlarda güvenli değil diyor bazı iPhone larda kamera açmıyor ben onlara chrome tarayıcı kurmalarını ve bağlantıyı chrome dan açmalarını söyledim

Geri