(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Hocam eski sürüm ekiliti eski yönetici diskinizi kullanarak kaldırabilirsiniz.
Yeni kurulum diski yeni sürümü arayıp bulamadığı için kurulu değil demiştir
Başka çözümü var mı hocam. Eski yönetici diskini yeni sürüme güncelledim.

Bir sınıfta duyurular güncellenmiyor neden olabilir hocam?

Ekli dosyalar

• resim_2021-10-22_091419.png
    resim_2021-10-22_091419.png
    104 KB · Görüntüleme: 117
Hocam elinize sağlık. Ben de okuluma kurmayı düşünüyorum. Daha önce deneyimim olmadığı için bir soru sormak istiyorum müsaade ederseniz.
Programdaki şifreleri sürekli güncellemek gerekiyor mu? Örneğin Programı kurduk daha sonradan ekstra bir flash bellek daha eklemek istiyoruz bu durumda tahtalardaki Programı da mi güncelleyeceğiz.

Hocam elinize sağlık. Ben de okuluma kurmayı düşünüyorum. Daha önce deneyimim olmadığı için bir soru sormak istiyorum müsaade ederseniz.
Programdaki şifreleri sürekli güncellemek gerekiyor mu? Örneğin Programı kurduk daha sonradan ekstra bir flash bellek daha eklemek istiyoruz bu durumda tahtalardaki Programı da mi güncelleyeceğiz.
Teşekkürler hocam.

USB anahtar eklediğinizde güncelleme yapmanız gerekmez.

Tahtalara kurulum yaptıktan sonra yeni mobil anahtar eklerseniz, tahtalara anahtar listesini güncellemeniz gerekir.

Tahtaların tanıdığı bir mobil anahtarı tüm öğretmenlerle paylaşabilirsiniz. Böylece güncelleme yapmanıza gerek kalmaz. Ancak bu durumda ana programda tahtayı açan öğretmen olarak aynı ismi görürsünüz.

Eski sürümün kurulum dizininden atman isimli uygulamayı flaşınıza alın. Tahtada yönetici olarak çalıştırın hocam
Oldu hocam teşekkürler. Ses %40 ta takılıp kalıyordu. Eskisini silip yeni sürümü (sessize al seçeneğini iptal edip) kurunca düzeldi.

mehcan hocam son windows güncellemesinden sonra web bağlantı ile ve apk ile kilitler açılmıyor bunun bir çözümü var mı tamamen usb ye döndüm

mehcan hocam son windows güncellemesinden sonra web bağlantı ile ve apk ile kilitler açılmıyor bunun bir çözümü var mı tamamen usb ye döndüm
Hocam windows güncellemesi web uygulamayı veya android uygulamayı etkilememesi gerekir. Karekod ile taratıp şifreyi girdiğinizde ne yazıyor tahtada. Veya herhangi bir hata alıyor musunuz?

Hocam windows güncellemesi web uygulamayı veya android uygulamayı etkilememesi gerekir. Karekod ile taratıp şifreyi girdiğinizde ne yazıyor tahtada. Veya herhangi bir hata alıyor musunuz?
hocam bazı tahtalarda karekod çalışmamaya başladı bazılarında ise çalışıyor bende tahmin olarak güncelleme yapılan tahtalarda çalışmıyor şeklinde düşündüm.
kendi telefonumda apk kurulu tahtayı açmadı web bağlantısı da açmadı usb tanımlamaya başladım karekod okunuyor sayılar açmıyor 5. seferde tahta kapanıyor

hocam bazı tahtalarda karekod çalışmamaya başladı bazılarında ise çalışıyor bende tahmin olarak güncelleme yapılan tahtalarda çalışmıyor şeklinde düşündüm.
kendi telefonumda apk kurulu tahtayı açmadı web bağlantısı da açmadı usb tanımlamaya başladım karekod okunuyor sayılar açmıyor 5. seferde tahta kapanıyor
Hocam sayıları tahtaya girdiğinizde açmazsa, açmama sebebi alt tarafta yazar. Orada yazan uyarıyı söylerseniz çözüm bulmaya çalışalım.

öncelikle mehcan e kilit programını pandemiden önce okulumda kullanmıştım. Hiç sorun yaşamadım. Şimdi de kullanmayı düşünüyürum. Ama bir iki sorum var. Sunucu yaptığım bilgisayardan aynı ağda olmasalar bile tahtayı uzaktan açabiliyor muyum? Bi de öğrenci yoklama alma sistemi nasıl çalışıyor. Menülerde göremedim. bununla ilgili bi görsel görebilir miyim.

Benim de hesaba giriş ile ilgili bir sorunum var. Hesaba girmek, hesabı kapatmak veya hesap oluşturmak istediğimde kullanıcı adı veya şifre hatası alıyorum. Bunları değiştirmeme de izin vermiyor.

öncelikle mehcan e kilit programını pandemiden önce okulumda kullanmıştım. Hiç sorun yaşamadım. Şimdi de kullanmayı düşünüyürum. Ama bir iki sorum var. Sunucu yaptığım bilgisayardan aynı ağda olmasalar bile tahtayı uzaktan açabiliyor muyum? Bi de öğrenci yoklama alma sistemi nasıl çalışıyor. Menülerde göremedim. bununla ilgili bi görsel görebilir miyim.
Ana program, sunucu ve tahtaların bağlanması için aynı ağda olmaları gerekir.

Yoklama penceresinden sınıf listelerini programa girip sisteme yüklemeniz lazım hocam. Sonrasında mehcan.net/yoklama adresinden yoklama alınabilir.
Tahtalarda kilit ekranından yoklama alınması için sınıf listelerini tahtalara güncelleyiniz. Sınıf listesi tahtaya aktarıldığında yoklama ekranını açan tuş görünecektir.

hocam ben tahtaları 17.00 de kapanması için ayarlamıştım. Yalnız kurs olduğu için öğretmen arkadaşlar sıkıntı olduğunu söylediler. 18.00 e ayarladım. Tahtaları tek tek güncellemem gerekir mi?

https://imgyukle.com/i/kLGobt
Pardus etap tahtaya kurarken böyle bir hata alıyorum. (dosyaların olduğu yerde çalıştırıyorum uçbirimi)
Daha önce karşılaşan oldu mu böyle bir sorunla. Çözebilen oldu mu?

Son düzenleme:
ana program üzerinden tahtalara güncelleme yapmak istediğimde bu uyarıyı veriyor. ücretsiz sürümde ayarlar ve anahtar güncellemesi gibi seçenekler açık değil mi ?

Ekli dosyalar

• guncelleme_hata.jpg
    guncelleme_hata.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
@mehcan Hocam. Programı ben sıkıntısız kullanıyorum ama bazı iphone kullanan hocalarımızda ayarlar siliniyor. Ne yapıyorlar nasıl yapıyorlar bilemiyorum (ben de iphone kullanmama rağmen 2 yıldır hiç ayarlarım silinmedi bu arada) ne yapsam bilemedim acaba nasıl siliyorlardır? ☺️

@mehcan Hocam. Programı ben sıkıntısız kullanıyorum ama bazı iphone kullanan hocalarımızda ayarlar siliniyor. Ne yapıyorlar nasıl yapıyorlar bilemiyorum (ben de iphone kullanmama rağmen 2 yıldır hiç ayarlarım silinmedi bu arada) ne yapsam bilemedim acaba nasıl siliyorlardır? ☺️
Hocam tarayıcı verilerini temizliyorlarsa ayarlar da siliniyordur.
Bu sorunla karşılaşmamak için anahtar bağlantısı özelliğini kullanabilirsiniz.

Ana programa giriniz ve Anahtarlar -> Mobil Anahtar sekmesine geliniz.
Öğretmen adını yazınız ve Anahtar Oluştur tuşuna basınız.

Anahtar oluşturulduktan sonra Kayıtlı Anahtarlar sekmesine geçiniz.

Listeden ilgili mobil anahtarı seçiniz ve Anahtar Bağlantısı tuşuna basınız.

Anahtar Bağlantısını ilgili öğretmenin kullanacağı telefona aktarınız.

Bağlantıyı açtığınızda e-Kilit Web Anahtar uygulaması açılacaktır.

Herhangi bir ayar yapmadan, akıllı tahta kilit ekranındaki karekodu okutarak tahtayı açabilirsiniz.(Tahtada anahtar listesinin güncel olması gerekir.)

#NOT# Anahtar Bağlantısı ile web uygulama açıldığında, açılan sayfayı, herhangi bir işlem yapmadan önce ana ekrana ekleyiniz. Böylece kullanıcı kolayca web uygulamaya erişebilir.

Anahtar listesi güncel olduğu halde hiçbir şekilde mobil veya web uygulamadan tahtayı açamıyorum ama usb ile açılıyor. kodu okutunca öğretmen tanınmıyor yazısı çıkıyor. Nerede hata yapıyorum, bu arada akıllı tahtaların internet bağlantısı yok.

Anahtar listesi güncel olduğu halde hiçbir şekilde mobil veya web uygulamadan tahtayı açamıyorum ama usb ile açılıyor. kodu okutunca öğretmen tanınmıyor yazısı çıkıyor. Nerede hata yapıyorum, bu arada akıllı tahtaların internet bağlantısı yok.
Anahtar listesini güncelledikten sonra tahtayı yeniden başlatın hocam.
Tahtada deepfreeze tarzı bir program varsa devre dışı bırakıp anahtar listesini güncelleyin.
Tahtayı güncellemeden önce kurulum diskini tekrar oluşturmak unutuluyor genelde. Buna da dikkat eder misiniz? Yani kurulum diski güncel olmalı ki tahtaya güncel bilgiler aktarılsın.

Teşekkürler hocam.
Programın kilit özellikleri ücretsizdir.
Program ilk çıktığından beri ücretsiz olan özellikler (ağ iletişimi hariç) yine ücretsiz olarak kullanılıyor. Ayrıca hem android uygulama hem de web uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Pandemi dönemini saymazsak bu sene eklenen diğer özellikler ücretlidir.
Kısıtlı kullanımdan kastınız ağ iletişiminin ücretli olması mıdır?

Evet hocam. Programı tüm özellikleri ile kullanabilmeyi dilerdik. söylediğim gibi başarılı bir program. Ancak bu durum size kızmak yada gönül koymak gibi algılanmasın. sonuçta sizin programınız ve sizin kararınız. Ben genel itibariyle bu tarz programların ücretsiz alternatifleri varsa onları kullanmaktan yanayım. siz yapmasanızda zamanla alışkanlıklar arttıkça içerik üreticileride ksıtlamaları artırıyor ve satın almaya mecbur bırakılıyor okullar..

Geri