(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Merhaba hocam öncelikle emekleriniz teşekkür ederiz bizde ücretsiz uygulamanızı okulumuzda yeni kullanmaya başladık. Fakat birkaç flaşta tanıma sorunu çıkıyor tahtaları açmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

Merhaba hocam, 18 eylülden sonra artık ücretsiz de olsa kullanamayacakmıyız. Telefonla QR kodu okuttuğumuzda 18 eylülden sonra giriş kodu üretilmeyecektir diye bir uyarı geldi.

Doğruysa benim için büyük sıkntı olur. Geçen sene birinci dönem btr olduğum okulda 20 civarında faz3 tahtaya kurulum yapmıştım. Bütün öğretmenlerde web sayfası üzerinden açıyordu tahtaları. Napcaz şimdi. 😵‍💫

Aynen bende hem eski okulumda hemde yeni okulumda kurmuştum.umarım bu geçici bir durumdur

IMG_20230907_095708.jpg
ücretsiz sürüme reklam koymuş sanırım arkadaşlar. ücretli olmayacak gibi sanırım.

"Hocam programın kilit özellikleri ücretsizdir. Bununla ilgili bir değişiklik yapılmadı.
https://mehcan.net/e-kilit/buy.html

Web tabanlı uygulama için lisans gerekiyor. Bu yıl itibarıyla. Çünkü web tabanlı uygulama kullanıcı sayısı artıkça sunucuyu sömürüyor diyeyim. Son iki yıldır sunucu sıkıştıkça bir üst paket sunucu satın aldım. Bu yüzden bu yıl itibarıyla kullanmaya başlayanlara web tabanlı uygulama lisans isteyecek.
İlk etapta o uyarı herkese gitti sanırım. Bir tarih hatası yapmışım."

Ben iletişimden sorduğumda bu cevabı verdi, 07/09/2023 tarihinde.

"Hocam programın kilit özellikleri ücretsizdir. Bununla ilgili bir değişiklik yapılmadı.
https://mehcan.net/e-kilit/buy.html

Web tabanlı uygulama için lisans gerekiyor. Bu yıl itibarıyla. Çünkü web tabanlı uygulama kullanıcı sayısı artıkça sunucuyu sömürüyor diyeyim. Son iki yıldır sunucu sıkıştıkça bir üst paket sunucu satın aldım. Bu yüzden bu yıl itibarıyla kullanmaya başlayanlara web tabanlı uygulama lisans isteyecek.
İlk etapta o uyarı herkese gitti sanırım. Bir tarih hatası yapmışım."

Ben iletişimden sorduğumda bu cevabı verdi, 07/09/2023 tarihinde.
Belki mehcan hocam tam sürüm lisansı yerine web uyulaması için başka bir lisans seçeneği sunar. Geçen yıl btr olduğum okulun müdürü beni yakında arayacaktır eminim eli kulağında.

Hocam çok güzel bir uygulama olmuş. Tüm tahtalarıma kurdum sorunsuz çalışıyor. Emeğine sağlık. Lisans ücreti ne kadar acaba ?

şimdi link üzerinden açıyordu öğretmenler tahtayı artık açamayacak mı net bir bilgi alabilirsek ona göre imajları yenileyeceğim.

bu yıl ve sonrasında kuracak olanlar için linkle açma ücretli olacak. önceki yıllarda kullananlar ücretsiz kullanmaya devam edecek. mehcan bey öyle demişti iletişim bölümünden sorduğumda. sunucular kaldırmıyormuş.
Doğrusu web uygulama için herkesten istese bile cüzi bir ücret vermeye razıydım hocam. Mehcan hocamın emeğine sağlık.

yeni kullanıcılar için flash bellek ve android uygulamasi ücretsiz devam edecek, link ücretli olacak. benim anladığım bu.

yeni kullanıcılar için flash bellek ve android uygulamasi ücretsiz devam edecek, link ücretli olacak. benim anladığım bu.
inşallah öyledir alışmıştık okul olarak kullanımına müdür bey de şahsen bu sene de böyle devam edelim dedi. Sorun değil android uygulama yükleriz fakat IOS telefonu olanlar ne yapacak ?

Güzel ancak geliştirilmeli

mobil anahtar ile hem android hem de ios desteği olması lazım

ağ üzerinden problem çıkabilir,

öğretmenler usb belleklerini unutabilir, bir kişi sürekli ana bilgisayardan tahta açıp kapatma yapamaz

başarılar
Bir yıldır ücretli versiyonunu kullanıyoruz tam anlamıyla harika bir program. Öğretmenler telefonları ile karekod okutup tahtaları açabiliyor. Ana bilgisayar üzerinden her tahtaya erişebiliyorsunuz, yoklamasından tuttta duyurusuna kadar. Anlık ileti mesaj atılabiliyor.

Geri