(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Arkadaşlar ÇÖZÜM basit : öğretmenlerden flash bellekleri toplayacaksınız, onları anhtar haline getirip tekrar hocalara vereceksiniz. sizde de kaç tane flash varsa hepsini anahtar haline getireceksiniz(acil ve ihtiyaç durumları için)

Arkadaşlar ÇÖZÜM basit : öğretmenlerden flash bellekleri toplayacaksınız, onları anhtar haline getirip tekrar hocalara vereceksiniz. sizde de kaç tane flash varsa hepsini anahtar haline getireceksiniz(acil ve ihtiyaç durumları için)
markalı flash diskleri bile tanımadı bende o kötü olmuştu hocam bu kingston sandisk diyor ama tanımıyordu bazılarını tanıyordu çözemedim.

@mehcan hocam, e kilit ders saatleri içerisinde otomatik olarak açılıp kapanıyor, ama şöyle bir sıkıntı olabiliyor; öğrenci tahtanın saatini değiştirebiliyor, bu durumu engellemek için bir çözüm öneriniz olursa çok sevinirim.

@mehcan hocam, e kilit ders saatleri içerisinde otomatik olarak açılıp kapanıyor, ama şöyle bir sıkıntı olabiliyor; öğrenci tahtanın saatini değiştirebiliyor, bu durumu engellemek için bir çözüm öneriniz olursa çok sevinirim.

güncelleme yaptım. Sürüm 2.70 e geçtim. Teneffüs başlangıcı ve bitiminde zil çalmıyor. Bir de Tahta kilit ekranına girip tekrar açıldığında görev çubuğundaki ses simgesi üzerinde x işareti oluyor. Ben tekrar sesi aktif ediyorum ama her defasında aynısı oluyor.

@mehcan hocam ekilit programını kurdum yönetici diski oluşturdum bi tahtaya deneme amaçlı programı da kurdum. program çalıştı ama ekilit yönetici diskini tanımıyor sorun ne olabilir

@mehcan Hocam merhaba, ben 2 sene önce Btr olduğum okula geldim tekrar. O zaman Ana Program 1.53 sürümünü kurmuştum. Tahtalar Arçelik ve Pardus Etap 19 yüklü. Şu an bir tahtada e kilit yüklü değil. Yüklemek için ben eskiden şu paylaştığıniz kodları kullanmıştım.

wget mehcan.net/indir/ekilit19.deb
sudo gdebi ekilit19.deb
sudo ekilit

Yalnız şu an bu kodlarla kurulum yapamadım. Nasıl cozebilirim acaba?

@mehcan Hocam merhaba, ben 2 sene önce Btr olduğum okula geldim tekrar. O zaman Ana Program 1.53 sürümünü kurmuştum. Tahtalar Arçelik ve Pardus Etap 19 yüklü. Şu an bir tahtada e kilit yüklü değil. Yüklemek için ben eskiden şu paylaştığıniz kodları kullanmıştım.

wget mehcan.net/indir/ekilit19.deb
sudo gdebi ekilit19.deb
sudo ekilit

Yalnız şu an bu kodlarla kurulum yapamadım. Nasıl cozebilirim acaba?
Aynı şekilde kodları denedim kurulum yapamadım. Bir çözüm yolu var mı?

@mehcan hocam yıllık lisans ücreti nedir?
Lisanslı kullandığımızda tahtalara dosya transferi, yoklama alma gibi özellikler kullanılabiliyordu sanırım. Ayrıca merak ettiğim eşzamanlı olarak tahtalarda bir video oynatabiliyor muyuz?

Faz 1 windows7 yüklü tahtalarda, bilgisayar kapanırken e-kilit uygulaması hata uyarısı veriyor ama yine de tahta kapanıyor.
Fakat tahta, bazen yeniden kendiliğinden açılıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim

İyi akşamlar okulumuz iki binada oluşmakta a blokda 17 tane vestel windows yüklü faz 1 ve faz2 tahta var.
B blokta 17 tane pardus yüklü arçelik faz3 etap 19 var. Mehcan E kilit kurulumu yapmak istiyorum. E kilit uygulamasına okul olarak üye olup giriş şifre oluşturdum. Sorum şu: Tüm tahtaları windows yapıp mı e kilit kurmalıyım, yoksa ayrı ayrı mı birde pardusu ayrı yaparsam pardus tahtalar için ana proğramdaki kurulum işlemlerini pardus yüklü bilgisayardamı yapmalıyım.

Mehcan e-kilit yüklendikten sonra Sağ tıklama çalışmıyor, nasıl düzeltilebilir bilen var mı?

Bizim çocuklarda karekod kısmında sayfayı küçülterek tahtayı açmayı keşfetmişler. Ne yapabiliriz hocam

İyi akşamlar okulumuz iki binada oluşmakta a blokda 17 tane vestel windows yüklü faz 1 ve faz2 tahta var.
B blokta 17 tane pardus yüklü arçelik faz3 etap 19 var. Mehcan E kilit kurulumu yapmak istiyorum. E kilit uygulamasına okul olarak üye olup giriş şifre oluşturdum. Sorum şu: Tüm tahtaları windows yapıp mı e kilit kurmalıyım, yoksa ayrı ayrı mı birde pardusu ayrı yaparsam pardus tahtalar için ana proğramdaki kurulum işlemlerini pardus yüklü bilgisayardamı yapmalıyım.
Format atmaya gerek yok. Herhangi bir bilgisayarda ekilir kurulumu yapın. Yönetici flaşı hazırlayınca zaten Pardus ve Windows için kurulum için gerekli dosyaların ikisi de flaşa yükleniyor

bizimkilerde atak ta ki açığı bulmuşlar 3 dk boyunca tahta kapanana kadar kullanıyorlar.

Ana program idare bilgisayarında, fatih ağında sınıflarla idare farklı ağlarda olduğu için tahtaları görmek için nasıl bir işlem yapmak gerekiyor?
bu özellik sadece lisanslı versiyonda mı kullanılabiliyor yoksa?

Her görev yaptığım okulda mehcan e kilit kullanıyorum. Çok memnunum. Yapanın eline konuna sağlık ama şöyle bir durumum var. Öğretmen arkadaşlardan bazıları ve idarecilerimiz eba kodu girilerek açılan program olabilir mi diye sordular. Parduslarda böyle bir yöntem ve program var ama Windows için bildiğiniz ücretsiz bir program varsa yardımcı olabilir misiniz?

Geri