(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
peki hocam teşekkürler. Programınız hakkında 2 şeyi merak ediyorum
1. Öğretmen usb belleğini evde unutursa, diğer öğretmenlerin usb belleğiyle tahtayı açabiliyor mu?
2. Okula yeni bir öğretmen geldiğinde onun usb belleği için sadece ana bilgisayarda anahtar tanımlamak yeterli mi, yoksa tüm tahtalara tanıtmak mı gerekiyor?
1 evet hocam açabilir.
2 usb disk için ana programda oluşturmanın yeterli. Mobil anahtar için ekleme yaptıktan sonra akıllı tahtalarda ağ üzerinden veya yönetici disk ile ayarları güncellemeniz gerekir.

Bu yazılımı yaklaşık üç haftadır kullanıyoruz. Öğretmenlerin yazılım nedeniyle karşılaştıkları bir problem hiç yaşanmadı. Programın faz1 tahtalarda bir uyumsuzluğuna da denk gelmedim. Sadece programın ağ özelliğini detaylı kullanma şansım olmadı(kablolu-kablosuz bağlantı sebebi ile). Programın gerek akıllı tahtalara kurulumu gerekse usb belleklere kurulumu son derece basit ve anlaşılır olmuş. Ellerine sağlık hocam. Gayet anlaşılır ve sağlam bir program meydana getirmişsiniz. Programı dahada geliştirmek isterseniz bir iki fikirde ben vermek isterim. Programa öğretmen-sınıf-ders programı eklense. Ana bilgisayar ekranında tüm bilgisayarlar görüntülenirken o an o sınıfta hangi dersin ve öğretmenin olduğu bu şekilde anlaşılsa ve istenildiği an anlık mesaj gönderilebilse iyi olabilir.

Hocam hangi imajı kullanıyorsunuz acaba?

1 evet hocam açabilir.
2 usb disk için ana programda oluşturmanın yeterli. Mobil anahtar için ekleme yaptıktan sonra akıllı tahtalarda ağ üzerinden veya yönetici disk ile ayarları güncellemeniz gerekir.
Hocam merhaba, faz 1 fiber turulu okulda. akıllı tahtaların birinde ana programı kurdum, sonra orada oluşturduğum yönetici diski ile diğer tahtalara kurulum yaptım. Şurada sıkıntı yaşadım. Ana bilgisayarda güncelle tıkladığımda diğer akıllı tahtalar listelenmiyor, görmüyor. iki tarafta da güvenlik duvarını kapattım. ağ bulmayı açtım. sıkıntı ne olabilir.?

Hocam merhaba, faz 1 fiber turulu okulda. akıllı tahtaların birinde ana programı kurdum, sonra orada oluşturduğum yönetici diski ile diğer tahtalara kurulum yaptım. Şurada sıkıntı yaşadım. Ana bilgisayarda güncelle tıkladığımda diğer akıllı tahtalar listelenmiyor, görmüyor. iki tarafta da güvenlik duvarını kapattım. ağ bulmayı açtım. sıkıntı ne olabilir.?
Hocam öncelikle tüm tahtaların aynı ağa bağlı olması gerekir. Hepsini kablolu ya da hepsini kablosuz yapmalısınız.
Bir de eğer akıllı tahtaların isimleri rastgele üretilmiş isimler ise isimlerini değiştirmeniz gerekiyor.

Hocam öncelikle tüm tahtaların aynı ağa bağlı olması gerekir. Hepsini kablolu ya da hepsini kablosuz yapmalısınız.
Bir de eğer akıllı tahtaların isimleri rastgele üretilmiş isimler ise isimlerini değiştirmeniz gerekiyor.
hocam hepsi kablolu aynı ağa bağlı, aynı network id ipsinden alıyolar. bilgisayarın adlarını değiştirdim, yine görmüyor, aklınıza gelen başka bişey var mı?

hocam hepsi kablolu aynı ağa bağlı, aynı network id ipsinden alıyolar. bilgisayarın adlarını değiştirdim, yine görmüyor, aklınıza gelen başka bişey var mı?

resimdeki gibi soldan Ağ kısmına geldiğinizde akıllı tahtaları görüyor mu?

Ekran Alıntısı.PNG

resimdeki gibi soldan Ağ kısmına geldiğinizde akıllı tahtaları görüyor mu?

Ekli dosyayı görüntüle 62169
evet hocam ordan ikisi de birbirini görüyor. ana bilgisayarın adını değiştirdikten sonra tekrar yönetici diski oluuşturup diğer pcye yüklemedim onunla alakalı olabilir mi programın görmemesi?

mehcan hocam ana makinede aynı usb belleğin üzerinde yeni yönetici diski oluşturdum. önceden kurduğum client pcye gittim üzerine yenisini kurdurmuyor, eski kurulumu kaldırmak için pencere de gelmiyor, nasıl kaldırabilirim eski kurulumu?

Disk içinde USB Anahtar isimli klasörün içinde atman isimli dosya var mı hocam. Varsa antivirüs engelliyor olabilir. Yoksa yeniden yönetici diski oluşturun. @mavi85

Son düzenleme:
Disk içinde USB Anahtar isimli klasörün içinde atman isimli dosya var mı hocam. Varsa antivirüs engelliyor olabilir. Yoksa yeniden yönetici diski oluşturun. @mavi85
hocam aynen client pc'de antivirüsü kapatınca atman çalıştı. ve clientten programı kaldırabildim. şimdi yeni verdiğim bilgisayar adını tanıması için ana pcde programı kaldırmak istiyorum. ana pcden nasıl kaldırıcaz hocam, denetim masasına gelmemiş,

hocam aynen client pc'de antivirüsü kapatınca atman çalıştı. ve clientten programı kaldırabildim. şimdi yeni verdiğim bilgisayar adını tanıması için ana pcde programı kaldırmak istiyorum. ana pcden nasıl kaldırıcaz hocam, denetim masasına gelmemiş,
Kurulum dizininden silmeniz yeterli hocam. Program Files (x86)\Mehcan-e-kilit klasörünü silin

Kurulum dizininden silmeniz yeterli hocam. Program Files (x86)\Mehcan-e-kilit klasörünü silin
hocam ana programı dediğinz gibi sildim ve tekrar kurunca yeni bilgisayar adını tanıdı ve clientlere bağlantı gerçekleşti. Çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık. Program hakkında merak ettiğim duyuru girerken client kapalı ise, client açılınca güncellenen duyuruyu çekebiliyor mu? Yoksa güncellerken tüm client pcleri açmalı mıyız?

hocam ana programı dediğinz gibi sildim ve tekrar kurunca yeni bilgisayar adını tanıdı ve clientlere bağlantı gerçekleşti. Çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık. Program hakkında merak ettiğim duyuru girerken client kapalı ise, client açılınca güncellenen duyuruyu çekebiliyor mu? Yoksa güncellerken tüm client pcleri açmalı mıyız?
Ana programı açık tutarsanız tahtalar açıldıkça duyuruları güncelleyecektir.

Ana programı açık tutarsanız tahtalar açıldıkça duyuruları güncelleyecektir.
O zaman çok iyi hocam, tek sıkıntı client pclerde deepfreezi kaldırmak kalıyor, onu da biz hallederiz, emeğinize sağlık. Teşekkürler tekrar.

O zaman çok iyi hocam, tek sıkıntı client pclerde deepfreezi kaldırmak kalıyor, onu da biz hallederiz, emeğinize sağlık. Teşekkürler tekrar.
Ana programı sürekli açık bırakabilirseniz deepfreeze sıkıntı olmaz diye düşünüyorum hocam. Her açılışta güncelleyeceği için.

hocam şimdiye kadar 2 ufak problem oldu, çözümü hakkında fikriniz olur mu?
1. Bir defasında client pcde öğretmen flash belleği taktığımızda siyah ekrana dönüştü ve siyah ekranda takılı kaldı, ama tahtayı yeniden başlatınca bi daha yapmadı. Neden siyah ekranda takılmış olabilir bir defalığına
2. Ekran kilit sayfası açıkken bazen tahtanın dokunmatiği iptal oluyor, çalışmıyor, bu sefer de öğrencilerimiz resim olarak gönderdiğimiz duyuruları açamıyor. Ekran kilidi açıkken dokunmatik neden donmuş olabilir, bazen yapıyor.

Hocam ayarlarda gecikmeli devreye girme seçeneğini seçip tahtalarda ayarları güncelleyip tekrar dener misiniz
hocam şimdiye kadar 2 ufak problem oldu, çözümü hakkında fikriniz olur mu?
1. Bir defasında client pcde öğretmen flash belleği taktığımızda siyah ekrana dönüştü ve siyah ekranda takılı kaldı, ama tahtayı yeniden başlatınca bi daha yapmadı. Neden siyah ekranda takılmış olabilir bir defalığına
2. Ekran kilit sayfası açıkken bazen tahtanın dokunmatiği iptal oluyor, çalışmıyor, bu sefer de öğrencilerimiz resim olarak gönderdiğimiz duyuruları açamıyor. Ekran kilidi açıkken dokunmatik neden donmuş olabilir, bazen yapıyor.

Hocam ayarlarda gecikmeli devreye girme seçeneğini seçip tahtalarda ayarları güncelleyip tekrar dener misiniz
Ok hocam deneyip sonucu bildireceğim. Hocam öğretmen usb belleği tahtada unutursa, öğrencinin usb anahtarını kendi usb belleğine kopyalayıp sonra kendi usb bellekleriyle açabilme durumu var mı programınızda.

Ok hocam deneyip sonucu bildireceğim. Hocam öğretmen usb belleği tahtada unutursa, öğrencinin usb anahtarını kendi usb belleğine kopyalayıp sonra kendi usb bellekleriyle açabilme durumu var mı programınızda.
Yok hocam flash diski kopyalasa da açamazlar.

Arkadaşlar clientlerden programı kaldırmak için USB kullanmanın dışında bir yöntem bilen var mı? USB leri çalıştıramıyorum da

mobil anahtar kabul etmiyor yetkiniz yok yöneticinize başvurun hatası alıyorum ne yapabilirim

mobil anahtar kabul etmiyor yetkiniz yok yöneticinize başvurun hatası alıyorum ne yapabilirim
Mobil uygulama ayarlarını yanlış yapıyorsunuz sanırım. Şifre yanlış olduğunda bu şekilde uyarı çıkar.
Ana programda mobil anahtar ekleyince çıkan karekodu, mobil uygulamada ayarlara girin ve oradan tarayın.
Ya da mobil uygulama ayarlarını manuel olarak yapınız.

Mobil uygulama ayarlarını yanlış yapıyorsunuz sanırım. Şifre yanlış olduğunda bu şekilde uyarı çıkar.
Ana programda mobil anahtar ekleyince çıkan karekodu, mobil uygulamada ayarlara girin ve oradan tarayın.
Ya da mobil uygulama ayarlarını manuel olarak yapınız.
Dediklerinizi yaptım ama olmadı

mehcan hocam mobil anahtar oluşturmayı nasıl yapacağız adım adım yazabilir misiniz? Şifreyi tek kullanımlık mı üretiyor? Öğrenci de android uygulamanızı indirip mobil anahtar oluşturabilir mi bizden habersiz?

mehcan hocam mobil anahtar oluşturmayı nasıl yapacağız adım adım yazabilir misiniz? Şifreyi tek kullanımlık mı üretiyor? Öğrenci de android uygulamanızı indirip mobil anahtar oluşturabilir mi bizden habersiz?

Hocam mobil anahtar oluşturmak için şu adımları uygulayın.
1- Ana program da Anahtar ekle -> Mobil anahtar sekmesine gelin, bilgileri yazıp anahtar oluştur tuşuna basın. Bu ekranda bir karekod görünecek.
2- Mobil uygulamayı açın. Ayarlara girin. Sağ üstte tarama tuşuna basın ve birinci adımda oluşan karekodu taratıp kaydet tuşuna basın.
3- Mobil anahtar oluşturuldu ancak akıllı tahtaların, oluşturduğunuz mobil anahtarları tanıması lazım. Bunun için ayarları güncellemeniz gerekiyor. Ayarları ağ üzerinden veya yönetici diski ile akıllı tahtalara aktarabilirsiniz.

Bu üç adımdan sonra mobil anahtar çalışacaktır.
Kısaca;
1- Mobil anahtar ekle
2- Mobil uygulamaya ayarlarını yap
3- Akıllı Tahta ayarlarını güncelle

Öğrenciler de indirebilir mobil uygulamayı ama tahtayı açabilmek için ana programa girmeleri anahtar eklemeleri lazım. Sizin belirlediğiniz giriş bilgilerini bilmeyecekleri için işe yaramayacaktır.

flash bellekler korumalı mod yapmadan ayarladığımızda içine bir şey kopyalayamıyorum korumalı diyor

Geri