Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. parrs

parrs Site Gezgini

Aynı değil hocam.

2. parrs

parrs Site Gezgini

Tahtaların bilgisayar adı aynı olunca ana program tahtaları görmüyor. İmaj attıktan sonra tahtaların adları aynı olmuştu bugun isimleri değiştirdim problem ortadan kalktı. Çok teşekkürler.

mehcan bunu beğendi.
  3. cnzdmr

cnzdmr Üye

Hocam telefonla şifre girerken tahtadan qr kod açılıp telefondan şifre yi görüp girene kadar dokunmatik kitleniyor. Mouse takılıysa mouse çalışıyor denedim ama doğal olarak tahtalarda mouse takılı değil. Canlı destekten de yazmıştım bir güncelleme dosyası göndermiştiniz onunla çözüldü gibiydi ama öğretmen arkadaşlar bazı tahtalarda sorunun devam ettiğini söyledi. Acaba tahtalardaki program otomatik güncellenince mi ayar bozuldu yoksa genel bir hata mı var bilemedim. Teşekkürler

4. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam yazılımı ağ üzerinden güncellediyseniz eskisini göndermiştir tahtaya. Size gönderdiğim güncellemeyi tekrar uygulayın.

5. cnzdmr

cnzdmr Üye

Sağolun hocam doğru tahmin etmişim. Bana gönderdiğiniz dosyayı yönetici flash belleğine atıp güncellemiştik. Şimdi aynı dosyayı Ana bilgisayardaki kurulum klasörüne atarsam tahtaları da otomatik olarak güncellerken onu mu kullanacak?. Ama ana bilgisayarda nereye atmam gerekiyor biraz kafam karıştı okul da çok yoğun kafa kalmadı. Yoksa yine yönetici usbden doğru mu güncellememiz gerekiyor? Teşekkürler hocam

mehcan bunu beğendi.
  6. fberkdemir

fberkdemir Site Gezgini

ana programı bilgisayardan nasıl kaldırabiliriz

7. mehcan

mehcan Site Gezgini

Kurulum dizinindeki klasörü silmeniz yeterli hocam. Program Files (x86)\Mehcan-e-Kilit

8. ylmzyklmz

ylmzyklmz Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Ana programı idari bir bilgisayara kurdum ve ek programı akıllı tahtalara kurduğumda çalışıyor fakat ağdan müdahele edemiyorum. Oysa zil için kullandığımız başka bir idari bilgisayara ek programı kurunca uzaktan görüyor. Ağ paylaşımı kısmında da zaten sadece idari bilgisayarlar görünüyor.
    Akıllı tahtaların birinden ağ paylaşım ayarlarına girdim dosya paylaşımını açtım fakat Ev grubunda dahil olmadığından diğer makineler göremiyor. "Ortak" grubunda görünüyor ve bunu değiştiremiyorum, bununla ilgili sorun yaşayan oldumu ve nasıl çözebiliriz.
    Faz2 kullanıyoruz bazı makineler win8 bazıları win10

9. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam tahtalar ve ana bilgisayarı aynı ağa bağlamalısınız. Kablosuz bağlantı, idare odalarına giden kablolu bağlantı, tahtalara giden kablolu bağlantı ve lab lara giden kablolu bağlantı birbirinden farklıdır. Çözüm olarak tüm tahtaları ve yönetici bilgisayarı kablosuz olarak bağlayabilirsiniz. Kablolu olarak kullanmak zorundaysanız ana bilgisayar olarak öğretmenler odasındaki pc ya da akıllı tahtaya ana programı kurabilirsiniz. Veya odanızda akıllı tahta varsa bu tahtaya ana programı kurabilirsiniz.
    Ayrıca ana bilgisayarda programa güvenlik duvarında ayrıcalık tanımalısınız.

10. cnzdmr

cnzdmr Üye

Mehcan hocam, kayıtlı anahtarları gördüğümüz pencerede yukarıdaki menü başlıklarına (öğretmen, anahtar, tür ) tıkladığımızda alfabetik olarak sıralanmasını sağlayabilmemiz mümkün mü? Eğer mümkünse belki ileriki güncellemelerde olabilir diye düşündüm. Teşekkürler hocam

mehcan bunu beğendi.
  11. ylmzyklmz

ylmzyklmz Aktif Üye

Hocam yönetici diski oluştururken burada takılı kalıyor, daha önce çalıştı fakat en son bir duyuru ekledim ondan mıdır bilmiyorum sürekli aynı yerde takılı kalıyor
    data00 data01 data02 data03 data05 ve ekupdate dosyaları var, duyurular klasörü var. ama akıllı tahtatalara kurulacak exe yok usb içinde

12. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam aslında burada sadece kopyalama işlemi yapılır. Ayarların aktarılmasından sonra sıra ders saatlerinin aktarılmasında. Ders saatlerini tekrar kaydedip dener misiniz.

Ekli Dosyalar:

13. ylmzyklmz

ylmzyklmz Aktif Üye

Ders saatlerini görmemiştim pek gerek olmaz diye bir de öyle deneyeyim

mehcan bunu beğendi.
  14. marvell06

marvell06 Üye

Hocam ATAK taki sistem açığından dolayı bu programı kurmak istiyorum.
    1- Windows 8.1 ya da Windows 10 daki gibi Yeni masaüstü açığı var mı acaba bu programda?
    2- Ana bilgisayar sürekli açık kalmak zorunda mı?
    3-Ana bilgisayarı akıllı tahtada kullanmamız sorun olur mu? Tüm bağlantıyı tahtalara kablolu olarak yapmaktayız.

Son düzenleme: 9 Kasım 2018
  15. mehcan

mehcan Site Gezgini

1- Şu ana kadar böyle bir hata bildiren olmadı hocam.
    2- Sürekli açık kalmasına gerek yok. Yeni duyuru, güncelleme vs. olduğunda tüm tahtalar güncelleninceye kadar açık kalması yeterli.
    3- Ana bilgisayar olarak akıllı tahtayı kullanabilirsiniz.

16. marvell06

marvell06 Üye

Teşekkürler hocam ilk fırsatta kuracağım programı

Son düzenleme: 9 Kasım 2018
    mehcan bunu beğendi.
  17. ylmzyklmz

ylmzyklmz Aktif Üye

Güvenlik duvarından Client programına izin vereceğim, dosya yolunu tespit edemedim. görev yöneticisi hemen kapanıyor. Tam yolu nedir acaba

mehcan bunu beğendi.
  18. halilibobjk

halilibobjk Üye

Akıllı tahtadaki kilit programını tamamen nasıl kaldırabilirim?

19. mehcan

mehcan Site Gezgini

Yönetici diskinizi akıllı tahtaya takınca açılan pencereden kaldırabilirsiniz.

20. halilibobjk

halilibobjk Üye

hocam takdığımda flash açılıyor baska bi pencere açılmıyor. usb anahtar klasörünün içindende kaldırmayla ilgili birsey yok? acil yardım deneme amaclı kurmustum

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal