Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ÜCRETSİZ İZİN HAKKINDA

Konu, 'Sorunlara Resmi Kurumlardan Gelen Cevaplar' kısmında sancaktepe tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. sancaktepe

    sancaktepe Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    30 Haziran 2013
    Mesajlar:
    437
    Beğeni:
    22
    ücretsiz izin dilekçesi doğrudan il milli eğitime verilebilir mi? bir de dilekçenin kabulu kaç gün sürüyor acaba. mesela yarın dilekçeyi versek pazartesi izne çıkabilirmiyiz? Ailevi sebeplerden böyle bir durum oluştu
     
  2. acipinarli

    acipinarli Aktif Üye

    Kayıt:
    22 Mart 2008
    Mesajlar:
    166
    Beğeni:
    54
    benim bildiğim kadarı ile dilekçeyi amir atlanmaz kuralına bağlı olarak bağlı olduğunuz kuruma veriyorsunuz ve ne kadar zamanda cevap gelir diye bir şey yok. Eşim milli eğitimde değil ama 2. kez ücretsiz izin aldık bebekten dolayı ve dilekçeyi verdik izne ayrıldık. Olur gelmesine gerek yok. izin dilekçe verdiğiniz tarihten itibaren başlar.
     
  3. sancaktepe

    sancaktepe Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    30 Haziran 2013
    Mesajlar:
    437
    Beğeni:
    22
    fakat bizim bir sebebimiz yok sadece ailevi sebepler, eşim başka bir şehirde iş buldu ve oraya gitmemiz gerekiyor. o yüzden amirin olur mu beklemek gerekir mi
     
  4. acipinarli

    acipinarli Aktif Üye

    Kayıt:
    22 Mart 2008
    Mesajlar:
    166
    Beğeni:
    54
    657'nin 108. maddesi : “Memura, yıllık izinde esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği hâlinde memuriyeti boyunca ve en fazla iki defada kullanılmak üzere, toplam bir yıla kadar aylıksız izin verilebilir.”

    mazerete gerek yok. hatta bir arkadaşımın yeğeni yada arkadaşıydı tam hatırlayamadım ama evlenmeden evvel gezeceğim deyip ücretsiz izne ayrılmış 6 ay tatil yapmıştı.

    Ama onay için amiri beklemeye gerek var mı kısmını okula bir sorun. gerek olmaz diye düşünüyorum. Gerçi valiler yada kaymakamlar bazen kendi kurallarını koyabiliyor.
     
    Son düzenleme: 18 Mart 2019

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal