Ücretsiz İzin

Kodla Büyü

Ebruu

Üye
Mrb hocalarım.. Ücretsiz izinle ilgili bir şey sormak istiyorum. 657 de bulunan 5 yılını dolduran memura 1 yıl ücretsiz izin hakkı öğretmenlere da geçerli midir? Ya da hastalık ve doğum hariç ücretsiz izin hakkımız nasıl vardır? Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim..

Mrb hocalarım.. Ücretsiz izinle ilgili bir şey sormak istiyorum. 657 de bulunan 5 yılını dolduran memura 1 yıl ücretsiz izin hakkı öğretmenlere da geçerli midir? Ya da hastalık ve doğum hariç ücretsiz izin hakkımız nasıl vardır? Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim..
Devlet memurlarına hangi hallerde ne kadar süreyle aylıksız izin verileceği 657 sayılı Kanunun 108. maddesinde 6 başlık halinde sayılmıştır.

Bu başlıklardan birisi de, hizmet süresi kıstasına göre aylıksız izindir. Maddenin konuyla ilgili fıkrası şu şekildedir:

"E) Memura, yıllık izinde esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği halinde memuriyeti boyunca ve en fazla iki defada kullanılmak üzere, toplam bir yıla kadar aylıksız izin verilebilir.
ilgili maddeleri gerekçe gösteripokulunuza dilekçe yazıyorsunuz. okul dilekçenizi üst yazı ile Mem'e bildirecek.

Hocam müdür yardımcımız o madde öğretmenler için geçerli değil diyor izin alamazsınız dedi

Hocam müdür yardımcımız o madde öğretmenler için geçerli değil diyor izin alamazsınız dedi
Hocam 5 yılı doldurduysanız en fazla iki defada kullanılmak üzere 1 yıla kadar aylıksız izin alabilirsiniz. Bu izni verip vermemek idarenin takdirindedir. Şimdiye kadar verilmeyeni duymadım genelde veriyorlar. Bu izni tek seferde alıp 1 yıl alırsanız Milli Eğitim sizi depoya alacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için iki defada alın derim.

Müdür yardımcısı yanlış biliyor. Biz eşim için aynı madde gereği ücretsiz izin aldık. Problem çıkmadı

Geri