ücretsiz site kurma

Kodla Büyü

bilbil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar okulumuzun m. yardımcısı ücretsiz site kurup okulla ilgili yazı resim paylaşımı yapalım dedi. Tecrübeli arkadaşlardan bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam sizin okulun sitesi ücretli mi
Extra paylaşım yapmak isteyenler Facebook'ta paylaşım yapıyorlar.

yok hocam okul sitesi dışında istiyor m. yardımcısı meb in sitesi hocam kullandığımız.
wix.com u gördüm de wordpress nasıl olur ki?

Müdür Yardımcısının bu siteyi kullanmaktaki amacı ne hocam? Yani sadece etkinlik, yarışmalar, okuldan haberler gibi şeyler için mi istiyor yoksa kişisel olayların-etkinliklerin olacağı bir site mi istiyor?
Ayrıca bahsettiğiniz bu site fonksiyonel mi olacak? Yani içinde forum, tartışma, anket, video gibi eklentiler olacak mı? Yoksa statik yapılı sadece birkaç bilginin paylaşılacağı bir site mi istiyor?

okulla ilgili öğrencilerin yazdığı yazılar okulda yapılan etkinlikler sanırım ileriki aşamada video eklemede isteyebilir. Hocam onlara sorarsak çok şey ister :D

okulla ilgili öğrencilerin yazdığı yazılar okulda yapılan etkinlikler sanırım ileriki aşamada video eklemede isteyebilir. Hocam onlara sorarsak çok şey ister :D
Hocam onları siz ayrı bir menüde -Okulumuzdan- menüsü altında da ekleyip okul sitesinde yayınlayabilirsiniz.. Bence bunun için ikinci bir siteye gerek yok ki.

evet hocam adamlar uğraştırmak istiyor kaldıki okulda formatörde değilim.

basit beni uğraştırmayan bir şey yapıp vereyim yapmıyor olmasın adım host alan almakla uğraşmayayım

Blog açarsıniz ama MEB hattında wp dahil hiçbir blog sitesi açılmıyor

Sayın hocam ne için istiyorsun siteyi diye sormadınız mı adama.yahu ben olsam çileden çıkardım yemin ediyorum. o müdür yardımcısının haddini bildirirdim. Devlet siteni vermiş iste arkadas ne halt istiyorsan koy oraya. Nekadar çok işgüzar adam var arkadaş Yaa. Bunlar hep iş güç yokluğu. Siz zümrelere ricam böyle adamlara prim vermeyiniz lütfen. Ayar oluyorum bu müdür yardımcılarına Yaa

Yapma hocam. Okulun resmi sitesinden paylaşın ne istiyorsa. Öyle müdür, müdür yardımcısının her istediği yapılmaz, çok istiyorsa kendi yapsın. Eğer ben öğrenmek için yapmak istiyorum dersen ya da çok samimiyiz kıramam dersen joomla ya da wordpress yap daha da basit olsun dersen wix yap ver, yapma kimsenin de maşası olma, kafaya da takma, bırak adın yapmıyor olsun. Sen onlar için değil onlar senin için var unutma. Dersine gir, istiyorsan bilgisayarları çalışır vaziyette tut gerisini boşver..

Yapma hocam diğer hocalara katılıyorum. Okulun sitesini kullansın. Bugün basit bir şey yapıp kurtulayım dersin ama yarın o basit siteyi geliştirmeni ister. Bugün elini kaptırırsan yarın kolunu ister.

"Özellikle güvenlik ile ilgili yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler nedeniyle okul web sayfalarının bakanlık sunucularında barındırılması zorunludur."
Okul web sitesi kullanım esasları madde 2.

Site harika görünüyor. Çok beğendim hocam.

Kültür Edebiyat kulübü ile ortak yaptığımız çalışma.

Özgür sadece öğrenciler istedikleri zaman yazı yazıp - resim paylaşmaları için Okuldan bağımsız bir çalışma.

Alt yapısı WP - 50 tl ye bir tema aldım.

Her öğretmenden 5 er TL topladık.

Sonuç bu oldu

EBA yı kullanın. Hem resmi hem de bedava.

Anket var, tartışma var, içerik zaten kontrollü, daha ne olsun

gereği yok böyle bi sitenin. eba var normal site var facebook var. kim girecekmiş o siteye. sanal sınıf felan istiyorsa eba sınıf modullerini kullanın

gereği yok böyle bi sitenin. eba var normal site var facebook var. kim girecekmiş o siteye. sanal sınıf felan istiyorsa eba sınıf modullerini kullanın

MEB zihniyeti ile iş yapmayalım öğretmenim.
Biraz geniş düşünmekten zarar gelmez.
Günlük 100 tekil ziyaretcisi olan site.
Amaç öğrenci kendisinden bir şeyler bulsun.
Yazabilsin - çizebilsin.
...................................................

MEB zihniyeti ile iş yapmayalım öğretmenim.
Biraz geniş düşünmekten zarar gelmez.
Günlük 100 tekil ziyaretcisi olan site.
Amaç öğrenci kendisinden bir şeyler bulsun.
Yazabilsin - çizebilsin.
...................................................
bazen dar düşünmekten de zarar gelmez. aslında bazen dar düşünebilmek başlı başına geniş düşünebilmektir. sen inanıyormusun bi site olacak çocuklar ona girecek ve kendilerinden bişey bulacaklar. bu okula ek iş ve ekstra para harcatmaktan baska bişey kazandırmaz. 1 ay içinde de herkes sıkılır. mebe bazen kızıyoruz ama mebin ebası dehşet güzel bir yer. e sınıf modüllerinde çocuğun yapamayacağı şey yok zaten. sadece kendinizin aklını beğenmeyin

Bu kadar zora dara düşmeye gerek yok herkesten 1 TL toplasanız 20 TL ye alan adı alıp ücretsiz hosting sağlayabilir ve web sitesi açabilirsiniz. Bu kadar aciz olmayın hele ki godaddy gibi promosyonlu şirketler dahilinde 5 TL ye domain alabilirsiniz.

Geri