UEFİ FORMAT

Kodla Büyü

BAYBİLİSİM

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. MSI H110M anakart ve 500gb sata harddisk var üzerinde. 2 gündür format atamadım bir türlü makinaya. bazı denemelerimde bu hatayı aldım.
file.php

daha sonra uefi destekli win 7 indirdim. win 7'yi rufüs ile flash belleğe atıyorum. o şekilde kurulumu yapıyor. fakat en sondaa tamamlanıyor ekranında makine donuyor. fare ve klavyede çalışmaz oluyor.

Re: Ynt: UEFİ FORMAT

Rufus ile usb ye iso yu atarken, bir şeyi gözden kaçırmış olmanız muhtemel hocam.
O durumu tekrar gözden geçirin bence.Bende rufus kullanırım.
Sanırım tnc forumda okumuştum.UEFİ için değişik bir yükleme özelliği var.Yine en basiti rufus ama;
Siz, bir yerde basit birşeyi atlıyorsunuz bence.

öğrencimin laptopu vardı uefi li bilmiyordum nasıl olacak normal win 7 yükledim di. biçimlendirdim iki kere sonra attım dı. senin donanım da bir uyuşmazlık olabilir.
sıfır almış olsanda belki vardır bir sorun.

tabi bu sefer fare 3.0 takılacak fare çalışmaz.
o zaman usb çoğalştıcı varsa çoğaltıcıyı 2.0 a tak hem flaşı hem fare klavyeyi 2.0 a tak.

win 7 nin usb 3.0 dan kurulmadığını bilmiyordum. Bilgi için teşekkürler :+1:

Hocam bende yeni bilgisayar aldığımda usb ile işletim sistemini yüklemeye çalışmıştım olmamıştı.Sonra uzun araştırmalar ve uğraşlar sonucu bir öneriyi uygulamıştım.DVD ile yükleme yap dedi bir arkadaşım denedin ve halloldu sizde DVD ile bir deneyin derim...

uefi dosya sistemi fat32 olmalı.. arkadaşlarnı dediği gibi rufus ile atarken bir yerde eksiklik olabilir.. flashın o sektörlerinde sıkıntı olabilir. başka flash ile değişik varyasyonlar dene. benim de bu ara tabelet 8 yüklemem lazım ama fat32 olmadığında flashı görmüyor sende böyle bir sorun yok. bence flashı değiştir.

Geri