Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Üniversitede öğretim görevlisi olmak

Konu, 'ALES - YDS - YÖKDİL - TOEFL Sınavları' kısmında adn tarafından paylaşıldı.

1. Morris

Morris Site Gezgini

Meb de öğretmenlik mi myo da öğretim görevlisi olmak mı?
    Meb de teknik öğretmenim yüksek lisansımı bitirdim. Myo da öğretim görevlisi kadroları var geçmeyi tavsiye eder misiniz? Mantıklı olur mu yoksa dışardan öğretmen iken doktora yapmak mı daha iyi olur?

2. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bir buçuk sene yüksek okulda ders verdim, elbette yüksek okul, zaten o zaman gelenlerin meslek lisesinden farkı yoktu, ama şimdi gelenler sınavla geldiği için öğrenci seviyesi bir tık yukarıdadır. Mebde öğretmenlik yaparken doktora yapmaktansa yüksek okulda akademik çevrenin içinde doktora yapmayı tercih ederim.

3. hakanyandım

hakanyandım Üye

Ne farkı olur hocam?

4. aringosa26

aringosa26 Aktif Üye

Şu an üniversitelerde başvurulan kadrolara atanacak insanlar önceden belli, malesef liyakata göre atama yapılmıyor. Bildiğin çiftlik kurmuşlar o kadar çok akraba olan akademisyenler var ki, maşallah bilim de çok ilerideyiz. Eğer liyakata göre alım olacaksa bence başvurun derim, şayet referans , torpil ile atanacaksaniz kul hakkına girmektense vazgeçin derim.

5. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

mebde çalışırken ki akademik çevre yetersiz olur, üniversitedeki hocalar genellikle dışlarlar, küçümserler demek doğru olmasa da buna benzer davranışlar ister istemez olabilir. ama yüksek okulda görev yaparken zaten işin içinde olursun, etrafındakilerle bilgi alışverişin daha rahat olur, akademik çevren geniş olur, birbirine yardımcı olma durumu çok daha fazladır. meslek yüksek okullarının meslek liselerindeki öğrenci profilinden çok da bir farkı yok, biraz daha istekli öğrenci diyebiliriz yeniler için çünkü sınavla geliyorlar, sınavsız geçişten hocalar rahatsızdı, mezun olan geliyor diyorlardı, el hak, haklılar da.

hakanyandım bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal