#unutMADIMAKlımda

Kodla Büyü

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
Bugün 2 Temmuz. 24 yıl oldu o karagün yaşanalı. Kimseyi suçlamıyorum. Kimseye laf atmıyorum. Yalnızca hatırlatmak istedim. 2 Temmuz 1993'te insanların insanları diri diri yaktığını...

Bu ülkede fikri ve vicdanı hür insanların sayısı artmadıkça daha çok oraya buraya saldıran olur.
Saldır emri gelir saldırırlar.

O günün belediye başkanı ile şu anda kimler el ele, kadere bak. Madımakta , maraşta, gezide vs. hepsi tezgah, insanları birbirine düşürme tezgahı. Yine deneyecekler, akıllı olmak lazım, zamanda insanlarda devlette eskisi gibi değil.

sivas gerici kalkışmanın yobazlığın pik yaptığı bir olaydır...elbet herkesi aynı kefeye koyamayız ama böyle bir kalkışmanın batı da- yada ege de bir ilde yaşanabileceğine ihtimal veriyor musunuz??

spider23' Alıntı:
sivas gerici kalkışmanın yobazlığın pik yaptığı bir olaydır...elbet herkesi aynı kefeye koyamayız ama böyle bir kalkışmanın batı da- yada ege de bir ilde yaşanabileceğine ihtimal veriyor musunuz??

Orada Atatürk ile ilgili olur, çünkü ege bu konuda kaşımaya çok müsait,ayrıca sivas olayını yobazlık ile bağdaştırırsanız hata yaparsınız, hep tezgah bunlar. Şimdi yeni tezgah sahneleniyor, akıllı olmak lazım.

ümit45' Alıntı:
spider23' Alıntı:

Orada Atatürk ile ilgili olur, çünkü ege bu konuda kaşımaya çok müsait,ayrıca sivas olayını yobazlık ile bağdaştırırsanız hata yaparsınız, hep tezgah bunlar. Şimdi yeni tezgah sahneleniyor, akıllı olmak lazım.
insanlar tezgaha gelmeyecek o halde;hiç bir konu insan hayatından değerli değildir..ama oyunlara tezgahlara gelemey de nedense hep ortadoğu milletleri meyilli;sonuç parçalanmış ortadoğu ülkeleri kamplaşmış bir Türkiye..kimin işine yarıyor?kimin işine geliyor?

avrupa da abd de gelişmiş ülkelerde her birey-insan aynı fikirde mi?aynı dinden mi?aynı mezhepten mi? ama aynı ülkede yaşayıpta ;hiç bir birini ;mezhebi-dini -kökeni yüzünden yakan-boğazlayan -kesen danimarkalı - isveçli- italyan falan duydunuz mu?

ümit45' Alıntı:
O günün belediye başkanı ile şu anda kimler el ele, kadere bak. Madımakta , maraşta, gezide vs. hepsi tezgah, insanları birbirine düşürme tezgahı. Yine deneyecekler, akıllı olmak lazım, zamanda insanlarda devlette eskisi gibi değil.

Madımak konusuna girmeden sadece sana cevap vermek istedim, bu yoruma acayip sinir oldum.

Hocam Allah aşkına o günün Belediye Başkanı dediğin adama niye çamur atıyorsun, çünkü adam Ak partiye mesafeli, o çamur attığın adam hayır dediği için hedef yapıyorsunuz, Ak partiye mesafeli diye hemen hain ilan ediyorsunuz, istiyorsunuz ki Saadet Partisi de bizim gibi düşünsün.

Akıllı olmak lazım diyorsun haklısın ama bence sen de biraz akıllı ol, a haber izleyip sağa sola çamur atıyorsun. Sivas olayını bu adama yıkamazsın.

Not: O günün sivas bld başkanı bugünün Saadet Partisi Genel Başkanı ve referandumda Hayır dedi.

yanan insan sonuçta acımamak elde değil ama kurtulanlar bbp binasına sığınmışlardı.muhsin başkan yedirin içirin rahat ettirin içeriye giriş serbest dışarı çıkış yasak demiş 34 kişiyi kurtarmıştı. sonradan bazı alevi devlet adamları kendisini aramış teşekkür etmişti sonrasında da teşekkür ettiğimi kamuoyu ile paylaşmayın demişler şimdi çıkıp oradan bile bbp sine saldırılıyor. o da yobazlığın başka bir türü. aziz nesin 10 tane doğru arasına 2 yalan sıkıştırıp kendisini kurtaran insanlara saldırarak dindar insanlara laf atmıştı o da yobazlığın bir başka türü. yobazlıkla dindarlık yanyana gelmez her fırsatta maraşı sivası çorumu gündeme getirip o vasıtayla dindar insanlara saldırmak da yobazlığın bir başka türü.

Teröre destek verirsiniz
Gezide yakar yıkarsınız
Başbağlarda yakar öldürüsünüz devlet birinizi bile yakalamaz
Sivasta Milletin dinine kitabına söversiniz, Hükümet elinizdeyken olan olaydan milleti ve belediye başkanını suçlarsınız

Dine vatana millete saldırı hakaret oldumu kimse yanınıza varamaz a haber izlemekte ne var ? Siz peki vatan dusmanligi yapan halk TV yada teröristleri cici bir insan gibi gösteren CNN izliyorsunuz diye minsizi yaftalayalim yaptığınız yorumlara bakınca asıl yobaz ve gerici kimin olduğu çok belli oluyor

bu ülkede sizin gibi düşünmeyen herkesi TERÖRİST ilan eden bir zihniyet ve şak şakçıları oldukça işimiz zor...

çok değil 2-3 sene önceye kadar geri gidince bugünün Terörist fetöcülerine ağam -paşam-aslanım -kaplanım-kahramanım büyük insan falan filan diye muameleler çekenler şimdi utanmadan millete çemkiriyor; muhalefeti terörist ilan ediyor...ki bu insanlar fetönün en güçlü zamanlarında ona karşı durdular;fetö nün sinsi bir çete olduğunu devleti -bürokrasiyi ele geçirmeye çalıştığını yazdılar;yıllarca silivri de fetö zulmüne maruz kaldılar...

habura terörist pkk nı ayağına çadır mahkemesi kurduranlar-çözüm süreci diye teröriste göz yumanlar;apoyu barış elçisi ilan edenler şimdi çıkmış muhalif insanlara terörist diyorlar...o zaman bu işlerin yanlış olduğunu böyle çözümün olamayacağını ;teröriste göz yumulamayacağını söylediler ama sallayan olmadı...bi de o tarihte bunları söyleyenler;ölü sevici dendi-kanla besleniyor dendi;şehit kanından medet umuyorlar dendi...

ama tarih bu yaptıklarınızı görüyor-kaydediyor-yazıyor ;bu zamana kadar "zaman" hep o muhalifleri haklı çıkardı...

Biz ne zaman fetounun ihanet içerisinde olduğunu gördük ozaman gereğini yapmaya başladık devlet olarak ama siz ne zaman fetounun hain olduğunu gördüğünüz devleti hükümeti yıkmaya çalıştığını gördünüz Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdoğan'in canına kast erkeğe başladılar siz ozaman fetounun destekçisi oldunuz bırakın bu işleri bu millet kimin devletinin yanında kimin devletinin karşısında olduğunu gayet iyi görüyor ki bunu 15 senedir yerel ulusal seçimler ve referandumla dahil gördü siz hala oydu buydu diye capulcularin fetoculerin peşinden yürümeye devam edin tarih sizi de yazıyor merak etmeyin bu yazdıklarınızı da yazıyor her şey kayıt altında !

theogus45' Alıntı:
Biz ne zaman fetounun ihanet içerisinde olduğunu gördük ozaman gereğini yapmaya başladık devlet olarak ama siz ne zaman fetounun hain olduğunu gördüğünüz devleti hükümeti yıkmaya çalıştığını gördünüz Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdoğan'in canına kast erkeğe başladılar siz ozaman fetounun destekçisi oldunuz bırakın bu işleri bu millet kimin devletinin yanında kimin devletinin karşısında olduğunu gayet iyi görüyor ki bunu 15 senedir yerel ulusal seçimler ve referandumla dahil gördü siz hala oydu buydu diye capulcularin fetoculerin peşinden yürümeye devam edin tarih sizi de yazıyor merak etmeyin bu yazdıklarınızı da yazıyor her şey kayıt altında !

referandumun nasıl alındığını da gördük rahat ol sen...2.5 milyon mühürsüz oy!!!ben bizzat sandıkta görevliydim;mümkün olabilir mi mühürsüz pusula ve zarf vermek???kim yaptıysa hangi sandıkta çıktıysa o sandık başkanları ve görevlilerinin tespit edilip ceza alması gerek var mı ceza alan?kapandı gitti...bana 2010 kpss yi ve onu örtbas eden-ettirenleri hatırlattı bu durum...

MGK nın fetö için tavsiyeleri-kararları kimler tarafından uygulanmadı;açayım mı o bildirileri? bulayım da paylaşayım istersen;o fetö canavarını kim büyütüp-semirtip beslemiş.....çok uzaklarda aramana gerek yok 4-5 yıl önceye bakıver görürsün...şimdi, hiç sorumlulukları yokmuş;olan bitende payları yokmuş gibi geziyorlar ya pes...

Biz rahat değiliz biz bu vatanın dertlisiyiz hiç bir zaman da rahat olmayacağız Elhamdülillah sen görev almışsın ama boşa görev almışsın YSK nin kararlarından haberin yok sanırım mühürsüz oy dediğin sonradan basılan yada çıkarılan oy pusulaları değil senin gibi görev alıp oy pusulalarina mühür vurmyai unutan sivri zekalılar in is güzelliği belki de bilerek yaptılar onu bilemiyoruz ama bu oyların sayılması yasa dışı ve sonradan yapılan çıkarılan sahte oy pusulaları değil bilmem anlatabildim mi !

Ayrıca KPSS de usulsuzce görenleri tespiti yapıldı ve atıldı atildiklari yetmedi bugüne kadar aldıkları maaşlar yasal faizi ile.birlikte kendilerinden tahsil ediliyor ha ama şu var tabi bu atilanlar için de sizin gibiler peşlerine düşup saçma sapan onları da savundunuz sizin işinize ne geliyorsa o yoksa dert başka yani

Bunlara laf anlatmak icin klavye eskitmeye gerek yok, anlamadiklari icin degil islerine gelmedigi icin kabul etmiyorlar. neymis farkina varinca vazgecmisler, bu kadar utanmazlik ile insan nasil yasar cok merak ediyorum. kendisitle resmen billur gecilen bu insanlar hala daha bunlarin pesinde kosuyorsa koyverin gitsinler. cok ozendikleri saltanat ayaklarinda pantolonunu bile alacak yine. ne demisler tarih tekerrurden ibaret...

theogus45' Alıntı:
Biz rahat değiliz biz bu vatanın dertlisiyiz hiç bir zaman da rahat olmayacağız Elhamdülillah sen görev almışsın ama boşa görev almışsın YSK nin kararlarından haberin yok sanırım mühürsüz oy dediğin sonradan basılan yada çıkarılan oy pusulaları değil senin gibi görev alıp oy pusulalarina mühür vurmyai unutan sivri zekalılar in is güzelliği belki de bilerek yaptılar onu bilemiyoruz ama bu oyların sayılması yasa dışı ve sonradan yapılan çıkarılan sahte oy pusulaları değil bilmem anlatabildim mi !

Ayrıca KPSS de usulsuzce görenleri tespiti yapıldı ve atıldı atildiklari yetmedi bugüne kadar aldıkları maaşlar yasal faizi ile.birlikte kendilerinden tahsil ediliyor ha ama şu var tabi bu atilanlar için de sizin gibiler peşlerine düşup saçma sapan onları da savundunuz sizin işinize ne geliyorsa o yoksa dert başka yani

biliyoruz ne zaman atıldıklarını da 2016 temmuzdan sonra atıldılar;o zamana kadar neden aydınlatılamadı 6,5 senede sonra hop diye 1
ayda çıktı hepsi ortaya..ayrıca sen ne saçmalıyon ki??okunanı mı anlamıyon? ben kimin savunmuşum???ben yapılan 2 yüzlülükkleri yazıyorum;senin iktidarın döneminde yapılan yanlışları-tutarsızlıkları yazıyorum...zamanında gereken önlemler alınsaydı;İ15 temmuz da yaşanmazdı-silivri zulümleri de;TSK nın da en mert-en onurlu en çalışkan subayları -ilker başbuğ- fetöcülerin kumpaslarına kurban gitmezdi..anladın???? öyle genel konuşup çamur atma insanlara haddini bil....

Ne utanmaz sıkılmaz insansın sen ne kardeşim bu hükümet zamanında gördün akıllı tahtaları bunca teknolojiyi vs yi ama tabi sizin derdiniz başka sınıflarda bir bilgisayar bile bulamazKen her sınıfa akıllı tahta takıldı bolgisayarlarin yüzüne bakan yok herkese tablet vs yapılan iyilikleri yenilikleri ve sahasını görmemek anca bu zihniyette olur yazık

yol-köprüde gördük evet o zaman hiç bir tutarsızlığa-2 yüzlülüğe iş bilmezliğe ses çıkarmadan itaat edip-biat edelim... :++: :alkis: :alkis:

Usulsüzlük varsa itiraz edelim bende edeyim herkes etsin ama yalan dolan iftira ile milletin aklını bulandirmaya çalışarak sadece lafta çok demokratim. En çok usul Erkan derdindeyim diyorsan o başka adalet isteyip sözde adalet yürüyüşü yaparak fetoculeri kollayanlardan bir fark göremiyorum bu sözlerin de

1.12 yıldır feto geri dedik siz savundunuz şimdi utanmadan biz gördük ve inlerine indik diyorsunuz.sonrada utanmadan muhalif her harekete derici diyorsunuz.utanmazsiniz siz utanacak ar yokki.madem öyle hani siz aldanıyorsunuz ya şimdide onlar aldanıyor.12 yıl sonra gerçeği görürler önemli degil.
2.siz kimsiniz ki akıllı tahta yaptık diyorsunuz.yapan bu halkın parası degilmi.sen kimsin bu ülkenin bu insanların sahibimisin.Allak misin sen .insanlara rızkını senmi veriyorsun.bu ülke herkesin milletin parasıyla yapılanlara sahiplenmezsin sen kim oluyorsun utanmaz

Sizin yaptığıniz yalan dolan iftiralar tabi çok doğru ve düzgün şeyler ortada olmayan yalan dolanlarla ortalığı karıştırmak tan başka bir halt bilmiyorsun haddi sana çok iyi bildirmesini bilirim ama anca klavyede kahramanlık bilirsin hadi Allah seni bildiği gibi yapsin

Bu ülkede iç karışıklık çıkartmak, nefret söylemini yaymak vb. amaçlı gizli veya açıktan, planlı ya da plansız; her ne yapıyorsa (darbe, katliam, suikast, terörizm, karışıklık çıkartan her türlü eylemler) ve her kim yapıyorsa yapsın; ister sağcı ister solcu ister nurcu ister ülkücü fark etmez, her kim ve ne olursa olsun, bilmem neci olursa olsun. Allah topunun belasını versin diyorum.

Başörtüsünü yasaklayanlar da yobaz, tanımadığı adama oruç tutmuyorsun diye saldıran da yobaz. Gitarı eline alıp çav bella çalınarak solcu olunmaz. whatsapp da hayırlı cumalar mesajlarıylada dindar olunmaz.

bizler bambaşka görüşlerde, inanışlarda, yaşayışlarda, kültürlerde insanlarız.

ya bu topraklar hepimizin vatanıdır diyeceğiz ve birbirimize saygılı olup rahatsız etmeyeceğiz

ya da kavga ede ede küçülüp bölünüp gideceğiz.

CUMHURİYETE ve demokrasiye sahip çıkalım.

ALLAH'IN ipine sımsıkı sarılalım.

YOBAZ bizim fikirden olsa da karşı duralım..

MAZLUM karşı fikirden olsa da yanında olalım.

İnsan olalım..

Tırlar ile ilgili açıklama yapan birisi başkan yardımcısı biri içerde.

Fetöye methiyeler dizen her türlü imkanı sağlıyanlar dışarıda iken
sırf muhalif diye bir çok insan fetöcü ....

Allah büyüktür diyorum umarım şu anki adalet sistemin adalet arayacak duruma düşmezsiniz.

Biz fetöyü anladık mücadele etmeye başladık diyorsun ama "günaydın" derler. Burada burun kıvırdığın insanlar sen anlayana kadar, öncesinde ve sonrasında fetöyü eleştirirken sizler eğitim aşığı hocamıza hakaret etmeyin diyordunuz :)

Taa 2010 yılında Kpss sorularını çaldılar derken neden ciddiye almadınız peki?

Bak bugün 3 temmuz yani şike kumpasının yıl dönümü, Fetö Fenerbahçeyi ele geçirecek dediler ama kulak tıkadınız neden?

Açılım açılım dediniz biz eleştirdik, pkk şehre indi dedik, siz kandan besleniyorsunuz diye cevap verdiniz, pkk yol kesip kimlik sorguluyor dedik, analar ağlamasın dediniz, akil adamlar, megri megriler... Sonra bir anda herşey değişti, açılımı savunan arkadaşım benden daha vatansever oldu şimdi beni beğenmiyor. Bayrak şiiri yasaklandı diye tartıştığım arkadaşım şimdi Çanakkale haftasında bayrak şiiri okutuyor. Bana ülkücüler fatiha bilmez diyen mesai arkadaşım bahçeli referandumda evet deyince beni hafız statüsüne koydu :D

Ben siyasetçilere değil kraldan çok kralcılara kızıyorum. Hep zig zag dolusunuz ama hep haklısınız, bravo tebrik ediyorum, benim bir konuda yanıldığımı hissedince yüzüm kızarıyor ama siz de bu yok.

mevzuat' Alıntı:
Bu ülkede iç karışıklık çıkartmak, nefret söylemini yaymak vb. amaçlı gizli veya açıktan, planlı ya da plansız; her ne yapıyorsa (darbe, katliam, suikast, terörizm, karışıklık çıkartan her türlü eylemler) ve her kim yapıyorsa yapsın; ister sağcı ister solcu ister nurcu ister ülkücü fark etmez, her kim ve ne olursa olsun, bilmem neci olursa olsun. Allah topunun belasını versin diyorum.

Başörtüsünü yasaklayanlar da yobaz, tanımadığı adama oruç tutmuyorsun diye saldıran da yobaz. Gitarı eline alıp çav bella çalınarak solcu olunmaz. whatsapp da hayırlı cumalar mesajlarıylada dindar olunmaz.

bizler bambaşka görüşlerde, inanışlarda, yaşayışlarda, kültürlerde insanlarız.

ya bu topraklar hepimizin vatanıdır diyeceğiz ve birbirimize saygılı olup rahatsız etmeyeceğiz

ya da kavga ede ede küçülüp bölünüp gideceğiz.

CUMHURİYETE ve demokrasiye sahip çıkalım.

ALLAH'IN ipine sımsıkı sarılalım.

YOBAZ bizim fikirden olsa da karşı duralım..

MAZLUM karşı fikirden olsa da yanında olalım.

İnsan olalım..

:alkis: :alkis:

Herşey tezgah, dış mihrakların işi, ameriganın oyunu, israilin planı vs. Bırakın ya artık şu argümanları. Herşey cahillikten oluyo bu ülkede. Cahil olursan kimsenin bi tezgah yapmasına bile gerek kalmaz durduğun yerde kendi başını yersin zaten. Bu ülkede din istismarıyla diri diri insan da yaktılar, tepemizde f16ları da uçurdular. Onun için dini bütün olmak ama din tüccarlarını iyi tanıyacak kadar bilgili olmak gerek.

Geri