Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında muharremyildiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bilisim

bilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

şu an hiç bir etkileşimli tahtam açılmıyor.... ilk kurulum yaptığımda saatlerin ileri alınmasındaki hatayı biostan sistem saatini geri alarak düzeltmiş ve bir dönem boyunca sorunsuz kullanmıştık. Tahtalar dün itibariyle 29 ekim 2013 tarihine gelince yine biostan geri aldım ve açıldılar.... sıkıntı olmasın diye "gün ışığından yararlanma...." linkindeki işareti de kaldırdım. bugün hiçbir tahta açılmıyor.... ne yapmalıyım? 75 sınıftan açılmıyor sesleri yükselmeye başladı....

2. saayees

saayees Aktif Üye

Muharrem hocam ben de hafta sonu sırf bu iş için okula gelip kurmayı düşünüyorum.
    Fakat bu açılmama problemi konusunda şüphelerim var.

3. bilisim

arkadaşlar yarın okulda nu hatayı düzeltme için çalışmaya başlıyorum. şu an 75 tahtam buayarlama yüzünden anahtarı tanımıyor.
    *kaldrıma flashı da çalışmıyor.
    *tahtaaların pardus da açılmıyor.
    *imaj kurma için hazırladığım acronis multiboot lu usb var. ondan açıp windows klasöründeki servicesw.exe dosyasını sileyim diyorum ama o dosya gözükmüyor...
    *farklı türde anahtar usbler denedim olmadı.(yaz saatindeki bi bil. hazırladım, kış saatinde bi bil. hazırladım olmadı)

yarın bi çözüm bulmam gerek. ne tavsiye edersiniz? iki gündür düşünüyorum
    hepsine tek tek format atmak 2-3 haftayı bulur... :) :) :)

4. mustafaela

mustafaela Site Gezgini

akıllı tahta için a.t.a.k. flasını kurdum. sistem sorunsuz çalıştı taki deepfreeze'i kurana kadarr. sonrasında hiç anahtar flası görmedi. sonra format attım şimdide hiç açılmıyor tahta. fatih yazısı gelip kalıyor, ne yapabilirim? bir dahada format atmaya çalıştım ama f2 ile biosa bile giremiyorum. formatta atamıyorum.

5. bilisim

güncelll

6. mgüneş

mgüneş Seçkin Üye Seçkin Üye

???

7. furkan35

furkan35 Seçkin Üye Seçkin Üye

biosu resetlemek gerekiyor.Biosu neresine sokmuşlar acaba???

8. mustafaela

mustafaela Site Gezgini

akıllı tahta için a.t.a.k. flasını kurdum. sistem sorunsuz çalıştı taki deepfreeze'i kurana kadarr. sonrasında hiç anahtar flası görmedi. sonra format attım şimdide hiç açılmıyor tahta. fatih yazısı gelip kalıyor, ne yapabilirim? bir dahada format atmaya çalıştım ama f2 ile biosa bile giremiyorum. formatta atamıyorum.

9. csevercan1

csevercan1 Aktif Üye

Öncelikle ellerine sağlık hocam. Bu sene bir Fatih Okulunda görevlendirildim. Tahtalar kesinlikle böyle bir programa ihitiyaç duyuyor. Flash bellekleri okula aldırmadan size bir kaç soru sormak istiyorum.
    Öncelikle kurulumu doğru anlamış mıyım onu sormak istiyorum. Diyelim 40 adet flash belleğim var. Bunları öncelikle bilgisayarıma takarak ve flash hazırla dosyasını kullanarak hazırlıyorum. Bu flash bellek bilgileri kur_atak.ini dosyasına toplandığı için aynı dosya ile birlikte tahtalara atak_kur.exe dosyasıyla birlikte taşıyarak kuruyorum. Böylelikle 40 adet flash belleğimi de tanıyacak bir etkileşimli tahta hazırlamış oluyorum öyle değil mi?

Ghost ya da akronis programı ile birlikte tahtalarda kopyalama işlemi yaparsam her flash bellek yine de tahtaları açar mı yoksa tek tek mi kurmak lazım?

Anahtar flash belleklerin boyutu en az kaç olmalı 2 GB yeterli mi?

Driver Vaccine ile birlikte uyumlu çalışır mı?

10. mustafahoca

mustafahoca Üye

okulda daha önce bir bilgisayar öğretmeni akıllı tahtalarımıza anahtar kurdu fakat usb anahtarlarımız silindi yada artık açmıyor
    ne yapabilirim
    matematik öğretmeni mustafa nam

11. mgüneş

mgüneş Seçkin Üye Seçkin Üye

O bilgisayar öğretmeninden usb anahtar şifresini isteyip flashlara tekrar yüklemelisiniz...

12. yenibilişim

yenibilişim Aktif Üye

Sorunu düzelten var mı?

13. zelisaslan

zelisaslan Üye

öğretmenlerimizin flaşlarını anahtar olarak tanıtıyorum tek tek. fakat b ir kaç tanesinde anahtar oluştur düğmesi aktif olmadı. naptım ettim düzeltemedim. elli tanesinde sorun çıkmadı 3 tanesini anahtar yapamıyorum. yardımcı olun lütfen bi yolu var mı. flaşlar çalışıyor sıkıntıları yok. biçimlendirdim de işe yaramadı. tak çıkar her you 3 er 5 er kullandım

14. muharremyildiz

muharremyildiz Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir de farklı işletim sisteminde anahtar oluşturmayı denediniz mi? Xp, Win7,8.1,10
    Flash oluştururken programın durum çubuğunda flash belleğin seri numarasını yazıyor mu? Yazması gerekir..

15. zoeken50

zoeken50 Üye

kolay gelsin bsy soracam ben bu programı yükledim yalnız usb yi pc ye takıtıgımda kilit açılmıyor ne yapmam gerekiyor aceba

16. 2011fettah

2011fettah Aktif Üye

Arkadaşlar elinde atak 2.0 olan varsa paylaşabilir mi?

17. ilkerr_z

ilkerr_z Üye

Bizim için de bir kabus olan bu programdan sonunda kurtuldum.BTR öğretmenimiz programı tahtalara kurmuş flash anahtar için de masaustune programı bırakmıs flashları ayarlamıs sonra görevlendirme bitince gitmiş.Ama artık flashlar tahtaları acamıyor ve yeni anahtar da olusturulamıyor.Ben de biryerlerde okuudm ve ET de denedm ve oldu.İlk açılış anında sürekli f8 e basıyorsunuz.Çıkan siyah ekrandan bilgisayarı onar seçiyorsunuz.Sonrasında Bilgisayarı sıfırla seçeneği ile akıllı tahtaları ilk kurulduğu ana geri döndürüyorsunuz.Ben başka çare bulamadım bunu yaptım başka önerisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.

18. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

Bakıyorum da şimdi paralıları çıktı diye programı kötüleyen kötüleyene bu üstdeki gibi kendi becekriksizliğini programa mal edenlerin art niyetli olduğunu düşünüyorum forum yönetimine havale ediyorum yıllardır sorunsuz ücretsiz kullanıyoruz yapan arkadaşa teşekkür ederiz Allah razı olsun

19. ssmbbd

ssmbbd Üye

'dndd' isimli hocama katılıyorum. Matematik öğretmeni olmama rağmen, gönüllü olarak, geçen yıl lisede 30 tahtaya 'ademola' hocamızın imajını + atak 1.09 + timefreeze yükledim. win8.1 ile 1 sene hiç bir sorun olmadan kullandık. yalnız kurulumdan önce anlatılanları tek tek inceledim. programı kötülemeden önce acaba biz tam olarak anlatılanları uyguladık mı diye sorgulamamız lazım. Zaman ayırıp gönüllülük esasıyla paylaşım yapan tüm hocalarıma sevgiler, saygılar,selamlar...

20. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

2 senedir ATAK ve timefreeze kullanıyorum. Allah razı olun hocamdan. İnsanlar ne istiyor anlamadım.

21. klmno

klmno Süper Üye Süper Üye

Bu programin calisma prensibi nedir
    Neye gore calisyor

22. promethus

promethus Aktif Üye

Meb-Sbstd-User'dan girip office programini kurdum. Bugun anahtar'i tanimiyor. Dun de program kurulduktan sonra kapatip acmiştim. Sorun olmamistı. Ama bugun flash'i tanimiyor. Ne yapabilirim?

23. Suicide

Suicide Seçkin Üye Seçkin Üye

temiz bir win7 imaji + gerekli programlar + atak + timefrezee. iki senedir gul gibi calisiyor tahtalar, tenefuslerde diskoya donen okul artik gayet huzurlu. bende tesekkur ederim.

24. hgx2

hgx2 Seçkin Üye Seçkin Üye

25. kurnazf

kurnazf Aktif Üye

Win 8.1 atak kuruyorum. Sınıf ismi girilmesi gereken yere gelince hata veriyor.
    Access violation at address 000...61D461 in module serviceatk.exe hatası veriyor. Ve hiç kurulmamış gibi davranıyor tahta bilen var mı

26. bote09

bote09 Aktif Üye

mobil anahtar oluştururken kişi ekle kısmında öğretmen ve tel no bilgisi istiyor dosyadan aktarılıyor mu ?tek tek mi girilecek

27. bote09

bote09 Aktif Üye

mobil anahtar oluştururken kişi ekle kısmında öğretmen ve tel no bilgisi istiyor dosyadan aktarılıyor mu ?tek tek mi girilecek

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal