usb belleğinize virüs bulaşmasın!!!

Kodla Büyü
cakil1907' Alıntı:
Benim flash belleğime virüs blaşmıyor artık.Flash belleğime bi tane klasör açtım.Bu klasöre güvenlik ayarlarından tam denetim verdim.Flash belleğin yazma özelliğini kapattım.Bu sayede ana dizine dosya kendini kopyalayamadığı için virüs bulaşmıyor.Dosyalarımıda tam denetim verdiğim klasöre kaydediyorum.

:+1:

Zizu_' Alıntı:
cakil1907' Alıntı:
Benim flash belleğime virüs blaşmıyor artık.Flash belleğime bi tane klasör açtım.Bu klasöre güvenlik ayarlarından tam denetim verdim.Flash belleğin yazma özelliğini kapattım.Bu sayede ana dizine dosya kendini kopyalayamadığı için virüs bulaşmıyor.Dosyalarımıda tam denetim verdiğim klasöre kaydediyorum.

nasıl yapılıyor ayarlar?

bilgi için teşekkür ederim. bu bildiğimiz autorun işlemini kapatma değilmi. yani bahsettiğiniz gibi adres çubuğuna sürücü harfi ile girersek autorun çalışmamış olur. ama çoğu insan çift tıklayarak açıyor yine autorun devreye giriyor. tekrar tekrar söylüyorum ANTİVİR. başkada bişey demiyorum. antivir autorunları engelliyor silmiyor. biliyosunuz işe yarayan autorunlarda var.

muhalif33' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
cakil1907' Alıntı:

nasıl yapılıyor ayarlar?

Hocam flash belleğiniz öncelikle dosya biçimi NTFS olması gerekir.
Eğer değilse ntfs olarak biçimlendirin.
Daha sonra hocamın dediği gibi flash bellek içerisine klasör açıyoruz.
Sonrasında flash belleğe sağ tıklayarak güvenlik sekmesinden yazma tikini kaldırıyoruz.
Son olarak açtığınız klasöre sağ tıklayarak güvenlik sekmesine gelip klasöre tam denetim veriyoruz.

tam anlamadım biraz açarmısınız teşekkürler

Geri