USB Belleğe İşletim Sistemi Kurulabilir mi?

Kodla Büyü
Arkadaşlar, öncelikle Merhabalar...

Okulumuza, sistemlerini yenileyen bir hastaneden Samsung Think Clint bilgisayarları almayı düşünüyoruz... Ancak bu bilgisayarlar Server tabanlı hasta kayıt vs. işlemlerinde kullanıldıklarından HDD kapasiteleri 2GB kadar ve Flash DOM modül olarak kullanmışlar... Dolayısıyla İşletim sistemi kurulumundan sonra ya hiç yer kalmıyor ya da yetersiz bellek ile karşılaşıyorum...

Ben de işletim sistemini USB belleğe kurmak için denemeler yaptım ancak başarısız oldum... XP için kur başıyor, dosyaları kopyalıyor ancak 1. resetten sonra mavi ekran hatası alıyorum...

Sözü bayağı uzattım ancak Flash DOM modülleri çok pahalı olduğundan sistemi USB'ye kurabilmemin yolu varsa yardımlarınızı bekliyorum... Teşekkürler şimdiden...

Güzel fikir.Flash bellekten işletim sistemi kullanılabilir.Flash belleklerde önemli olan çok yüksek kapasite değil ama hız olmalı.Okuma-yazma hızı yüksek ve 8 GB flash bellekler işinizi görür kanaatindeyim.

Dahili hard diski sök flsh belleği tak xp cd sini tak kuarabilirsin.
Olmuyorsa normal bir hard diske kurulum yap acronis veya ghost ile yedek al yedeği aynı programla usb ye aktar.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler... İşletim sistemi olarak linux tabanlı değil de windows işletim sistemlerinden birini kurmam gerekiyor... "Kalebilişim" arkadaşımın önerdiği teklifi denememiştim... İnşallah olur... Sonuçları bildiririm...

sisteme harddisk alın takın. usb belleklerin harddiskten hızlı olduğunu söyleyen bile var :puhaha: usb 7.0

Geri