USB takınca hata veriyor? Yardım

Kodla Büyü

osiris

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba,

Flasımı takınca fotoğraftaki hatayı alıyorum. Çözüm için yardım istiyorum...

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    9.7 KB · Görüntüleme: 6,625
sayın hocam usb coklayıcıya takıyorsanız ve usb coklayıcı usb1.0 ise boyle sorunlar cıkabiliyor. aygıt yöneticisi oradan disk yönetiminden bakın belki flashınız orada görülebilir ve oradan kullanabilirsiniz.

<?akucan?>' Alıntı:
sayın hocam usb coklayıcıya takıyorsanız ve usb coklayıcı usb1.0 ise boyle sorunlar cıkabiliyor. aygıt yöneticisi oradan disk yönetiminden bakın belki flashınız orada görülebilir ve oradan kullanabilirsiniz.

Direk USB 2.0 dan takıyorum. yine aynı

Bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanımıyor diyor

Yok Hocam bugün aynı sorunu bende yaşadım ama çözemedim yaa.. :(
Yazıcı ve flash diskte bu hatayı veriyor ancak klavye ve mauste ise sorun çıkarmıyor anlamadım.. :?

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Okuldaki bilgisayarlardan birine taktım bugün. "Usb aygıtı tanınmadı. Bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor" hatasını verdi. Şimdi hangi bilgisayara taksam aynı hatayı alıyorum. Bunca yıllık bütün bilgilerim bu harici harddiskte :( Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Bilgilerimi kurtarmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler...

Gülpınar' Alıntı:
Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Okuldaki bilgisayarlardan birine taktım bugün. "Usb aygıtı tanınmadı. Bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor" hatasını verdi. Şimdi hangi bilgisayara taksam aynı hatayı alıyorum. Bunca yıllık bütün bilgilerim bu harici harddiskte :( Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Bilgilerimi kurtarmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler...

Flash bellek değil sanırım. İçindeki hdd sağlamsa kutuyu değiştirerek bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

sitelerdeyim' Alıntı:
Gülpınar' Alıntı:

Flash bellek değil sanırım. İçindeki hdd sağlamsa kutuyu değiştirerek bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Evet hocam flash bellek değil, harici harddisk. Hocam bu işi kutuyu değiştirmeden halledemez miyim? Zaten kutu değiştirme işini de muhtemelen kendim yapamam :(

Gülpınar' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:
Gülpınar' Alıntı:

Evet hocam flash bellek değil, harici harddisk. Hocam bu işi kutuyu değiştirmeden halledemez miyim? Zaten kutu değiştirme işini de muhtemelen kendim yapamam :(

Kablodan olmadığından eminseniz, içerideki devre yandı ise, kutuyu değiştirmekten başka çare gelmiyor akla. Kendiniz yaparsınız, kolay bir iş. Takacağınız bir kart.

sitelerdeyim' Alıntı:
Gülpınar' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:
Gülpınar' Alıntı:

Kablodan olmadığından eminseniz, içerideki devre yandı ise, kutuyu değiştirmekten başka çare gelmiyor akla.

Hocam denerim, ama kablo olduğunu sanmıyorum. Çünkü o bilgisayara takmadan 1 dk önce başka bilgisayarda kullandım.

Arkadaşlar geçen sene ben de böyle bir problemle karşılaştım. Yok o ayarı değiştir yok bu ayarı değiştir bir türlü çözemedim sorunu. 3-4 gün uğraştıktan sonra forumun birinde görmüştüm cevabı.

Bilgisayarı kapatıp kasanın kablosunu çıkarın 10-15 saniye kablo çıkmış halde bekleyin elektrik boşalsın kasanın içindeki. Sonra takın ve bilgisayarı çalıştırın. Bütün sorun gidecektir.

merhaba hocam,
başka 1 bilgisayar'a taktığınızda yine hata veriyormu.
cevap hayır ise bios ayarlarında usb 2.0 disable ise enable yaparsanız sorun düzelir.

destekyusuf' Alıntı:
merhaba hocam,
cevap hayır ise bios ayarlarında usb 2.0 disable ise enable yaparsanız sorun düzelir.

Evet hocam malesef bütün bilgisayarlarda aynı hatayı veriyor :(

Aynı şey bugünden benim başıma geldi. 1 gb flash belleğim , nereye takarsam takayım USB Aygıtı Tanımadı hatası alıyorum. Çok öenmli değil ama yinede hatırı sayılır bir bilgi kaybı yaşadım.Allahtan tedarikli biriyim bir ay önce yedeğini almıştım...Sanırım yapacak birşey yok malesef...

broker_2007' Alıntı:
Aynı şey bugünden benim başıma geldi. 1 gb flash belleğim , nereye takarsam takayım USB Aygıtı Tanımadı hatası alıyorum. Çok öenmli değil ama yinede hatırı sayılır bir bilgi kaybı yaşadım.Allahtan tedarikli biriyim bir ay önce yedeğini almıştım...Sanırım yapacak birşey yok malesef...

Malesef hocam benim bilgilerim 200 Gb :( bilgisayarın yedeğini ona almıştım :(

Gülpınar' Alıntı:
destekyusuf' Alıntı:
merhaba hocam,

Evet hocam malesef bütün bilgisayarlarda aynı hatayı veriyor :(

kablolu usb çoğaltıcı ilemi kulllanıyorsunuz.
tahminimce usb 2.0 disable yapın deneyin kablo eski ve ucuz bir cihaz ise ondan olabilir.

bende çok aradım bgün ama yapamadım. aynı problem bene de var. flash belleğim çalışmıyor. başka bilgisayarda problem yok. bu bilgisayarda yazıcı fare rahat çalışıyor ama flash bellek çalışmıyor

halen çözüm yokmu*bu fatih yazıcıarının olduğu yerlerde mi çıkıyor bu problem?bende öyle

aynı hatayı 2. tb lık usb 3.o harici diskte alıyorum öğretmen bilgisayarında. akıllı tahtada problem olmuyor biosu güncelledim sürücüyü kaldırdım tekrar yükledim ama nafile?

Geri