Utax 4035 Ağ Üzerinden Yazdırma Sorunu

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımızı ağ üzerinden utax 4035 yazıcıya bağladık, malumunuz kurulumu TCP/IP üzerinden yaptık. Şöyle bir sıkıntımız var, yazıcı kurulumu yapılıyor, ancak yazdırma işlemini yaptırmak istediğimizde çıktıyı alamıyoruz. Bildiğimiz yazıcı kullanıcı hatası veriyor. Bu arada yazıcıya şifre ataması yapmak istiyoruz, Yazıcı özellikleri/aygıt ayarları kısmında yönetici bölümü bulunmuyor. Aynı ortamda başka bir bilgisayarımızda yukarıda anlatılan gerek ağ üzerinden yazdırma gerekse de parola işlemleri yapılıyor, sorunumuz ne olabilir, iyi çalışmalar

bir bilgi vereyim belki işinize yarar, geçen hafta ben de öğretmenler odasındaki bilgisayarla uğraştım. windows güncellemesinden dolayı yazdır deyince mavi ekran gelip yeniden başlıyordu, burada ve internette araştırdım, gerekli güncellemeleri kaldırmaya çalıştım ama kaldırtmadı. Sonra all in one bilgisayar olduğu için kendi imajından formatladım, nasılsa güncellemez sorun olmaz diye, ama yine sorun oldu. bu sefer elimdeki win10 cdsi ile format attım, düzeldi.

Ağ yazıcısı olarak idaredeki yazıcıyı yani fotokopi makinesini ayarladım sizin yazdığınız şekilde. Ama kablolu ağa bağlı olunca çıktı alamadım, kablosuz ağa bağlandığında çıktı aldım. Yukarıdaki sorunu düzeltmeye çalışırken denk gelmiştim, ip aralıklarından dolayı ağdan yazdırmada problem oluyor diye. İsterseniz bir deneyin.

Geri