utax 5240L ağ üzerinden tarayıcıyı kullanmak

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Kullanma klavuzunda yazsa da , adım adım yaptıklarımı yazayım ve resimlerini atayım dedim..

ağ üzerinden bilgisayara belge tarama işlemine SMB (Server Message Block) deniyor.

1- c: sürücüsü içine "tarama" diye bir klasör açıyoruz. bu klasöre ağda "herkese" paylaşıp "okuma-yazma hakkı" veriyoruz. (parolalı paylaşımı kapatmayı unutmayın)

2-makinenin ip adresine girip kullanıcı adı ve şifreyi yazıyoruz. şifre genelde admin00 dır

3-(üst menü) Temel sayfasından (sol menü)-->Adres Defteri-->irtibatlar açıyoruz.
4-irtibat ekle yapıyoruz.

5-Bu bölümde birçok başlık var ama bizi bu aşamada "irtibat" bilgileri ve "SMB" ilgilendiriyor.
.....5a-irtibat bilgisine bilgisayarı tanımlayan bir ad verin. Bu ad makine üzerindeki menüden gözükecek.
.....5b-SMB
.......5b1...-host adı. Bilgisayarınızın adı verilecek. (Masaüsünde Bilgisarın üzerine sağ tık-özellikler) uyarı:ağda aynı isimde bilgisayar olmasın.
.......5b2...port.139
.......5b3...yol:tarama (1.maddede klasöre verdiğimiz isim)
.......5b4...Oturum açma adı. bilgisayardaki kullanıcın adınız
.......5b4...şifreniz (yoksa boş bırakın)

Sonra en altta gönder yapıyorsunuz.

6-Taranan dosyalarınıza isim ayarı yapmanız gerekirse (üst menü) Temel-->(sol menü)aygıt Varsayılanlarından ayar yapabilirsiniz.

Şimdi tarama yapalım;
Dökümanı tepsiye yerleştirdikten sonra SEND tuşuna basıp sonrasında "Adress book" tuşuna basıyoruz. (5a adımında verdiğimiz irtibat adına yani) bilgisayırımızı seçiyoruz. Ok->Kullanıcı adı (5b4 adımındaki) seçiyoruz. OK - sonra START... ve bitti..

Not. arada birçok ayar var, isterseniz "START" basmadan önce çift yüz tarama bile yapabilirsiniz. Ekranda işareti var.

Ayarların çoğunu hem web arayüzünde, hemde makine ekranından yapabiliyorsunuz..

bu yazdıklarımın çoğunu kullanma klavuzunda veya internette bulabilrisiniz, ben sadece toparlamış oldum. Hatam falan varsa düzeltirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• utax 5240L ağ üzrenden tarama.zip
    2.1 MB · Görüntüleme: 334
Geri