Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

UYANIN BİLİŞİMCİLER ...!

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında ghost tarafından paylaşıldı.


 1. theghost83

  theghost83 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.096
  Beğeni:
  5
  rehber öğretmenlik bence çözüm deil ama bizim dersi kaldıracaklarsa budurumda en yiyisi rehber öğretmen tarzı formatorluk olur.. ama bu en son kabul etmemiz gerekn bir madde olmalı bence
   
 2. neverjealous

  neverjealous Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.531
  Beğeni:
  6
  Ortak bir karar alalım ve YAPALIM arkadaşlar !
   
 3. muhalif33

  muhalif33 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.278
  Beğeni:
  11
  arkadaşlar öyle yada böyle dersimiz olsa da olmasa da okuldaki bütün işleri zaten yapıyoruz. Bence dersleri tamamen kaldırsınlar ve Bt Rehber Öğretmenliği ve yeni özlük hakları versinler.....
   
 4. tamer

  tamer Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.223
  Beğeni:
  0

  Harikasın hocam :+1:
   
 5. filatros

  filatros Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  187
  Beğeni:
  3
  Sayın hocam,
  Belki dertlerimizin hepsi uyuşmuyor ama eminim ki hepimizin ortak dertleri sen de toplanmış. Bi tanesi hariç "hocam bilgisayarım bozuldu"

  Bu iğrenç soru herhalde hepimizin kabusudur. Teknik eleman muamelesi görmek gücüme gidiyor. Bugüne kadar (yüzümün yumuşak olmasıdan olsa gerek) kimseye surat asmadım, hayır demedim. Bunun sonucunda olan ne derseniz; olur olmaz zamanda "hocam program kuruyordum bi hata verdi ne yapabilirim!" gibi iğreç sorulara cevap vermek zorunda kalmak. Bir çok iletimde arkadaşlara "bu işler sizin işleriniz değil hocam, yapmayın" dememe rağmen ben 4 yıl boyunca yaptım. İtiraf ediyorum(!)

  Hocam yazınızı okurken gıpta ettim, umarım ben de birgün böyle şeyler yaparım dedim. Bazıları "bunlarla uğraşılır mı hocam?" diyebilir ancak idealist öğretmen böyle olur! O öğrenciler sınavda başarılı oldukça duyacağınız haz eminim ki inanılmazdır!

  Tek hedefimiz bizlerin milli eğitimde bir yere kondurmaları için uğraşmak olmalı. Yeter ki görevlerimizi bilelim! Belirsizlikten nefret ediyorum :verymad:
   
 6. serhatdemir

  serhatdemir Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  495
  Beğeni:
  1
  Hocam konu başlığı ve yazdıklarınız harika. Tam da hislerimize tercüman olmuşsunuz. Gerçekten sıkıntı vermeye başladı bu durum.
   
 7. tamer

  tamer Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.223
  Beğeni:
  0
  Tek hedefimiz bizlerin milli eğitimde bir yere kondurmaları için uğraşmak olmalı. Yeter ki görevlerimizi bilelim! Belirsizlikten nefret ediyorum

  filatros hocama katılıyorum. Dogru soze ne denir.
   
 8. sekocam

  sekocam Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  139
  Beğeni:
  0
  Ben şunu iddia ediyorum sorun formatörlük kelimesinin kirlenmesi. Ben son 2 dönem hariç (yani zorunlu olan döenemler) formatörlük yapmadım. Okulumda 17 saat derse girdim. Okulda adım Bilişim Teknolojileri Öğretmeni iken herşey çok iyiydi. Son 2 dönem zorunlu formatörlük süresince ünvanım BİTEFO olunca işler değişti. Okulumda yine 17 saat derse girdim. Aynı işleri yaptım. Tek fark, öğle arası ve 3-5 arası BT Laboratuarını planlı bir şekilde öğrenciye açmak oldu. Ama dediğim gibi tek fark bu. Anlamadığım son 2 dönem hariç beni çok çalışkan görenler, işi yatıyosuna getirdi. Ne değişti? Hiçbirşey. Bence formatör kelimesi kaldırılsın, uygun bir yönetmelikle adımız değil görevlerimiz netleştirilsin. Ama adımız öğretmen kalsın.
   
 9. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.514
  Beğeni:
  215
  inş. faydası olacaktır
   
 10. wanted1919

  wanted1919 Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  0
  +1

  Biz Bize Emir Verilmesinden Usandık...
   
 11. mfk

  mfk Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeni:
  0
  4B li olduğum için düştüğümüz dert de ayrı. Ders kalkacaksa bari formatör olalım diye girişimlerde bulunuyorum. Ama ne yalan söyliyim derste çocuklara yeni bişey gösterdiğimde yüzlerinde oluşan ifadeyi hiçbir şeye değişmem. Yapabildiklerini gördükleri an ki keyiflerini de.. Bilişim Teknolojileri dersi zorunlu olana kadar mücadele etmeliyiz. Çocukların bilgisayarı oyun msn facebook tan ibaret olmadığını anladıkları tek yer bizim dersimiz. CEBİT de ordayım ben de inş.
   
 12. mkaratayy

  mkaratayy Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  288
  Beğeni:
  4

  tek kelimeyle mükemmel yazmışsın hocam...
   
 13. runalone

  runalone Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.196
  Beğeni:
  18
  valla doğru sölüosun..... :cry: :cry: :cry:
   
 14. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.514
  Beğeni:
  215
  :alkis:
   
 15. haliluysal

  haliluysal Site Gezgini

  Kayıt:
  2 Mart 2010
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  0
  bir bilişimci olarak yazılanlara katılmamak ve anlamamak imkansız içim kan ağlıyor ne umutlarla öğretmen olduk ne kadar hayal kurduk bilişimciyim okulun hademesiyim hizmetliler bile okulda benden çok oturuyorlar yazık değilmi bize
  birde dişli değilsen sesin çıkmıyorsa müdüre müdür yardımcısına vs. öğretmenlere eziyorlar hatta evlerine kadar bile çağırıp tamircilik yaptırıyorlar ne bizim suçumuz
  kibar davranmak kimseyi geri çevirmemek mi sucumuz evet yaparım gönlünüz olsun demek mi
  geçtim artık dersimin olmamasını olmasında bıktım artık ama yeter biz kimsenin usağı değiliz bize gelmeyin şu işi yapabilirmisin diye
  bu sene girdiğim derslere bakını türkçe teknoloji tasarım felsefe psikoloji ve zorla 6 saat bilişim nasıl bir iştir bu hangisi benim bölümüm ama alamk zorundayım bu dersleri yoksa 15 saat bile dolmuyor bıktım artık yeter çözüm istiyorum o da yoksa bütün umutlarımı yakarak başka mesleklere yönelmeye karar verdim
  sanırım değişmezse bu sekilde giderse bütün bilişimcilere bıkacak ve başka mesleklerde iş arayacak
  benden söylemesi çok zoruma gidiyor
   
 16. vibroyen

  vibroyen Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2009
  Mesajlar:
  7
  Beğeni:
  0
  Uyanın Bilişimciler. Uyanın Bilişimciler. Uyanınnn

  Aslında hepimiz uyanığız arkadaşım, uyanın demeye gerek yok bence yalnız ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz bence. herkeste bir formatör dayatması var bu köyde de böyle şehirde de böyle. Yok ben duymadım yok ben bilmiyorum yok forumları takip etmiyorum hepsi yalan. herkes bu işin içinde.

  Koyun bir millet olduğumuzdan bizimki sadece lafta kalıyor. "BİŞEYLER YAPALIM" iyide ne yapalım. Cebit bizim için büyük bir fırsat mıdır bu da tartışılır. bişeyler yapalım diyenlerin kaçı bakanlığa mail attı %10 mu?? o kadar değildir bile. buraya yazdıklarımız bence meb in sitesinde şikayet sayfası var oraya da göndermeliyiz. birileri sesimizi duyana kadar mail yağmuruna tutmalıyız. gerekirse eylem bile yapmalıyız. illa ki istanbul da değil. herkes kendi ilinde yapsa da olur bence. gazeteler emininm ki ilgi göstereceklerdir.


  ben bir bilgisayar öğretmeniyim hala office öğretmeye çalışıyorum. Mail atmayı bilmeyen bir müdürün yanında çalışıyorum. bozuk bilgisayarların arasında toz yutmakla meşgulüm. ben bir öğretmenim öğrencilerini tanımayan.
   
 17. amazon23

  amazon23 Site Gezgini

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  79
  Beğeni:
  0
  Büyük bir okuldayım okulun ayrı bir teknik servisi var önceki okulumda herşeyden sorumluydum ve bir saygınlığım vardı.Bu okulda ders gereksiz öğretmen de gereksiz, işe yaramaz.Ben bir öğretmenim herşeyden önce ...bunu bütün okul idarecilerine söylüyorum.Bizler az puan almadık bu branşı seçerken.Çok sinirleniyorum ya!
   
 18. ghost

  ghost Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  737
  Beğeni:
  105

  Vibroyen , kimin uyuyup kimin uyumadığını bilemeyiz; önümüze bir fırsat var ve biz bunu değerlendirebiliriz.

  Bu zirve sebeb olur bundan sonra daha çok bir araya gelmeye başlarız, bilişim teknolojilerinin önemini heryerde dile getirmeye çalışırız. Şuana kadar çay içmek için bile toplanabilmiş değiliz.. Bazı iller bunu başardı ancak genel olarak bir toplantımız , sohbetimiz olmadı. Eğer CEBIT zirvesi olmasa yine gelemezdik ve geleceğimizde halen % 100 değil.

  CEBIT bir basamak ve başarırsak arkası gelir. Hadi Ankaradan izin alıp yürüyüş yapalım, o zaman demezlermi siz bize birşey söylemedinizki nerden bilelim durumunuzu diye. İşte CEBIT zirvesi bunu sağlayacak. Önce anlatacağız, anlattıklarımızı üst noktalara ulaştıracağız, onların bizim ne istediğimizi anlamalarını sağlayacağız, eğer anlamak istemezlerse , işte en son derdimizi başka yollarla anlatmayı deneyebiliriz.

  Bizler bilgi toplumunun en önemli parçalarıyız direk isyan etmek bizim en son seçeneğimi,z biz sendikaların kuklası sıradan bir camia değiliz
  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİYİZ.
   
 19. tdemirparmak

  tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Haziran 2007
  Mesajlar:
  930
  Beğeni:
  55
  1. Bizden önceki kimi formatörlerin (işini hakkıyla yapanları tenzih ederim) kötü imajını silmek için çalıştık.
  2. Bizden önce derslere ücret karşılığı giren branş dışı meslektaşlarımızın kötü imajını (counter strike'li bts'ler) silmek için çalıştık.
  SONUÇ : Görevimizin fazlasını yaparak kendimizi ıspatlamak istedik ve sonunda AMELE OLDUK.
  Allah sonumuzu hayır etsin.
   
 20. örtmnoldum

  örtmnoldum Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  252
  Beğeni:
  1
  :verymad: nasıl bir zihniyettir bu aklım almıyor. bilişim çağı(!)nda bilişimin, bilişim öğretmenlerinin düştüğü hale bak!
  öğrencilerin gözünde bile "hiç"iz. sesimizi duyurabilmek için kendimizi milli eğitim bakanının arabasının önüne atalım en iyisi. dilekçeden filan anlamıyorlar.
  Bezginim, Kararsızım, Yılgınım,Ümitsizim...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal