Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

UYANIN BİLİŞİMCİLER ...!

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında ghost tarafından paylaşıldı.


 1. yalanaşk

  yalanaşk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2007
  Mesajlar:
  543
  Beğeni:
  3
  CEBİT güzel bir fırsat olabilir, ama katılamayacak olanlardanım..

  bence de hepimiz farkındayızdır aslında da hep herşeye tamam evet diyip yapıyoruz. bote67 hocamızın dediği gibi belki de okullarda afişler hazırlanıp asılsa ya da bulunduğumuz ilden gelemezsek bile başka şeyler yapılsa bir hocamız da kargo yoluyla imza demiş yanlış anlamadıysam bunlar gibi ortak bir karar alınıp yapılan bir şey olsa sonuç getirebilir...
   
 2. CosmoKRAMER

  CosmoKRAMER Site Gezgini

  Kayıt:
  5 Nisan 2007
  Mesajlar:
  72
  Beğeni:
  0
  ===========
   
  Son düzenleme: 21 Ekim 2017
 3. ebilis

  ebilis Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Aralık 2007
  Mesajlar:
  157
  Beğeni:
  0
  Arkadaşım çok güzel ama bir yere kadar kullandırtmıyorsun kendini. Bu sefer de insanlar sana uzaylı gibi davranıp soyutluyorlar. Amaan bi iş yaptığını görmedim. Yapınca da amaaan söyle yapıversin. Bütün gün boş nasılsa okulda!!!

  Verdiler ellerimize birer değnek.
  Dediler ki ortasından tut ha!!!
  Ama orası da çok dikenli.
  Az sağından tutayım diyorsun,
  *** bulaşmış.
  Bari solundan tutayım diyorsun,
  bak Allah'ın işine;
  oraya da *** bulaşmış!!!
   
 4. hamuş

  hamuş Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  901
  Beğeni:
  0
  hocam çok haklısınız bende 2002 mezunuyum kendimi daha öğretmen olarak hissedemedim (çok isteyerek öğretmenliği seçmeme rağmen) fakat sürekli konuşuyoruz sürekli sıkıntılıyız ama elden bişey gelmiyor olmuyor işte sesimizi duyan yok anlayan yok bizi mesleğiniz var ona şükredin diyen çok fazla ama asıl önemli olan nokta öğrencilere ne verebildiğimiz bence ben tekniker olmak için okumadım yada okulun bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak içinde okumadım ben bilgisayarı çocuklara anlatabilmek için okudum oyun cihazı olmaktan çıkarmak için okudum. Türkiyede çok işsiz var her okula ayrıca bir tekniker alınabilir.....neyse konuştukça insan daha çok üzülüyor hele birde bunun üzerine ülkemizdeki karışıklıkta eklenince insan umutsuzluğa sürükleniyor
   
 5. esenordelarthe

  esenordelarthe Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.178
  Beğeni:
  5
  iş teknik dersi kaldırıldığında iş-teknik öğretmenleri "bari 9-15 okulun tamir işlerini yapalım, bir kadro uydurulsun, yardımcı olayım, formatör olayım vb" diyerek dolaşmıyordu. teknoloji tasarıma aktarıldılar. dersi kaldırılan öğretmenlere, belli yıllarda sınıf öğretmenliğine, hatta başka kurumlara geçişe bile izin verildi. ama hiç bir zaman birileri bakanlar kurulu kararı gerektiren bir kadro uydurup buna da herkesi ikna etmeye çalışmadı.

  ŞİMDİ TEKNİK-İLKÖĞRETİM DİYE BİLE YER YERİNDEN OYNUYOR HERKES ÖĞRETMENLİĞİNİ BİR KENARA FIRLATIYOR VE BİRBİRLERİNİ TEKNİKERLİK İÇİN İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR.
   
 6. mfk

  mfk Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeni:
  0
  eğriye eğri doğruya doğru. Aramızda çocuklarla muhattap olmayı sevmeyen öğretmenliği zorla ya da mecburen okumuş arkadaşlar da var. Bunlar için formatörlük bulunmaz nimetti. Bu yüzdendir ki çok güçlü çıkmıyor sesimiz. Bi kısmımız derin sessizliğe bürünmüş.
   
 7. enos

  enos Üye

  Kayıt:
  20 Şubat 2008
  Mesajlar:
  18
  Beğeni:
  0
  :alkis:
   
 8. deftones

  deftones Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2009
  Mesajlar:
  377
  Beğeni:
  1
  Doğru söze ne denir
   
 9. keylogger

  keylogger Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2010
  Mesajlar:
  15
  Beğeni:
  0
  haklısınız hocam gerçekten.sürekli ders kalktı ders kalkacak moduna soktular bizi her yıl diken üstündeyiz herkes çok sıkıldı bu durumdan.yan branşımızda olmadığı için mecburen farklı alternatifler düşünüyoruz.
  iş eğitimi öğretmenlerinin sınıf öğretmenliğine geçtiğinden eminmisiniz.ben hepsi direk teknoloji tasarım oldu diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim.
   
 10. tamer

  tamer Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.223
  Beğeni:
  0
  Siz zumrede soz alıp istedğinizi soyleyebilirsiniz bunu tutanağa eklemek zorundalar. Ekleyelim demeseydiniz keşke. Sorunu dile getirip yazmalarını isteseydiniz.
   
 11. deftones

  deftones Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2009
  Mesajlar:
  377
  Beğeni:
  1
  Dersi kaldıran bakanlık göstermelik 3-5 sene ek dersini verir. Sonrada gün gelir o ek derside fiilen derse girmiyorsun diye vermez. Biz ipin ucunu verdikçe şamar vurulan kesim olmaya devam ederiz. Dersi kaldırabiliyorlarsa bizleride farklı branşlara geçirmeyi göze alabilmişlerdir demek. 6. yılıma girdim veçalıştığım okullarda şimdiye kadar okuluma bilgisayar firması girmedi.Teknik anlamda yeterliliğim iyi ama. Bizler bu formatörlük sıfatı ile anca müdür insaniyetli ise az da olsun değer görebiliyoruz.Günlük düşünmek yerine uzun vadeli gelecek için kararlı adımlar atmamız gerekiyor.. Bu gün müdürleriniz iyi olablir ama yarınlarımızı göz boyamalık ek ders için ipotek altına sokmayalım.
  Ben "kağıt üzerinde öğretmen, beyinlerde teknisyen " olarak yer edinmek istemiyorum.
  Eğitim kurumunda derse girmeyen öğretmene kim öğretmenim diye seslenir. Diğer branş öğretmenlerinin kaç tanesi bizleri öğretmen olarak görüyor?

  Forumda yazılanların hepsini her gün yaşıyoruz ve mesleğimden soğumaya başladım.
   
 12. hurmaci016

  hurmaci016 Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2009
  Mesajlar:
  8
  Beğeni:
  0
  slmlar benim öğretmenliğimde 3. yılım TEF mezunuyum üniversiteyi bitirdim bitireli öğrendiklerimin üzerine pek birşey katamadım bununda tek sorumlusu gittiğim okullardaki yönetim ve öğretmen arkadaşlar. Şuan askeri öğretmenim geldiğim okulda BT öğretmeni geldiği için ne kadar sevindiler bir bilseniz ama hiçbişey farketmedi daha önlüğü giymeden kararnamemizi vermeden istekler başladı. Eyw yapılacak şeyler ama okullar açıldı açılalı istekler bitmiyor kendi derslerimi giriyorum bide asker öğretmen olduğum için "sana verilen bütün görevleri yapmak zorundasın" yok "istesek sana 40 saat ders veririz ve girmek zorundasın" daha neler neler insanı tiksindiriyorlar. Hocamında dediği gibi ne olduğumuzu şaşırıyoz bazen ama ben geçen 2 yılda akıllandım. Ne derlerse desinler herşeye evet demeyin evet-tamam deseniz bile yapmayın üzerinize gelirler. Adamların gözünde BT öğretmeni=teknik servis,hizmetli vs. Bir okulda BT öğretmeni olmadan çoğu işler aksar örneğin;okulumdan durmadan telefon geliyo hocam şunu yapamıyoz bunu yapamıyoz, ders proğramımızı oturtamadık daha neler.
  Formatörlükte yaptım ve çok rahattı en azından kendi derslerime giriyordum. Bana isteyerek girmediğim dersler veremiyorlardı bir bilgisayar işi olduğunda içimden gelerek yapıyordum.Formatörlük benim için çok cazipti çünkü okulum köy okuluydu ve haftada 7 saat dersim vardı.Formatörlük BT öğretmenleri için bulunmaz bir fırsat bence hem bu şekilde yönetim üzerinde etkili olabiliyorsunuz.Sabah 8 akşam 5 diyorlar bu güne kadar o saatlere kadar okulda kalan yönetici görmedim ki formatör öğretmen kalsın:).Küçük okullar için konuşuyorum oralarda formatörlük çok cazip tavsiye ederim.Büyük okullarda çekilmez.
  BT derslerini kaldıracaklarmış :oops: adamlar sanıyorlar ki herkesin merkezdeki çocuklar gibi bilgisayarı var çocuk anasının karnından bilgisayar öğrenmiş gibi çıkıyo.Hiç taşrayı düşünen yok. Orda bir bilgisayar başına oturtulduğunda heyecandan eli ayağı titreyen gençler var.BT dersleri kaldırılınca o zaman onlara Nimet ablamız gider bilgisayar kullanmasını öğretir :x . CeBIT e katılmayı çok isterdim. İnşallah emekleriniz boşa gitmez.Benim askerlik hizmetim bitince daha fazla körelmeden meslek lisesine geçmeyi düşünüyorum word-excel-ppt anlatmaktan bıktım artık.
   
 13. gokan86

  gokan86 Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2009
  Mesajlar:
  8
  Beğeni:
  0
  valla arkadaşlar ben yatılı okulda çalışıyorum. tam anlamıyla teknik servis gibi çalışıyorum. idareyle çok restleştim ama aynı işleri yapmak zorunda kaldım hep. bizim görev tanımımız tam net değil ne tarafa çekersen geliyor.
   
 14. unlem

  unlem Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  96
  Beğeni:
  0
  :+1:

  ne yapıp ne yapmayacağımız yönetmelikte yazsın ki müdürlerin insafına kalmayalım
   
 15. ylmz

  ylmz Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.029
  Beğeni:
  47
  :verymad: :( :cry:
   
 16. kayra_emir

  kayra_emir Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  75
  Beğeni:
  0
  :x yeter gerçekten bencede yeter bölümümden nefret ediyorum nasıl bi hataydı BÖTE
   
 17. senayky

  senayky Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  78
  Beğeni:
  0
  Ben okul ortamımda rahatım ama en çok ne olduğumuz belli değil ona kızıyorum, tamirci mi, idareci mi, öğretmen mi , ortalıkta bir o yana bir bu yana gidip geliyoruz... Birde 3 den sonra boş boş oturmak canımı sıkıyor, 9-15 çalışmak istiyorum........
   
 18. deftones

  deftones Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2009
  Mesajlar:
  377
  Beğeni:
  1
  Şu an okul ortamınız ve idare iyi olabilir ama önümüzde 30 seneden fazla var. Muhakkak sıkıntı yaşanacak emin olun
   
 19. ceny

  ceny Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  Müfettiş toplantı yaptı arkadaşlar 4 5 lerin derslerine asla girmeyeceksiniz dendi. ne yapıcak peki bilişimciler dediğimde bakanlık kimini formatör olarak atıyor kimini de bilmem ne yapıyor dedi. bu bilmem ne yi arka sırada oturan sınıf öğretmeni bey tamamladı senide 'farmatör' atarlar hocam seneye dedi. Komik olsa gerek salon çok güldü. ne diim bibim değerimiz bizi yok edince anlaşılacak korkarım ki.
   
 20. flame81

  flame81 Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Şubat 2008
  Mesajlar:
  180
  Beğeni:
  1
  tek kelime ile "MÜKEMMEL...!"
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal