Uydurma Haber Rezillikleri

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Web siteleri sıralamaya koyulunca sitelerini saçma haberler ile dolduranlar, üstüne birde Türkiye 3.yüz, 4.yüz gibi bu komik durumlarından iyi bir şey yapmış olduklarını sanmaya başladılar.

İmam Hatip lisesi'nin anasayfa pop-up açılışına neden meslek lisesi tanıtımı filmi koyulur bilen varsa söylesin?
2016/2017 Sınıfımızın Hatıra Fotağrafı 5A, 5B, 5C ....................... serisi devam ediyor, bütün sınıflarla sırf haber olsun diye 30'a yakın sallama haber var.
Günün Ayeti, Günün Hadisi, Günün Duası, Günün Sözü ve bir tane de değil her biri için her gün için ayrı ayrı haber yapılmış
Okadar çok var ki böyle uydurma haber buraya koysam sığmaz, bu saçma haberler ile Web Sitesi Uydurma Haber Türkiye 1.olursun gerçekten de olmuşlar.
Bunları ifşa etmemiz gerek ki birileri belki bir dur derler.

Son düzenleme:
İşlevselliği, vatandaşı takan mı var? Birincilik devam etsin de. Onlar yapmasa başkası yapacak nasıl olsa!

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilişim öğretmeni olarak buna dur diyen yok mu ben müdürüme bunları açıklıyordum gereksiz haberler dökümanlar bulunmasın diye

Re: Ynt: Uydurma Haber Rezillikleri

Sistem böyle.
Yılgınlık yok gençler.Ne demişler.
KOŞ, YOKSA DÜŞERSİN.
.
■Her sabah Afrika’da bir ceylan uyanır. Kafasında tek bir düşünce; en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek, aksi halde yarını göremeyecektir.
■Her sabah Afrika’da bir aslan uyanır. Kafasında tek bir düşünce; en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, yoksa açlıktan ölecektir.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
Aslan da olsanız, ceylan da olsanız,  güneş doğduğunda bilmeniz gereken dünden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğidir.
Aksi takdirde ertesi gün olmayacaktır.
GENÇLER
E siz yorulmuşsanız, zaten ölmüşsünüzdür.Hadi ekşın ekşın.
AV OLMAYIN-AVCI OLUN.
.

¤¤¤¤¤¤GÜNAYDIN.¤¤¤¤¤¤¤

Re: Ynt: Uydurma Haber Rezillikleri

COBOL' Alıntı:
Sistem böyle.
Yılgınlık yok gençler.Ne demişler.
KOŞ, YOKSA DÜŞERSİN.
.
■Her sabah Afrika’da bir ceylan uyanır. Kafasında tek bir düşünce; en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek, aksi halde yarını göremeyecektir.
■Her sabah Afrika’da bir aslan uyanır. Kafasında tek bir düşünce; en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, yoksa açlıktan ölecektir.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
Aslan da olsanız, ceylan da olsanız,  güneş doğduğunda bilmeniz gereken dünden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğidir.
Aksi takdirde ertesi gün olmayacaktır.
GENÇLER
E siz yorulmuşsanız, zaten ölmüşsünüzdür.Hadi ekşın ekşın.
AV OLMAYIN-AVCI OLUN.
.

¤¤¤¤¤¤GÜNAYDIN.¤¤¤¤¤¤¤
:)

arkadaşlar
okul web sitelerinin sıralamasına ve sıralamada üst sıralarda kalmak için yapılanlara çok takılıyor/takıyorsunuz bence.
sizin okulunuzun web sitesi güncel ise sıralamalarda altta kalsanız bunun ne önemi var? siz neden aşağılarda kaldınız diye soran bir yetkili mi var?
web sitesi sıralaması sadece web sitesi kullanıcısı tarafından görülebiliyor diye biliyorum. yani bu sıralama ilçe MEM / il MEM / MEB de yayınlanmıyor.
-sizin deyiminizle- saçma haber yaparak üst sıralarda olanların size herhangi bir zararı mı var? bırakınız onu da siteyi takip edenler düşünsün.
ben bu açıdan baktığımda 'bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler' diyorum. takılmaya lüzum yok.

cancoban' Alıntı:
arkadaşlar
okul web sitelerinin sıralamasına ve sıralamada üst sıralarda kalmak için yapılanlara çok takılıyor/takıyorsunuz bence.
sizin okulunuzun web sitesi güncel ise sıralamalarda altta kalsanız bunun ne önemi var? siz neden aşağılarda kaldınız diye soran bir yetkili mi var?
web sitesi sıralaması sadece web sitesi kullanıcısı tarafından görülebiliyor diye biliyorum. yani bu sıralama ilçe MEM / il MEM / MEB de yayınlanmıyor.
-sizin deyiminizle- saçma haber yaparak üst sıralarda olanların size herhangi bir zararı mı var? bırakınız onu da siteyi takip edenler düşünsün.
ben bu açıdan baktığımda 'bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler' diyorum. takılmaya lüzum yok.
www.meb.k12.tr de ilk yüz yayınlanıyor sanırım. :D bu yüzden olabilir

cancoban' Alıntı:
arkadaşlar

size de bir gün idare;
"hocam neden bu web sitemiz şu rakip okuldan daha aşağı sırada" diye sorduğunda,
"zaten sitemiz güncel hocam altta kalmanın ne önemi var" açıklamasını yapabilirseniz takdir edeceğim sizi de... :+1:

Beni bir Öğretmen olarak ilgilendiren durum; tayin isteyecek olsam okul ile ilgili güncel ve doğru eğitimci kadrosuna, fiziki imkan bilgilerine ulaşabilecek olmam olurdu. TEOG sınavı için o okulda görevlendirilmişsem en doğru ulaşım bilgilerinin bulunması beni memnun ederdi. Aynı şey bir Veli-Öğrenci için de geçerli. Çocuğunuzu göndereceğiniz okulu, daha gitmeden tanımak istersiniz değil mi?

Sıralamada birinci olana madalya mı takacaklar; velev ki böyle bir durum var, umrumda değil.
Ayrıca BT Öğretmeni arkadaşım kurum amirlerine sürekli bu durumun izahını yapmak zorunda kalıyorsa zaten BİLİMSEL değil FİLİMSEL işlerle uğraşan bir idare mevcut demektir. Kaçsın hemen oradan...

Hatırlarsınız kurum sitelerimiz için MEB, şablon yapısını bizlere sunmadan önce herkes kendi okul sitesini kendisi yapıyordu. Bilen yapıyordu, daha güzelini üretmek için çabalıyordu, bilmeyenler ve yeni atanan öğretmen arkadaşlarımız için de kendilerini geliştirecekleri bir saha oluyordu. Yani senin bu site olayına karşı çıkmak gibi bir şansın yoktu. Ayrıca kendimiz yaptığımız için de genellikle bölgesel ve teşvik amaçlı yarışmalar düzenleniyordu. HEr okulun sitesiolsun, güncel bilgiler yayınlansın amacıyla... İlimizde düzenlenen yarışma öncesinde Milli Eğitim yetkililerinden şahsıma "Şov yapma lan sayfada!" diye uyarı gelince ben de o gün madalyamı almış oldum. Akşamki ödül töreninde uyduruk sitelerin kürsüye çıktığını görünce de bu işin vatandaşı ilgilendiren kısmına yoğunlaşmanın daha mantıklı olacağına kanaat getirdim.

Bizler Derslerimiz, formatörlük, özlük haklarımız konusunda birilerini yattığını ya da yanlış çabalar gösterdiğini söylemez miyiz hep? İşte üst sıralardaki okulların saçmalıklarını ilk mesajdaki arkadaşımız saymış. İçimizdekilerin biraz aklını başına toplaması lazım.

Bence bu sıralama olayına takılmayalım. ARADAN GEÇMİŞ KAÇ AY; HALA OKULA UYDUDAN YER İMİ KOYAMADIM, NE YAPACAZ DİYE SORAN VAR !
Sonuçta bu sitelerden ticari bir gelir elde etmiyoruz. Ancak benimki gibi aynı isimde ilk ve orta okullar mevcutsa bir şehirde; hatta yan yana ise, o zaman abartmadan bir çare düşünmek elbette gerekebilir. Ya da kurum sitelerimiz olduğu kadar aynı kurumların sosyal medya sayfalarını düşünmek, okullarımızdan mezun olup artık yetişkin olmuş bireyleri bir araya getirmek, mezun günleri planlamak, onları okul yaşantısına dahil etmek için alınabilecek bir karar olabilir.

Şu listenin birincisi başta olmak üzere çoğu öyle. Adam (Ya da haberleri kim yazıyorsa müdür yardımcısı da olabilir) üşenmemiş okul müdürü, il milli eğitim müdürü yetmemiş milli eğitim müdürünün mesajını yayınlamış. Adama görev vermişler sanki her gün en az 2 haber gireceksin diye.

Önce bir baktım ilçede 47. olmuşuz (genelde 24.000) dedim bu ne iş? Biraz sisteme baktım bir iki haber sağı solu topladım ilk 1.000'e çıktım ama baktım ki yalan dolan abi salla dedim.

Benden size tavsiye ziyaretçi puan kazandırmıyor pek. Haber de bir yere kadar. Esas olan kategorili içerik ve üst menünüz sağlam olsun. Hiç üst sıralara çıkacağım diye de uğraşmayın çünkü böyle rezillikler yapmadan çıkamazsınız.

teknogenclik' Alıntı:
Şu listenin birincisi başta olmak üzere çoğu öyle. Adam (Ya da haberleri kim yazıyorsa müdür yardımcısı da olabilir) üşenmemiş okul müdürü, il milli eğitim müdürü yetmemiş milli eğitim müdürünün mesajını yayınlamış. Adama görev vermişler sanki her gün en az 2 haber gireceksin diye.

Önce bir baktım ilçede 47. olmuşuz (genelde 24.000) dedim bu ne iş? Biraz sisteme baktım bir iki haber sağı solu topladım ilk 1.000'e çıktım ama baktım ki yalan dolan abi salla dedim.

Benden size tavsiye ziyaretçi puan kazandırmıyor pek. Haber de bir yere kadar. Esas olan kategorili içerik ve üst menünüz sağlam olsun. Hiç üst sıralara çıkacağım diye de uğraşmayın çünkü böyle rezillikler yapmadan çıkamazsınız.

Hele listenin ikincisine bakın :D

Mezuniyet galarisi 1,2,3,4,5,6,7,8 haberler bunlar. Arkadaşlar ya çok zeki ya da çok şakacı :puhaha:

teknogenclik' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:

Hele listenin ikincisine bakın :D

Mezuniyet galarisi 1,2,3,4,5,6,7,8 haberler bunlar. Arkadaşlar ya çok zeki ya da çok şakacı :puhaha:

Hocam bu adamlar resmen hem MEB ile dalga geçiyorlar hem de BT öğretmenleri ile, demek ki BT öğretmeni olmasa da bu işler iyi yürüyor mantığını yürütebilirler. Bu rezilliğe biran önce bilgi işlemin dur demesi gerekiyor, uydurma haber yapanları biz siz görebiliyorsak onlar görmüyorlar mı? Mezuniyet galerisi 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ne demek ya sen kafa mı buluyorsun bizimle :) Daha da beteri var bu okul her güne özel GÜNÜN HADİSİ, GÜNÜN SÖZÜ, GÜNÜN DUASI, GÜNÜN AYETİ diye uydurma haber yapıyor. Yazık valla rezillikten başka bişi değil.

teknogenclik' Alıntı:

Hocam öyle güzel özetlemişsiniz ki, keşke günde 2 uydurma haber ile yetinseler ama günde 10 hatta 30 uydurma haber yayınlayanlar var, eba haberlerimiz 1-2-3-4-5-6....., okul yıllığımız 5a-5b-5c-5d....., emekli öğretmenlerimiz a,b,c,d...... Bilgi işlem negatif etki edecek diye duyuru yaptılar ama takan kimse yok :)

Bu tarz haberler yapan siteler üst sıralarda olduğu sürece bu olay devam eder. Bilgi işleme mail atalım bu rezilliğe son versinler. Bu siteleri sıralamadan alsınlar.

teknogenclik' Alıntı:
Bu tarz haberler yapan siteler üst sıralarda olduğu sürece bu olay devam eder. Bilgi işleme mail atalım bu rezilliğe son versinler. Bu siteleri sıralamadan alsınlar.

Hocam ben şimdi yazıyorum lütfen sizde mail atın, bazıları ne takıyorsunuz diyorlar ama sonuçta web sitesi bizim işimiz ve dikkat ederseniz genelde kötüye kullananların bt öğretmenleri yok bazılarının var ama onlar da büyük ihtimalle müdürün dediğini yapıyorlardır, işimizi bu şekilde kötüye kullananlara izin vermeyelim. desteğiniz için çok teşekkürler

zodiac' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:

Hocam ben şimdi yazıyorum lütfen sizde mail atın, bazıları ne takıyorsunuz diyorlar ama sonuçta web sitesi bizim işimiz ve dikkat ederseniz genelde kötüye kullananların bt öğretmenleri yok bazılarının var ama onlar da büyük ihtimalle müdürün dediğini yapıyorlardır, işimizi bu şekilde kötüye kullananlara izin vermeyelim. desteğiniz için çok teşekkürler

Konu ile ilgili detaylı bir mail örneği paylaşırsanız ben de göndermek isterim. Desteğiniz için çok teşekkürler

zodiac' Alıntı:
Web siteleri sıralamaya koyulunca sitelerini saçma haberler ile dolduranlar, üstüne birde Türkiye 3.yüz, 4.yüz gibi bu komik durumlarından iyi bir şey yapmış olduklarını sanmaya başladılar.
Mesela; Bayram mesajı ile ilgili tam 7 haber var, önce Okul Müdürünün mesajı,sırayla İlçe Milli Eğitim Müdürünün, Valinin, Meb Müsteşarının, Bakanımızın, Başbakan ve Cumhurbaşkanı. Yeter mi yetmez Eba'ya koyulan her haberi ayrı bir haber olarak yayınlama eba haberlerimiz 1-2-3-4-5-6-......, basında biz 1-2-3-4-5-6-7........., web sitesinde güncel sıralamamız 1-2-3-4-5-........, desen sanki film serisi çekiyor :puhaha:

Uydurma haberler bununla da kalmıyor;
Bir Vecize Bir Deyim Bir Atasözü
Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları İçin Son İki Gün
Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları İçin Son Bir Gün
Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları Bitti
illi Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ 23 Haziran 2017 Cuma Günü Saat 10.00´da EBA´da
İl Birinciliğimiz Devam Ediyor
WEB Site Etkin Kullanım Performansında Beşinciliğe Abone Olduk
WEB Site Etkin Kullanım Performansında Güncel Sıramız (04/06/2017), (03/06/2017) .......
EBA´da Biz 1-EBA´da Biz 2.... bilmem kaça kadar gidiyor...
Basında Biz 1-2-3-4-5........
Kadir Gecemiz Mübarek Olsun
Tüm Babalarımızın Babalar Günü´nü Kutluyoruz
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ramazan KOCA´ nın Yılsonu Mesajı
Okul Müdürümüz Ali Rıza TEKİN´in Sene Sonu Mesajı
Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ´ın Yıl Sonu Değerlendirme Mesajı

İmam Hatip lisesi'nin anasayfa pop-up açılışına neden meslek lisesi tanıtımı filmi koyulur bilen varsa söylesin?
2016/2017 Sınıfımızın Hatıra Fotağrafı 5A, 5B, 5C ....................... serisi devam ediyor, bütün sınıflarla sırf haber olsun diye 30'a yakın sallama haber var.
Günün Ayeti, Günün Hadisi, Günün Duası, Günün Sözü ve bir tane de değil her biri için her gün için ayrı ayrı haber yapılmış

Okadar çok var ki böyle uydurma haber buraya koysam sığmaz, bu saçma haberler ile Web Sitesi Uydurma Haber Türkiye 1.olursun gerçekten de olmuşlar.
Bunları ifşa etmemiz gerek ki birileri belki bir dur derler.

Nazar etme ne olur, çalış seninde olur aga..
Adam azmetmiş. azimle ...... taşı deler bu bilinen bir gerçek...

Yılın çalışan bilişimcisi ödülü ona gitsin. :puhaha: :puhaha:

twetyynet' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:

Konu ile ilgili detaylı bir mail örneği paylaşırsanız ben de göndermek isterim. Desteğiniz için çok teşekkürler

Özelden yolladım hocam, çok mail giderse mecburen birşeyler yapmak zorunda kalırlar, teşekkür ederim

zodiac' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:

Özelden yolladım hocam, çok mail giderse mecburen birşeyler yapmak zorunda kalırlar, teşekkür ederim
teşekkürler

F5 rezaletinin önüne geçseler yeter, adamın okul mevcudu 120, hergün yüklediği haberler 2000 tıklanıyor, pes (!)

mesut_steel' Alıntı:
F5 rezaletinin önüne geçseler yeter, adamın okul mevcudu 120, hergün yüklediği haberler 2000 tıklanıyor, pes (!)

Aynen hocam, bütün bunların tedbirini alıp öyle bu işe başlamak gerekiyordu ama maalesef bizde işler tersinden yürüyor

en son gördüğüm haber:

"Okulumuz hizmetlisi ..... 10 günlük yıllık izne çıkmıştır. Kendisine iyi tatiller diliyoruz."

Bu nedir böyle :) :)

"Okul müdürümüz hafta sonu eşiyle piknikte" tarzı haberler gelecek arkasından..

uploadmin' Alıntı:
en son gördüğüm haber:

"Okulumuz hizmetlisi ..... 10 günlük yıllık izne çıkmıştır. Kendisine iyi tatiller diliyoruz."

Bu nedir böyle :) :)

"Okul müdürümüz hafta sonu eşiyle piknikte" tarzı haberler gelecek arkasından..

Hocam valla sabah sabah güldüm :puhaha: hocam varsa lütfen link verebilir misiniz herkes görsün bu rezilliği, bence bunlar daha iyi günlerimiz dediğiniz gibi bu rezilliklerin devamı daha da rezil olacak, ya be adam bu haberi yaparken neyin kafasını yaşıyorsun :+1:

Belki birileri görür de artık yeter der bunlara. Ben şikayet ettim şikayetler artarsa mecburen gerekli düzenlemeyi yapmak zorunda kalırlar.

Son düzenleme:
zodiac' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:
Abi Allah analı babalı büyütsün de bu ne :puhaha:
UŞAK ...........Ortaokulu
TÜRKİYE 5.si okulumuzun yaptığı rezil, saçma, uydurma haberlere birkaç örnek :)
Aşırı Sıcaklar ve Sıcaklardan Korunma
Hizmetlimiz Yıllık İzne Ayrıldı
Geleneksel Sporlar Sosyal Etkinlik Merkezleriyle Canlanacak
Bir Vecize, Bir Deyim, Bir Atasözü (01/07/2017)
Basın Açıklaması
Banaz Halk Eğitim Merkezinin Sergisi 5 Temmuz´da Yapılacak

Belki birileri görür de artık yeter der bunlara. Ben şikayet ettim şikayetler artarsa mecburen gerekli düzenlemeyi yapmak zorunda kalırlar.
Bahsettiğiniz rezil haberleri yapan kişi benim. Haberleri beğenmeyebilirsiniz, uydurma ya da saçma da bulabilirsiniz ama rezil ne?

Beğenmediği her şeye hakaret etme hakkı mı var insanların. O arkadaş benim yaptığım haberleri beğenmedi ve hakaret etti, ben de onun yorumlarını beğenmeyip ona hakaret etme hakkını mı bulayım kendimde? Doğrudan ya da dolaylı şekilde bana veya kurumuma hakaret edildi ve ben bu işin peşini bırakmayacağım. Bütün ekran görüntülerini aldım, şimdiden söylüyorum, pazartesi günü ilk işim savcılığa ve Siber Suçlarla Mücadeleye suç duyurusunda bulunmak olacak.

Geri