Uygulamalı sınav

Kodla Büyü

main

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba seçmeli bilişim dersi için uygulamalı sınav yapmak istiyorum. Uygulamalı sınavda sene sonu sınav teslimi nasıl oluyor. Bununla ilgili bilgilendirir misiniz

Hocam okul idaresiyle konuşun önce. kabul ederlerse zümre kararı alırsınız uygulamalı sınav yaparsınız. yaptıracağınız uygulama nasıl olacak bilmiyorum ama önceden sorular hazırlayıp öğrencilere kura usulü seçtirip uygulama yaptıracaksanız çizelge hazırlamanız ve en sonunda yapılan uygulamayı toplu halde bir depolama birimine kaydedip okula teslim etmeniz gerekir.

sınav yapmadan önce bunu sene başındaki zümre kararınızda belirtmeniz gerekir öncelikle.kaç sınav yapılacağı sınav şekli bunu belirtin.daha sonra puan verme ölçeği hazırlayın onu teslim edersiniz..çocukların yaptıkları çalışmalarıda okul isterlerse cd verirsin..

Son düzenleme:
hocam bende 2. sınavları uygulamalı yapıcam. excelde değerlendirme ölçegi hazırlayın ben öyle yapıcam.

Uygulama sınavlarında bira parça adaletsizlik olabiliyor. çocugun evınde bılgısayar var mı tekrar yapma şansı var mı? bunlara dıkkat etmenızı onerırım. yazılı olursa bır nebze de olsa daha adaletlı olur . son karar sızın tabıkı

Hocam uygulamalı sınavda değerlendirme ölçeğini idareye teslim etmeniz gerekiyor.
Şimdi şöyle bir durum da var: Aslında yapılan uygulamaları cd içerisinde saklamanız gerekiyor. (Özellikle kaydetmeyi puanlamaya aldıysanız) Ama çoğu zaman ben idareye sadece değerlendirme ölçeğini teslim ettim, sorun olmadı.

hocam ben uygulama sınavlarımı ekteki gibi bir ölçekle yapıyorum. öğrencilerin uygulamaları bilgisayarda mevcut oluyor, ölçek üzerinde değerlendirerek sadece ölçeği teslim ediyorum.

Ekli dosyalar

• Sınav.pdf
    84.4 KB · Görüntüleme: 48
Geri