Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Uyku problemime çözüm var mı?

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında accompany tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Teachnologist

Teachnologist Seçkin Üye Seçkin Üye

Küçük yaşlardan beridir uyku problemi yaşıyorum ben de. Şuana kadar çare bulamadım. Bu şekilde yaşamaya alıştım artık.
    Aynı şekilde uykuya dalmada sorun yok fakat gece belki 50 kere (farazi-saymıyorum yani) uyanıyorum. Tekrar yattığımda vucut uyuyor gibi dursa da beyin hala aktif sürekli birşeyler düşünüyor.

2. accompany

accompany Üye

Benzer sorun gibi geldi hocam. uyanıyorum hemen uyuyorum( bir kaç sn lik uyanıklık) . ilk bir kaç uyanıştan sonra yarı uyanık gibi hissediyorum. Her uyanıp tekrar uyuyunca rüyaya kaldığım yerden devam ediyorum :) ama öyle bir rüya görme ki sanki gözlerimi kapatmışım düşünüyorum :) Bize çare yok galiba hocam

3. alibaba37

alibaba37 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam evli değilseniz evlenin yapın 2 tane çocuk. Bakın uykusuzluk diye bir derdiniz kalacak mı? UYKUsuzsanız UYKU siz olacaksınız :++: :++:

4. şeyma

şeyma Seçkin Üye Seçkin Üye

gerçekten böyle bi durumda oturduğunuz yerde uyuya kalırsınız, gözüne yediğiniz darbelerle uyanırsınız bu sefer de :)

5. ucamus

ucamus Süper Üye Süper Üye

Hocam istanbulda mısınız? Uyku apnesi testi yapan bir akrabamız var isterseniz yönlendirebilirim. Fiyat nedir testi nasıl yapar ne eder inanın o konuda hiçbir bilgim yok onu söyleyim

6. alpaygunes

alpaygunes Süper Üye Süper Üye

Ankesiye varmı acaba
    Kaygı bozukluğu . Yakinlarima bir şey olacak. Kapıyı kilitkedimmi. Uyumunu fişini cektimmi vb

7. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Re: Ynt: Uyku problemime çözüm var mı?

Hocam ampul bu. Herkese tavsiyemdir.Ama ışığını gör (ışık şiddeti iyi olanı seç) öyle al.Yukardaki fena ışık vermez.
    Not; Tasarruflu ampuller ve floresan lambalar sinir sistemini zedeler.Çünkü gözle zor farkedilsede, saniyede 50 defa puls (darbeli) ışık verir.İçindeki switch sisteminin yaydığı elektromanyetik kirlilikte cabası.
    LED ampuller ile evde çok kullandığınız ampulleri değiştirin.Umarım bir kaç gün sonra rahatlarsınız

Ekli Dosyalar:

8. accompany

accompany Üye

Re: Ynt: Uyku problemime çözüm var mı?

yarin unutmazsam odamdakini degistiricem hocam. Farki gorursem paylasirim. oneriler icin tesekkurler

9. Teachnologist

Teachnologist Seçkin Üye Seçkin Üye

Çok benzer bir durummuş. Gerçekten şaşırdım. Daha önce benzer birine rastlamamıştım. Anlattığımda da olur mu lan öyle şey dedikleri için anlatmıyordum da artık. Rüyaları yönlendirme yetisi de oluşuyor bir süre sonra. Tam rüya diyebilir miyiz orası tartışılır ama rüyalara kaldığınız yerden devam etme daha sonra yüzde yüz müdahale olmasa da istediğiniz şekilde ilerlemesine şaşırıyorsunuz dur. Alrmdan önce uyanıp niye çalmıyor lan bu alarm diyorsunuzdur tahminimce her sabah. Uyurken evde olanları da tamamı olmasa da duyuyormusunuz? Mesela ben uyuyor gözüksem de annesi ile kızımın neler yaptığını hep biliyorum

10. lonely2134

lonely2134 Seçkin Üye Seçkin Üye

Evlen İlişkiden sonra duş almadan uyu bir kaç gün sabah uyanınca alırsın. Duş almadan uyursan uykun ağırlaşır. Bilimsel olarak; deri gözenekleri kapandığından vücut yeterli oksijen alamaz uykun ağırlaşır ve rahat uyursun. Bunu belli bir süre yaptıktan sonra uykun düzene girer inşallah hocam.

11. mcö

mcö Aktif Üye

Hocam sen beyni uykuya alıyor olabilir misin acaba :) . Biz güncelleme almadığımızdan direkt fişi çekip kapatıyoruz dükkanı.

12. accompany

accompany Üye

Ben de şaşırdım okuyunca. Pek bahsetmem bu özellikten .Rüyamda uyansam da devam eder ayrıca ara ara kontrolün bende olduğunu düşünüyorum. Alarmla uyandığımı hatırlamıyorum. ya iptal eder kalkarım ya da beklerim çalmasını :)
    Bir arkadaş ankesiye var mı diye sormuş. Öyle kaygılı vesveseli hallerim yoktur.Yatağa yattım mı kafama birşey takılmaz. direk uyurum.
    Bir yorum da demiştim bacak arasına yastık koyarak uyucam diye. Bu gece öyle uyudum ve hiç dönmedim. Ama 3-4 kez zihinsel uyanış oldu. gözler kapalı ama uyandığımın da farkındayım. Bence az da olsa bir gelişme :)

13. wgolf

wgolf Seçkin Üye Seçkin Üye

aynısı bende de var

1- devlet hastanesinde kalp doktoruna muayene ol ordan da bacaklarda varis incelemesi için ultrason iste
    bunlarda bişey çıkmazsa
    2-uyku testi için üniversiteler 2-3 aya gün veriyorlar uyku testi yaptır burda huzusuz bacak sendromu uyku apnesi hepsi çıkar
    bende varis çıktı
    tavsiyem kiloluysan kilo ver burun bandı kullan ve yatmadan soğuk suyla dize kadar bacaklarını 15 sn su tut yat
    dene bakalım işe yararsa haber ver.

14. wgolf

wgolf Seçkin Üye Seçkin Üye

bacak arasına yastı koymak rahatlatıyorsa varis olma olasılığı yüksek varis hiçbir belirti vermeye bilir

15. accompany

accompany Üye

mantıklı geldi hocam. ilk fırsatta gidiyorum. Bacaklarım da gördüğüm bir varis yok ama belirti vermeyebilir dedin. Gelişmeleri paylaşırım

16. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

yoğurt uykuyu artırır hocam. bir de sağınıza yatıp sağ kolunuzu yastığınızın altına koyun

17. Bimihman

Bimihman Aktif Üye

Sağ elin avuç içinde uyku baloncukları olduğu söyleniyor. Sağ tarafa yatıp sağ elimizin avuç içini yüzümüze koyduğumuzda beyne direk uyku sinyalleri gidiyormuş.

18. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben uykuya hasretim.Okuldan gel sadece yarım saat dinleniyorum.Uzaktan dersler, not almalar, literatür taramalar, ders çalışma.gece 360 tv'de k.vadisinin eski bölümlerini izleyip uyuyorum öyle ki rüyamda binmediğim araç gitmediğim ülke kalmadı.
    Hocam yorgunluk vücut değil beyin yorgunluğu olsun bak nasıl mışıl mışıl uyuyorsun.

19. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

Allah şifa versin hocam, uykusuzluk çekmedim ama ne kadar kötü bir durum oldugunu tahim edebiliyorum.

20. serbatma2000

serbatma2000 Site Gezgini

Bende fazla uyuyorum. Bazen işlerim oluyor ertesi sabah. Kalkmakta zorlanıyorum. Bende çözemedim niye bu kadar uyuduğumu.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal