uyku sorunumuz

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Sevgili arkadaşlarım 1.5 aylık bir miniğim var gece gündüz kavramını karıştırıyor gündüz uyuyor geceleri 4e kasar ayakta ne yapsam tersine çeviremedim gümdüz uyutmayayım diyorum ne yapsamda uyuyacağı vsrsa uyuyor gıdıklıyorum hoplatıyorum zıplatıyorum yok gözlerini bile açmıyor gündüz gece de eeee de desem pişş de desem hişşş de desem o saati doldurmadan yok uyumuyor bir öneriniz var mı bu konuda neyapabilirim daha erken mi bunu öğrenmesi için yoksa şimdi öğrenmezse hiç mi öğrenmez ?

Bizimki de öyleydi. Ekstra çaba sarfetmenize gerek yok. Kendiliğinden zamanla alisiyor bebek

Allah bağışlasın hocam. Daha ufak benim çocuklarımın ikisininde uykularının düzene girmesi 3 ayı bulmuştu. Ama ondan sonrada yaklaşık iki yaşına gelinceye kadargece sık sık uyanıyorlar.

Teşekkürler arkadaşlar dün gece de 4ü geçti uyumamız 3 aya kadarsa dayanırım ama karı koca zombi gibi olduk eşim 2 yada 3 saatlik uykuyla işe gidiyor hep her gece sabaha kadar bir çözüm olmalı bir çözüm olmalı diyoruz ama o çözümü bir türlü bulamadık :?

2,5 sene oncesi aklıma geliyor :scared: Allah kolaylıklar versin hocam, zor gerçekten.

Aminnn Hocam sağolun. Bebek uyku eğitim merkezleri varmış ama hiç de giden birini bulamadım oraya

Allah bağışlasın daha çok erken hocam tavsiyem geceleri ışık yakmayın, oyun oynamayın. gündüzleri de ışıklı ve sesli ortamlarda uyutun odasının kapısı açık olsun sessiz olmaya çalışmayın. yine de 3 ayı bulur. emiyorsa iki yaşına kadar saat başı kalkabilir :) bi zaman sonra vücut alışıyor uyumadan nasıl yaşadığınıza hayret edeceksiniz :)
biz şimdi ikinci kez aynı şeyleri yaşıyoruz. şimdi her uyandığında ya hastalıktan uyumasaydı buna da şükür diyoruz :D

seldabal' Alıntı:
Allah bağışlasın daha çok erken hocam tavsiyem geceleri ışık yakmayın, oyun oynamayın. gündüzleri de ışıklı ve sesli ortamlarda uyutun odasının kapısı açık olsun sessiz olmaya çalışmayın. yine de 3 ayı bulur. emiyorsa iki yaşına kadar saat başı kalkabilir :) bi zaman sonra vücut alışıyor uyumadan nasıl yaşadığınıza hayret edeceksiniz :)
biz şimdi ikinci kez aynı şeyleri yaşıyoruz. şimdi her uyandığında ya hastalıktan uyumasaydı buna da şükür diyoruz :D
Sizin bebişleride Allah bağışlasın Hocam bi uyutabilsek sonra çok şükür uyanmıyor fazla da ilk uyutmak sorun bir de nedense babasının onu uyutmasını istiyor o sallamasan susmuyor ne garip.

:) bizimkiler de öyleydi 4 aydan sonra değiştiler sık kalkmaya başladılar.
bütün gün sizinle olduğu için babasını özlüyordur. bizde de öyleydi ben emzirirken uykuya dalamazsa babasını isterdi.
sonuçta büyüyorlar sağlıklı olsunlar yeter ki oğlum 5 kızım 1 yaşında oldu çok şükür.

Geri