Uyumsuz MacBook ve iMac'lere MacOS Catalina 10.15.4 kurulumu

Kodla Büyü

mobile

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bende 2008 model bir mac book pro vardı. En son MacOS sürümü olan MacOS Catalina 10.15.4 eski modellere yüklenmiyor. Geçen gün nette araştırma yaptım ve son sürümün nasıl yüklendiğini anlatan bir site buldum. Ve başarıyla son sürümü yükledim. Hiç bir sıkıntıda olmadı. İhtiyacı olanlar için linki paylaşmak istedim.

http://dosdude1.com/catalina/

Hocam bende de 2009 pro var high sieerra yaptım ama donanımsal olarak zayıf kalıyor biraz malum core 2 işlemci ve 4gb Ram le bir yere kadar sizin performans nasıl oldu

Hocam bende de 2009 pro var high sieerra yaptım ama donanımsal olarak zayıf kalıyor biraz malum core 2 işlemci ve 4gb Ram le bir yere kadar sizin performans nasıl oldu
Bende sadece ilk açılışlar yavaşladı sonrasında sıkıntı yok. Mesela bilgisayarın açılma kapanma hızları biraz yavaşladı. Sonra bir uygulamaya tıkladığınızda örneğin safariye açılması yavaşladı ama safari açıldıktan sonra çalışmasında bir yavaşlık yok.

Güzel bir paylaşım. Teşekkürler. Ben de bir macbook düşünüyorum . İnşallah kısmet olur.

Macbook air işlemcisi,rami ve depolama alanı upgrade edilmiş, ya da macbook pro ram ve depolama alanı upgrade edilmiş bir cihaz düşünüyorum.12-13k gibi bir bütçe hazırlıyorum. İkinci el 1 yıl garantili olacağına 2 yıl garantili sıfır cihaz mantıklı geliyor.

Benim makine 2014 late ve 4 GB ram var.Catalina açılışı 6 saniye.Ptogramlar hızlı çalışıyor.Tek kötü tarafı ramlerim gömülü sökülmüyor.

Benim makine 2014 late ve 4 GB ram var.Catalina açılışı 6 saniye.Ptogramlar hızlı çalışıyor.Tek kötü tarafı ramlerim gömülü sökülmüyor.
İyiymiş seninki. Benimkide fena değil. Eskiden el capitan vardı oda nispeten ağır çalışıyordu zaten. Catalina ileçok aşırı yavaşlamadı

Geri