Uzaktan Eğitim Sürecinde Öğrencilerle Neler Yapabiliriz?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Hocamlarım; Malumlunuz yaşanılan koronadan dolayı okullar tatil ve öğrencileirmizin derslerden uzak olmaları için okul olarak bir şeyler yapmak istiyoruz. Bunun için Whatsapptan ve canlı ders yöntemiyle öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Fen lisesinde olmamızdan dolayı okul farklı faaliyetler istiyor. Sizce bu süreçte öğrenciler için nasıl bir faaliyet süredebilriisz, Fikir verirseniz çok makbul geçer.

dün aklıma geldi bugün uygulamaya başladım Kahoot ile müsabaka hazırlıyorum.. Örneğin saat 17:00 de başlatıyorum ve ertesi gün 17:00 ye kadar. bağlantıyı ve id yi ebadan gönderiyorum. sonuçları anında görebiliyorlar valla iyi olacak diye umuyorum dediğim gibi dün başladım 20 kişi katılmış. bakalım devamı gelecek mi bugün listeyi yayınlayıp yeni turnuva açacağım.
scratch ve code.org online hesapları var çalışıyorlar ayrıca takip ediyorum. ama şu kahoot tutarsa çok keyifli olacak.

@wake__up hocam Kahoot ne işe yarıyor?
bilgi yarışmaları düzenleyebiliryorsunuz. Eğer kullanmadıysanız çok büyük eksiklik hocam, öğrenciler için muhteşem oluyor kahoot sayesinde eğlenerek soru çözüyorlar. youtube da veya kendi sitelerinde kullanımını anlatıyorlar çok basit her dersten yarışma veya turnuva yapabiliyorsunuz. okulda konu sonu testlerini böyle yapıyordum.

@wake__up bunu ilk defa duydum ve güzel bir programa benziyor.
Ücretsiz mi ?
Hazırlamış olduğun testleri öğrenciler programın kendi web sitelerine girebilir diye anladım. doğru mu?

@wake__up bunu ilk defa duydum ve güzel bir programa benziyor.
Ücretsiz mi ?
Hazırlamış olduğun testleri öğrenciler programın kendi web sitelerine girebilir diye anladım. doğru mu?

Hocam kahoot içerisinde hazır bilgi yarışmaları var veya kendiniz sıfırdan sorular hazırlayıp bilgi yarışmaları oluşturabiliyorsunuz. Bir iki deneme yaparsanız çözersiniz. Fakat bir arada iken sınıfta çok keyifli oluyor ebadan yapmış olduğum turnuvadan beklediğim ilgiyi alamadım malesef. devam ettirmeyeceğim.

Geri