Uzaktan eğitim sürekli olacak

Kodla Büyü
Uzaktan eğitimi hep okullar kapalı olacak diye yorumlamamak lazım.

Bizim idarecilerimiz veliye yaranmayı pek bir severler. Örneğin şu pandemi ortamında bile sırf veliye yaranmak için 18 Haziran'da kapanacak okulları, 2 Temmuz'da kapatacaklar.Öğrenci paşamızın canı istemedi, o gün okula gelmedi. Öğretmen ne yapacak, hemen o öğrenciye uzaktan eğitim verecek.

Dertleri bunu yapmak.

12. sınıfların iş ve işlemlerini 28 Mayıs'a kadar bitiren diyen yazıya göre 2 Temmuz filan hikaye...

Uzaktan eğitimi hep okullar kapalı olacak diye yorumlamamak lazım.

Bizim idarecilerimiz veliye yaranmayı pek bir severler. Örneğin şu pandemi ortamında bile sırf veliye yaranmak için 18 Haziran'da kapanacak okulları, 2 Temmuz'da kapatacaklar.Öğrenci paşamızın canı istemedi, o gün okula gelmedi. Öğretmen ne yapacak, hemen o öğrenciye uzaktan eğitim verecek.

Dertleri bunu yapmak.
Kesinlikle hocam. Zaten hep süslü laflar. Uzaktan eğitim sürekli devam edecekten kasıt. Kar, yağmur, çamur vs. sebeplerle eğitim aksamadan devam edecek diyebilirler. Raporlu öğretmenler, raporları bittiğinde telafilerini uzaktan yapabilirler derler. Üstüne bir dünya şey koyabilirler. Bakan bey geçen gün programa katıldığında. İlk başta nisan sonu karneler hazır olacak dedi. Sonra 2 temmuz' a kadar okullar açık olabilir dedi. Program bitimine yakın 2 temmuz'da okullar açık olacak dedi. Dün gündüz de yüzyüze eğitimi 3 güne çıkarmak istiyoruz dedi. Yani bir öyle bir böyle.

hocam aşı olayı çözülse bizde büyük oranda normalleşebilirdik; tüm ülkeyi 1 ay içinde aşılamayı başarabilseler bu iş çözülür...Bknz. İsrail...tamamen normal hayata dönmüş durumdalar...
ama bu virüsün bizi daha en az 3-4 yıl bırakmayacağı ortada...belki aşının yanında etkili bir ilaç tedavisi bulunur diye umut etmek istiyorum...

o ülkede yaşayanların aşı olduklarını , aşılandıklarını mı zannediyosunuz, komik olmayın, sizin o ülkede yaşayanlar hakkınızda bi fikriniz yok galiba. Dünya tarihini incelemenizi ve nelere sebebiyet verdiklerini düşünün hocam.

Haklısın hocam ama hala bazıları bunun sadece bir salgın olduğunu düşünüyor bu kadar mı muhakeme yeteneklerini kaybetti bunlar anlamıyorum.

Yaa bunlar hep komplo.
Her şey sağlık için.
Asla yeni dünya düzeni, kölelik sistemi kurulmuyor...
Bazıları bu virüsü çok masum görmeye devam etsin.

Allah ferasetlerini ellerinden aldı hocam, göremiyorlar, gözlerinin önünde perde var. Ben onlara perdeli insanlar diyorum.

o ülkede yaşayanların aşı olduklarını , aşılandıklarını mı zannediyosunuz, komik olmayın, sizin o ülkede yaşayanlar hakkınızda bi fikriniz yok galiba. Dünya tarihini incelemenizi ve nelere sebebiyet verdiklerini düşünün hocam.
Valla dünyadaki en büyük soykırıma uğradıklarını biliyorum, Arap dünyasına tek başına karşı koyarak ,ve hepsini yenerek İsrail'i kurduklarını ve pek tabi doğanın kanununun da olduğu gibi, güçlü olanın zayıf ezdigi yaşama hakkı tanımadığı bir ülke olduğunu biliyorum...
Benim buradan çıkardığım sonuç ne olursa olsun hem teknoloji de hem ekonomi de güçlü ol güçlü kal ...yoksa acımazlar.ezerler geçerler kul köle yaparlar ,bknz. Yakın tarih Osmanlı imparatorluğu.

Valla dünyadaki en büyük soykırıma uğradıklarını biliyorum, Arap dünyasına tek başına karşı koyarak ,ve hepsini yenerek İsrail'i kurduklarını ve pek tabi doğanın kanununun da olduğu gibi, güçlü olanın zayıf ezdigi yaşama hakkı tanımadığı bir ülke olduğunu biliyorum...
Benim buradan çıkardığım sonuç ne olursa olsun hem teknoloji de hem ekonomi de güçlü ol güçlü kal ...yoksa acımazlar.ezerler geçerler kul köle yaparlar ,bknz. Yakın tarih Osmanlı imparatorluğu.

biz yatalım-eğlenelim mi diyoruz hocam, mesele, sahtekarlık-yalan onların tıyniyetinde var.
Ayrıca onların nasıl ileri olduğunu çok iyi biliyorum, sin ya --lize istihbarat ı nasıl çölün ortasına kurduklarını 15 yıl öncesinde biliyordum, ""birim 2008(karıştırdım-bilen bilir orayı) ""
Cevabınızın çok basit-vatandaş cevabı olması da gözümden kaçmadı

biz yatalım-eğlenelim mi diyoruz hocam, mesele, sahtekarlık-yalan onların tıyniyetinde var.
Ayrıca onların nasıl ileri olduğunu çok iyi biliyorum, sin ya --lize istihbarat ı nasıl çölün ortasına kurduklarını 15 yıl öncesinde biliyordum, ""birim 2008(karıştırdım-bilen bilir orayı) ""
Cevabınızın çok basit-vatandaş cevabı olması da gözümden kaçmadı
Valla hocam komplo teorilerine dalacak kadar boş zaman yok kusura bakmayın...
Siz bilgilendirme yaptınız eksik olmayın....
Konu İsrail Değil, keşke bilimde ,teknoloji de bu yaşananların büyük bir komplo olduğunu, ispat edecek derecede ileri ve gelişmiş bir ülke olabilseydikte, ülkemizi pandemiye veya komplolara yem etmeseydik...hatta en azından kendimiz aşı üretebilseydik... yaşadığınız yüzyıl da herşey Teknoloji de kilitlenir- sonuçlanır...

hurafelerle , komplolarla vs...vs.. ile ancak kendimizi kandırıriz... realiteye bakalım...
Pandemi dünya tarihinde 1000 lerce yıldır olan bir hadise, çok daha yıkıcı çok daha ölümcül pandemilerde yaşanmış... İspanyol gribi 30 milyon insanı öldürmüş...o da mı komplo?

Kendi krallığında "Tek Dünya Devleti" kurmak isteyen kabalist şeytanı akıl, #pandemi katalizörü ile bu amacına hızla ulaşıyor.

WEF Başk. KlausSchwab Haziran 2019'da BM Başkanı Guterres ile çok önemli bir belge imzaladı.

Belge 2030 yılına doğru dünyanın yol haritasını çiziyor.

Küreselcilerin 2030 ajandasindaki en önemli başlıklar şöyle;

*Endüstri 4.0 projesi; yani sağlıktan eğitime her alanda tam digital kölelik.

* Gıdanın kontrolü, yapay et vs.

*Cinsiyet Eşitliği, yani Cinsiyetsiz Toplum ile kitlelerin kontrolü.

Küresel şeytanı akıl, kendi tek Dünya devletini kurarken, kitlelerin kontrol edilmesine çok önem veriyor.

Bu amaçla;
MILLIYETSIZLEŞTİRME,
DİNSİZLEŞTİRME ve
CİNSİYETSİZLEŞTİRME konusunda, kitle iletişim araçları ile müthiş bir propaganda yapıyor.

Kitleler de bunu yiyor maalesef!

Üzücü olan şu ki;
Türkiye bu küresel projenin tam göbeğinde bulunuyor.

Digital çağı yakalama, kadin hakları, hayvan hakları gibi masum görünen hedefler uğruna Türkiye bu dönüşümde başat rol almış durumda.

İst. Sözleşmesi ile bir geri adım oldu ama esasen proje tam gaz ilerliyor.

Huf! Anlat hocam anlat, çok heyecanlı. Filmi ne zaman çıkıyo bunun? İyi bir bilim kurguya hasret kaldık valla.

hocam amaç ne?cidden merak ediyorum? virüsün insan eliyle üretildiği fikri bana da uzak değil...ama asıl amaç ne? dünya nüfusunu eksiltmek mi ? argümanlar neler?

ÜSTNOT: Komplo teorisi, laiklik elden gidiyeah diten dalgacılar okumasa da olur.

hocam amaç 500 milyona düşürmek 8 milyar'ı.Robert malthus nüfus bilimci, bu işi ortaya atan adamlardan, gıdanın yetmediği-o yüzden nufusun azaltılması gerektiği.Dünya ısınıyor palavralarıyla başladılar yıllardır devam şimdi bill gates stratosfer e bi şeyler püskürtecekmiş.
doğum kontrol hapları- gdo ile kısırlaşma olayı- sperm sayıları 32 milyondan 6-7 milyona düşmüş durumda.

Amaç Tek dünya devleti, kontrol edilebilir modern köleler BUrada şunu diyenler oluyor bana, kontrol etse ne olacak, İNSAN HER ZAMAN KONTROL ETMEK İSTER. GÜÇ OLAYI. mason francis bacon şunu der "bilgi güçtür",her türlü bilgi güçtür e dönmüş durumda şuan. Kamera-ses-yazı kontrolü.

Dünyada insanlar ikiye ayrılır,şeytaniler ve rahmaniler. bu kesim şeytaniler. Bu işin temeli de şu, insanın nefsi var, haz-hız-seks-güç-kontrol vs. nin fazlası aşırısı- nasıl nefsini kabartıyor, sürekli fazlasını istiyor, böyle bir mantık.

Kitap: 300 ler komitesi > şuan aklımda bu var.
Bakınız,etiketler : tavistock enst. , bohemian grove, bilderberg, vs...
Person of interest , Black mirror dizileri çok önem arz ediyor, izlemediyeseniz tavsiye ederim hocam.

Valla hocam komplo teorilerine dalacak kadar boş zaman yok kusura bakmayın...
Siz bilgilendirme yaptınız eksik olmayın....
Konu İsrail Değil, keşke bilimde ,teknoloji de bu yaşananların büyük bir komplo olduğunu, ispat edecek derecede ileri ve gelişmiş bir ülke olabilseydikte, ülkemizi pandemiye veya komplolara yem etmeseydik...hatta en azından kendimiz aşı üretebilseydik... yaşadığınız yüzyıl da herşey Teknoloji de kilitlenir- sonuçlanır...

hurafelerle , komplolarla vs...vs.. ile ancak kendimizi kandırıriz... realiteye bakalım...
Pandemi dünya tarihinde 1000 lerce yıldır olan bir hadise, çok daha yıkıcı çok daha ölümcül pandemilerde yaşanmış... İspanyol gribi 30 milyon insanı öldürmüş...o da mı komplo?

Geç hocam bu lafları,KOMPLO-HURAFE diyerek pasifize etmeye-aşağılamaya çalışıyorsunuz, sizin gibileri, kendimden iyi tanırım, yürüyüşünüzden bilirim.
BU ŞEKİLDE YAKLAŞARAK İNSANLARI KÖRELTİYOR, ÇUKURLARINDA KALMAYA TEŞVİK EDİYORSUNUZ.
Tarihin akışınından nasıl değiştirildiğini görmüş olsaydınız bunları söylemezdiniz.

Aytunç Altındal'ı radyoaktif maddelerle zehirleyerek 1 ay içinde öldürdüler. Kitaplarını evinin küvetinde yakıp,suya batırdılar. SEN NEDEN BAHSEDİYORSUN???

Bu tür şeylerde komplo teorilerini sevmem ama komplo teorilerini söyleyen arkadaşların söyledikleri birbir çıkıyor.

Yeni bir yaşam var artık önümüzde.

++
hocam biz çok sevdiğimizden mi komplolardan bahsediyoruz, keyfimizi bozuyor-ağzımızın tadını bozuyor hala niye ilgileniyoruz. Çünkü komplo değil GERÇEK.
Yakında hepimizi saracak, EMİN OLUN. SOLCUSU,SAĞCISI YOK, SIRADAN TÜM İNSANLARI (BİZLERİ) ETKİLEYECEK.

Huf! Anlat hocam anlat, çok heyecanlı. Filmi ne zaman çıkıyo bunun? İyi bir bilim kurguya hasret kaldık valla.

Geç dalganı , Çıkalı çok oldu hocam, SAYAYIM MI. Bunlar dalga-dublaj değil ama HAKİKAT.

matrix
they live(1988)
Contagion(2011)
Komplo teorisi
enemy of the state
Conspiracy Theory
person of interest
black mirror

Geç hocam bu lafları,KOMPLO-HURAFE diyerek pasifize etmeye-aşağılamaya çalışıyorsunuz, sizin gibileri, kendimden iyi tanırım, yürüyüşünüzden bilirim.
BU ŞEKİLDE YAKLAŞARAK İNSANLARI KÖRELTİYOR, ÇUKURLARINDA KALMAYA TEŞVİK EDİYORSUNUZ.
Tarihin akışınından nasıl değiştirildiğini görmüş olsaydınız bunları söylemezdiniz.

Aytunç Altındal'ı radyoaktif maddelerle zehirleyerek 1 ay içinde öldürdüler. Kitaplarını evinin küvetinde yakıp,suya batırdılar. SEN NEDEN BAHSEDİYORSUN???

Dünya nüfusunun 8 milyar olması, kaynakların azalması , tükenmesi, bunlar sıkıntı olabilir de 7.5 milyar insanı yok edelim çözülsün bu iş demek size gerçekçi geliyor mu? Avengers ta thanos bile daha insaflıydi yarı yarıya nüfusu yok etti...

Dünya nüfusunun 8 milyar olması, kaynakların azalması , tükenmesi, bunlar sıkıntı olabilir de 7.5 milyar insanı yok edelim çözülsün bu iş demek size gerçekçi geliyor mu? Avengers ta thanos bile daha insaflıydi yarı yarıya nüfusu yok etti...

Ben, sen, biz, siz Onların umurunda mı hocam :)

"Şu sendeki inanç bende olsa atomu parçalardım, evreni yırtardım" sözünün geçtiği karikatür geldi aklıma :). Konuyla ilgili olarak da şunu söyleyeyim. Her yöntemin avantajlı ve dezavantajlı olduğu konular var. Uzaktan eğitimin avantajı geniş kitlelere çok daha az maliyetle ulaşılabilmesi ve eş zamansız olabilmesi. Yüz yüze eğitimle birlikte kullanılmaya devam edilebilir. Ama tek başına şu aşamada çok yetersiz olduğunu hepimiz görüyoruz.

Kulislerde neler konuşuluyor, Allah aşkına siz burada konuyu nereye getirmişsiniz. Yahu aşı/yeni dünya düzeni/ HES/ bilmem ne karşıtı arkadaşlar , tmm sizsiniz kabul. Biz göremiyoruz anlayamıyoruz; bi siz akıllısınız. Gidin aşınızı olmadan eski dünya düzeninde mutlu ve huzurlu yaşayın ama alakalı alakasız her konuda aynı şeyleri yazıp durmayın artık.

Uzaktan eğitim konusu ile ilgili esas konuya dönersek, şunu incelemek ve harekete geçmek lazım acilen :

https://www.mebpersonel.com/meb-ata...a-yuz-yuze-egitimde-verilmeyecek-h250804.html

Meb Personel:

Yani koronavirüs salgını tamamen bitse bile Teknoloji Tasarım, Müzik, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Zeka Oyunları ve seçmeli dersler... gibi dersler artık uzaktan eğitim yoluyla verilecek. Yani uzaktan eğitim kalıcı hale getirilecek. Okullarda yalnızca temel dersler yani Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi dersler ise yüz yüze eğitimde verilecek.

Bol şans...

Uzaktan eğitim olmaz, uzakta öğretim olur. Devletin öncelikli amacı öğretim değil eğitimdir. Ayrıca görsel sanatlar, bilişim gibi dersler asıl yüz yüze olması gereken uygulama dersleridir. Uzaktan olacaksa Türkçe, sosyal ve din kültürü uzaktan olabilir ancak bunlar da "eğitim" dersleridir. 1-2 sene sonra her şey normale döner.

Hem yeğitek başlığında hem bu başlıkta çokça konuşuyoruz; bizim eğitim anlayışımız(daha doğrusu yöneticilerin), özellikle bilim ve sanat alanlarında, şuna benziyor: Açıyorlar televizyonu, bakıyorlar bir saha, bir tribün, bir top, futbolcular, teknik heyet ve seyirciler ve diyorlar ki "aaa çok hoş, iyi de para varmış bu işte. Ne yapalım?" diye düşünüyorlar ve bir top alıyorlar. Tamam diyorlar daha ne olsun, top aldık, artık bizim de bir barcelonamız olur. Ancak aradan geçen 20-30 yılda ortada Barcelona değil, mahalle takımı bile oluşmayınca toplanıyorlar ve "Sorun nedir?" tartışıyorlar. Nihayetinde aldıkları yeni kararla yeni top alıyorlar.

Fatih projesi, eba şu bu; hepsi tam olarak böyle. Teknolojiyi aldık, daha ne olsun? Neden bizim de bir işlemcimiz olmasın diye düşünüyorlar. Aradan 20 yıl geçiyor ve bizimkilerin yaptığı tek şey yeni teknolojiler almak oluyor. Ve yöneticilerden biri de çıkıp "yaw eğitim-öğretim bu kadar da basit olamaz." diye söylenmiyor. Söyleniyorsa bile kimse dinlemiyor.

Şimdi uzaktan eğitimde de zannediyorlar ki öğretmen ders anlatıyor, e öğrenci de tablet başında izliyor ise daha eğitim için ne lazım olabilir ki? Olmadı biraz daha tablet alıp dağıtırlar.

Biz sadece uzaktan öğretim yapıyoruz. EBA'da ne kadar çok içeriğin olup olmaması bunu değiştirmiyor. Uzak Eğitim gibi süslü laflarla gerçeğin üzerine sıva çekiyoruz. Hadi diyelim ki tüm öğrencilere internet veya tv vs. vererek mekan problemini hallettik. Ama uzaktan öğretimin en önemli ayağı olan zaman problemi karşımızda duruyor. Öğrenci kaçırdığı dersi tekrar izleyebiliyor mu? Şu anda sırf özel okullar böyle yapıyorlar diye onlara özenip (sebebini anlamadım.) sınıf ortamına kameralar koyup işi çorba haline getirmedik mi? Öğretmenlerin bunca çabasına rağmen uzaktan yapılan dersler genel anlamda YouTube'taki kalburüstü ders videolarındaki kadar başarılı olamıyor. Bu işin büyük oranda eş zamansız yapılaması gerektiğini anlayamadık. Canlı dersler hiç olmasın demiyorum. Olmalıdır da. Ama canlı dersi yaptık bitirdik ile olmuyor bu iş.

Kulislerde neler konuşuluyor, Allah aşkına siz burada konuyu nereye getirmişsiniz. Yahu aşı/yeni dünya düzeni/ HES/ bilmem ne karşıtı arkadaşlar , tmm sizsiniz kabul. Biz göremiyoruz anlayamıyoruz; bi siz akıllısınız. Gidin aşınızı olmadan eski dünya düzeninde mutlu ve huzurlu yaşayın ama alakalı alakasız her konuda aynı şeyleri yazıp durmayın artık.

Uzaktan eğitim konusu ile ilgili esas konuya dönersek, şunu incelemek ve harekete geçmek lazım acilen :

https://www.mebpersonel.com/meb-ata...a-yuz-yuze-egitimde-verilmeyecek-h250804.html
Haberdeki uzaktan olacak diye yazılan dersler o kadar mantıksız ki... Algı yönetimi için yapılmış diye düşündüm açıkçası. Uzaktan olacak dersler için yönlendirme çalışmasından başka şey değil. Utanmasalar fen labının dışında yapılamayan fizik, kimya v.b. dersler yüz yüze olacak yazarlarmış.

Uzaktan eğitime katılım %77 diyor. :eek: Kesin özel okullarda ve Fen liselerinde falandır diye düşünüyorum.

Hocam okudum ilgili yazıyı ve daha birkaç gün evvel "Bilişimle Üret" Toplantısında söylenenler ile bu açıklamalar arasında ne düşüneceğimi şaşırdım.

Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim, aşı yararlı, aşı zararlı, dış güçler, iç güçler vs. vs. arkadaşlar lütfen rica ediyorum, sadece konuyu tartışalım.

Diğerinin fikrini yetersiz, karşıt, ilgili, ilgisiz, faydalı veya faydasız bulabilirsiniz! bunların hiç biri diğer üyeyi doğrudan hedef almayı gerektirmez.

Son 48 saatte yüzlerce mesajı hakaret içeriyor diye sildik, lütfen daha duyarlı, daha saygılı, daha anlayışlı olalım...

yahu çocuklar yüz yüze anlamıyor kaldı ki uzaktan kalıcı olacakmış. uzaktan eğitimi iyi göstermeye çalışıyorlar çünkü kendileri miting yaparken okulları kapatmayı düşünüyorlar. uzaktan eğitimden daha çok verim alan bir tane çocuk gösteremezler.

yahu çocuklar yüz yüze anlamıyor kaldı ki uzaktan kalıcı olacakmış. uzaktan eğitimi iyi göstermeye çalışıyorlar çünkü kendileri miting yaparken okulları kapatmayı düşünüyorlar. uzaktan eğitimden daha çok verim alan bir tane çocuk gösteremezler.
Yüz yüze gayet iyi anlıyorlar hocam ;) Kendi adıma belirtmek isterim ki gayet güzel işler çıkartmıştık.. Keşke eski günlere dönsek..

Geri