Uzaktan Eğitim YÜksek Lisans Hk.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar uzaktan eğitim yolu ile yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Acaba bu yolla okuyan yada bitiren var mı? bir kaç sorum olacak...

afyon kocatepe üniversitesi internet ve bilişim teknolojileri yönetimi uzaktan eğitim tezli yüksek lisans ta okuyorum. ders dönemini bitirdim tez aşamasındayım.

Hocalarım tezsiz düşünüyorum. sınavlar vize net üzerinden finaller ise merkezde test usulü oluyor değil mi? çan eğrisi uygulanıyor mu? bir de bitirme projesi var mı

eyolcu' Alıntı:
Hocalarım tezsiz düşünüyorum. sınavlar vize net üzerinden finaller ise merkezde test usulü oluyor değil mi? çan eğrisi uygulanıyor mu? bir de bitirme projesi var mı
hocam her üniversitenin bu konuda tavrı farklı olabilir çan eğrisi vs. Finaller yüzyüze olmalı diye kanun var ancak test değil de daha çok ödev teslimi şeklinde oluyor sınavlar. Aku de tezli bölümde okuduğum için tezsizlerin bitirme projesi var mı bilemiyorum.

peki hocam açık öğretim de okuyorum onun için örgun kadar ağır mı?

Derse giren hocaya göre ödevler zor yada kolay olarak nitelendirilebilir. Yapılamayacak bir şey değil, önemli olan tezi yazabilmek.

afyon kocatepe üniversitesi internet ve bilişim teknolojileri yönetimi uzaktan eğitim tezli yüksek lisans ta okuyorum. ders dönemini bitirdim tez aşamasındayım.
Merhaba hocam öğrenci kontenjanları, ücret, başvuru tarihleri v.b biraz bilgi verir misiniz? Sitesinde güncel bilgi yok çünkü

ahmet yesevinin sınavları zor.bitirme projesini bile sanki gerçek tez gibi zorluyorlar.ama yine de çalışılırsa bitiyor ben 10 ayda bitirdim diplomayı aldım.

Afyon Kocatepe kapalı, bu sene yeni kayıt almadı. Enstitü sekreteri seneye bölüm kapanabilir dedi.

10 ay ders dönemi yani 2 dönemde bitirdim.Uzaktan eğitimi zorlu bir üniversite.Bir hocayla da kavga ettim.Ama dersinden bütünlemeye kalmadan geçtim.

Vize internet üzerinden, final Ankarada yüzyüze 100 soruluk test.Sistemde yüklü ders notları düzenli değil.Duzenledigin zaman sınava 300 sayfa ile gidiliyor.5+5 iki dönem toplam 10 ders.3.döneme kalırsan mutlaka geçmen lazım.Sinavlarda geçme notu 70.Bitirme projesi var aynen bildiğin tez.Tez için toplantılar kontroller kaç kere döndü geldi.
Denkliği var bizim mebe işletirken açılır kutuda ismi çıkıyor ve mebbise işleniyor.

Son düzenleme:
Geri