Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Uzman Ve Başöğretmenlik Eğitim Programlarına Başvurular 1 Haziran'da Başlıyor

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında nemesis tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. nemesis

nemesis Seçkin Üye Seçkin Üye

UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK EĞİTİM PROGRAMLARINA BAŞVURULAR 1 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR
    Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık ile Yıldız Teknik Üniversitesi arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği doğrultusunda hazırlanan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge'nin Bakanlığın internet sitesinde yayımlandığını duyurdu. Buna göre Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 81 ilde 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.

https://meb.gov.tr/uzman-ve-basogre...asvurular-1-haziranda-basliyor/haber/26197/tr

wake__up bunu beğendi.
  2. ozgetas_manisa

ozgetas_manisa Site Gezgini

Ben şunu merak ediyorum; uzamnlıkta on yılı dolduran baş öğretmenlik için başvurabikecek diyor ben 2008 y.lisans mezunuyum ben 12 yıllık uzman öğretmen sayılacak mıyım? yoksa sadece uzman öğretmenlik sınavı ile bu unvanı alanların uzmanlık süresi hesaplanıp başöğretmenliğe onlar mı başvuracak. Bu çok büyük bir haksızlığı daha meydana getiri diye düşünüyorum.

3. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Uzman öğretmen olduktan sonraki 10 yılı dolanlar baş öğretmenliğe başvurabilecek gibi görünüyor

4. sweetinfluence

sweetinfluence Aktif Üye

eğitimler yüzyüze mi online mı olcak yaz boyunca sürecek gibi çünki isteiği ilde alabilecek mi mesela isteyen

5. redeemthepast

redeemthepast Seçkin Üye Seçkin Üye

Orada bazı belgelendirmeler var. Belgelerin çoğu çöpte nereden bulacağız onları??

6. redeemthepast

Ben de doktora mezunuyum. Uzman öğretmenliğe başvurabileceğim ancak.

7. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Uzaktan olur muhtemelen

8. designbote

designbote Üye

yönetmeliğe göre sayılmayacaksın hocam. 2023 te uzman öğretmen olacaksın. sonra 10 yıl uzman öğretmen olup baş öğretmen olacaksın. yani uzun bir süreç.
    hepimiz için bu arada benim de benzer durumum var.

9. ozgetas_manisa

Neden hocam siz doğrudan başöğretmen olamayacak misiniz?

10. ozgetas_manisa

nasıl bir haksizlik olur bu umarım sendikalar vaktinde müdahale eder, bir kere yapılan uzman öğretmenlik sınavıyla uzman olanlar her şeyden faydalanabilecekken y.lisans mezunlarına gerçekten ceza gibi bu uygulama

redeemthepast bunu beğendi.
  11. Aliosman_eser

Aliosman_eser Seçkin Üye Seçkin Üye

Uzman ve başöğretmen unvanları için başvuruda bulunacak öğretmenlerde/uzman öğretmenlerde aranan şartlardan biri olan mesleki gelişim çalışmaları, Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumları ve özel öğretim kurumlarında görev yapan tüm branş/alan öğretmenlerinin her bir alandaki görevlerden en az birini yapabilecekleri şekilde "Eğitim Öğretim ve Rehberlik Çalışmaları, Yönetime Katılım ve Araştırma ile Geliştirme Çalışmaları" olmak üzere üç çalışma alanı olarak belirlendi.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumları ve özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmen/uzman öğretmenlerden uzman öğretmen/başöğretmen unvanı için başvuruda bulunacakların üç çalışma alanı olarak belirlenen mesleki gelişim çalışmalarını tamamlayabilmeleri için çalışma alanlarının en az ikisinden birer çalışma yapmaları gerekiyor.

bu kısmı anlayamadım arkadaşlar. ne çalışması yapmamız gerekiyor. eğitimi alıp sınavı geçmek yeterli değil mi?

mesafeli ve redeemthepast bunu beğendi.
  12. redeemthepast

Hayır tabii ki uzman öğretmen olup 10 yıl bekleyeceğim. Yani neden doktor yaptın durumu

13. redeemthepast

Değil 50000 tane teferruatı var. Meb.gov tr yayınlanmış

Aliosman_eser bunu beğendi.
  14. eemree

eemree Süper Üye Süper Üye

https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2022_05/13140246_Yonerge_Ek-2.pdf

burda yazıyor 3 alan var en az 2 tanesinden 1 tanesini yapmış olmak gerekiyormuş, onu diyor.

Aliosman_eser bunu beğendi.
  15. duygu03

duygu03 Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar... buradaki görevlerin, görevlendirme yazılarını nasıl bulacağız peki ben de onu anlayamadım....mesela zamanında belleticilik yaptım ama bunun görevlendirme yazısı yoktu mebbise de işlenmiyordu haliyle bunu nasıl göstereceğiz? Ayrıca yöneticilik alanında görev yapmış olmak kısmında görevlendirme müdür yardımcılığı sayılıyor mu?

16. Aliosman_eser

Aliosman_eser Seçkin Üye Seçkin Üye

bu pilav daha çok su kaldırır.

herşeye görevlendirme yazısı ile kanıtlama şartı getirmişler.

örneğin ben eski okulumda stratejik plan hazırlamıştım. ama görevlendirme yazısı filan vermemişti kimse. bu işler şifaen yapılmaz mı hep.

bundan sonra görevlendirme yazısı olmadan kimse kimseye iş yatıramaz o zaman.

NOT: böyle bir görevlendirme yazısı olsa bile ben o okuldan ayrılalı 5 yıl olmuş. okulu arayıp arşive girin bana ilgili yazıyı bulun gönderin mi diyeceğim.

bbneet02 ve rose_tek bunu beğendi.
  17. ozgetas_manisa

Bu gerçekten çok saçma, doktora yapmadigima sevindim ne yazık ki

redeemthepast bunu beğendi.
  18. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ortaokul için; 1.4 e göre dyk yaptıysanız ve 2.4 e göre BTR görevi yaptıysanız tamam zaten. Bizim branş için bu ikisini belgelendirmek kolay

yuci81 ve ovez35 bunu beğendi.
  19. gglemas

gglemas Site Gezgini

Detaylar

Ekli Dosyalar:

wake__up bunu beğendi.
  20. promethus

promethus Seçkin Üye Seçkin Üye

1000tl para bu enflasyonla ocak 2023'te 250tl olacak. Cep harçlığı için öğretmenlere takla attırmadıkları kalmış. Doktora yapan adam 2000tl için 10 yıl bekleyecek. Yüksek lisans yapan adam sadece sınavdan muaf; 185 saat derse girecek. O kadar derse girdikten sonra sınava da girer. YL ve doktoranın hiçbir anlamı yok. Dersler yaz tatiline konmuş. Dinlenme vaktimizi elimizden almışlar. Online bile olsa günde en az 5.5 saat dersi yazın ortasında nasıl dinleyip anlayacağız? 1000 dolarlık maaşımız 480 dolara düşmüş. 64 dolar ek para için takla atın diyorlar. Öğretmenin değeri bu kadar işte. Yazık.
    Eğitim olarak branşımızla ilgili eğitim verseler hadi neyse. En azından yazılım, veritabanı, web, robotik vb. hakkında kendimizi geliştirirdik. Yine eğitim bilimleri anlatacaklar. Yani fasa fiso.

server06, harslaner, erencan ve 29 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal