Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Uzman Ve Başöğretmenlik Eğitim Programlarına Başvurular 1 Haziran'da Başlıyor

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında nemesis tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. redeemthepast

redeemthepast Seçkin Üye Seçkin Üye

☹️☹️☹️☹️

2. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

Aslında öğretmende uzmanlık vs. ayrımlar baştan yanlış, 20 yıllık öğretmende 1 yıllık öğretmende aynı işi yapıyor, aynı nöbeti tutuyor vs. ama illa devam edecekse 10 yılını dolduranlara uzmanlık, 20 yılını dolduranlara da baş öğretmenlik sınavsız, şartsız verilmelidir. Mesela 20 yıllık öğretmene 10 yıl da uzmanlık yap gel diyorlar 20 yıllık hizmetini adamdan saymıyorlar, saçma sapan işler.

bayos, yusufcuk51, ofkar ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  3. duygu03

duygu03 Aktif Üye

Burada 2.4 e göre koordinatör rehber öğretmenden kasıt bilişim teknolojileri rehber öğretmenliğini de kapsıyor mu acaba?

4. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Belirsiz hocam, fakat listeye baktıysanız okul rehber öğretmenlerinin yaptığı olağan işler kapsam dahilinde. Amaç bu işi zorlaştırmak ise kapsamaz, kolaylaştırmak ise kapsar...

ogumceli bunu beğendi.
  5. küncü

küncü Site Gezgini

Halk eğitimde verdiğimiz kurslar da dahil mi buna. Evrak falan yok elimde 2011 ve 2012 de vermiştim bu kursları.

Batu15, alpayarslan ve Aliosman_eser bunu beğendi.
  6. küncü

küncü Site Gezgini

Ya da TÜBİTAK projesi

7. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben baktım göremedim hocam halkeğitimde verilen derslere yönelik bir madde. Hakikaten çok saçma olmuş bu yönetmelik. Bakanlık çoğu öğretmenin bunların hiçbirini yapmadığını biliyor. Vermemek için ellerinden geleni yapmışlar resmen. Onların olsun ne diyelim

Aliosman_eser bunu beğendi.
  8. powersuply

powersuply Site Gezgini

Koordinatör rehber öğretmenliği PDR ile alakalı ancak BTR görevi de aslında tam anlamıyla bir yönetim ve rehberlik görevidir. Zira BTR'lerin bir görevi de öğretmenlerin eğitim teknolojilerinin kullanımıyla alakalı olarak sınıf için uygulamalarla denetlenip rapor tutulması ve gerekiyorsa hizmetiçi kursla desteklenerek rehberlik görevi yapmalarıdır.

9. küncü

küncü Site Gezgini

Biz neye göre başvuru yapacağız şimdi ?

10. rose_tek

rose_tek Seçkin Üye Seçkin Üye

10 yılını dolduran uzamn 20 yıl olan başöğretmen olsun bence. Ne gerek var. Ya da hiç olmasın.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2022
    bayos, ulubey38, sepulturgay ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. powersuply

powersuply Site Gezgini

Üç başlık var hocam. Bunların ikisinden en az birer tane olmak üzere toplam iki çalışma yeterli. Mesela benim 1. başlıktan dyk kursum var. 3. başlıktan da y.lisansım var. Toplam ikisi yeterli.

rose_tek bunu beğendi.
  12. wes

wes Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu kanunun gelmesini dört gözle bekleyenler, sınav için sıraya girmeye başlamışlardır bile.
    Bu saçma duruma karşı öğretmenlerin tek vücut olarak toplu bir şekilde eğitimlere katılmama ve sınavlara girmeme protestosu yapmaları lazım.
    Sendikaların gerekli adımları şu ana kadar çoktan atmaları lazım. Ama hiçbirinden ses yok.
    Ama öğretmen camiasından bahsettiğimiz için ne yazık ki bu mümkün değil.

BayTerapi, bayos, ulubey38 ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  13. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Her sendikanın dikkate alınırlığı aynı değil hocam bildiğiniz gibi. Yönetmelik yeni yayınlandı. Türk Eğitim-Sen dava açacağını duyurdu.

ulubey38 bunu beğendi.
  14. alimali54

alimali54 Aktif Üye

e-sınav merkezlerinde görev almış olmak diyor istiyoruz istiyoruz çıkmıyor ki görev verdiler de yapmadık mı

Batu15 ve ulubey38 bunu beğendi.
  15. zzh

zzh Seçkin Üye Seçkin Üye

Hiçbir öğretmenin uzman olayım, başöğretmen olayım derdi yok. Geçim derdi var hükümet birçok şarta bağlı olsada 2023 ocak döneminde asgari ücrete yakın olan öğretmen maaşlarını yaklaşık 2000 tl artırmış olacak. İmkan dahilinde herkes almak ister.

sepulturgay ve compteach06 bunu beğendi.
  16. togius

togius Süper Üye Süper Üye

Nasıl yaklaşık olarak 2000 TL arttırmış olacak hocam? Adam doktora yapmış ama başöğretmen olabilmesi için 10 senesi daha var. Uzman öğretmen olabilmek için de en az 10 senelik öğretmen olup sınav kazanması gerekecek. Vesselam belli bir kesim şartları sağlayıp sınav kazanıp 1000 TLden faydalanacak. Yani yaklaşık olarak diye bir şey yok maalesef. Tamamen "mış gibi" bir durum.

17. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Benim anlamadığım sen her 10 yılda bir sınav yaparsın yükselen yükselir... Belge yazısı isteyip, ispat ettirmek ipe un serdirmekten başka bir şey değil.. 14. okulumda çalışıyorum, ve 4. farklı şehirdeyim. Ben şimdi nereden hangi belgeye ulaşayım ki?

18. ay51

ay51 Seçkin Üye Seçkin Üye

Tübitak yürütücüsü ve danışman öğretmen olmak bu kapsama girer mi? Ayrıca üniversite son sınıf öğrencilerinin öğretmenlik uygulaması belirtilen yeterlilikler icerisnde var mı

Son düzenleme: 14 Mayıs 2022
  19. bogrt

bogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

Her branşa soru hazırlamak için zordur tabi... Eğitim bilimleri ortaya koy gitsin...
    Öğretmeni bu kadar zorlarken kendileri branşa özel eğitim/sınavla hiç zorlanılmıyor.

promethus bunu beğendi.
  20. VUR4L

VUR4L Aktif Üye

Verilen ücretin 1000 lira olarak açıklanması kadar saçma bir şey olamaz. Emeklilere verilen 1000 liralar gibi yıllarca aynı kalacak, sonra 250 arttırdık diyip adam avutacaklar. Bunun doğrusu maaşın 6'da 1'e veya bilmem kaç saat ek ders gibi maaşa dolayısı ile enflasyona bağlanan bir şey olmalı yoksa bu para 1-2 seneye çerez parası olacak.

BayTerapi ve promethus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal