Netsupport Masaüstü Gösterim Problemi ve Listede Görünmeyen Clientler

Kodla Büyü

ntopcu2

Aktif Üye
Merhabalar,
1. Öğretmen masaüstünü öğrencilere yansıttığımda bazı öğrenciler klavyeden sanırım bir iki tuşa basarak masaüstü gösteriminden çıkıyorlar bu sorunu nasıl çözebiliriz?
2. Bazı bilgisayarlar listede görünmüyor sağ tuş istemci platformu olarak listele dediğimde görünüyor?
Netsupport sürümleri v14

Bu iki sorunun çözümünü bilen var mı acaba :)

Merhabalar,
1. Öğretmen masaüstünü öğrencilere yansıttığımda bazı öğrenciler klavyeden sanırım bir iki tuşa basarak masaüstü gösteriminden çıkıyorlar bu sorunu nasıl çözebiliriz?
2. Bazı bilgisayarlar listede görünmüyor sağ tuş istemci platformu olarak listele dediğimde görünüyor?
Netsupport sürümleri v14

Bu iki sorunun çözümünü bilen var mı acaba :)
Hocam 1. sorun için öğretmen clientinde klavye ve fareyi iptal et seçeneği var onu seçebilirsiniz.

2. sorun içinse ağ ayarlarını kontrol et özellikle windows 10 kurulu bilgisayarlarda sorun olabiliyor.

2. sorun içinse ağ ayarlarını kontrol et özellikle windows 10 kurulu bilgisayarlarda sorun olabiliyor.
İşletim sistemleri win 7 hocam. Ama bazıları wifi bazıları kablolu internet kullanıyor. Ondan olabilir mi? Ama dediğim şekilde yapınca düzeliyor. Çok anlamsız geldi.
Hocam 1. sorun için öğretmen clientinde klavye ve fareyi iptal et seçeneği var onu seçebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam. Bakacağım buna.

Çok büyük saçmalıyor Client durumlarında bu Netsupport. Bir laptop biri masaüstü olmak üzere bilgisayara Tech ve Tudor'u kurdum. 14 versiyon. İkisi de kablolu iken bir sıkıntı yok birbirlerini gördüler. Buraya kadar her şey normal.

Kabloluda ikisi de 192.168.0. bloğundan ip aldılar ve gördüler.
Laptop'u wifiye aldım 192.168.33. bloğuna geçti. Laptop'un nss'sinde masaüstü gözükmedi ve sadece 10.167.3 bloğundaki eskiden tanıttığım bir tahtayı gördü ama ne hikmetse masaüstünde laptop gözüküyordu.

Dedim ne güzel kablolu bağlantıda wifi'yi görüyormuş. Tudor'u açıp ip bloğu taratma özelliğinden 192.168.33. bloğunu komple tarattım. Sonuç ?
Koca bir sıfır. Hayır işin saçma tarafı aynı anda NSS Tech uygulamasında wifi üzerinden laptop'u görüyor. Tutorda aynı ip'yi göremiyor, bağlantı sağlanamadı diyor. Ulen yan uygulamada açık bağlantı sağlıyorum be vicdansız.

Sonra döndüm wifi üzerinden bağlantıda olduğum tahtanın ip bloğunu taratayım dedim aynı saçmalık onda da olacak mı. Sonuç ne mi oldu?
Ne olacak aynı saçmalık burada da devam etti. Tech uygulamasının bağlantı sağladığı tahtayı Tudor aynı anda ben görmüyorum dedi.

Ben böyle saçma şey görmedim! Acayip de sinir etti bu durum beni. Bu saçmalığa son verecek bir arkadaş varsa yardımlarını beklerim.

Kilitle seçeneği var hocam oda tamamen ekranı kilitliyor. Gösterim modunda klavye ve fare nasıl iptal ediliyor.
Dikkat çekmek, ayrıca farelerini ve klavyelerini kilitlemek için tüm öğrencilerin ekranlarını karartın.
Öğretmen 'Show mode' komutunu kullandığında, bağlı Öğrencilerin fareleri ve klavyeleri otomatik olarak kilitlenir. Öğretmen aynı zamanda bağlı Öğrenci klavyelerini ve farelerini diğer zamanlarda (Gösteri modu dışında) kilitleyebilir. Klavye ve fare ayrıca gerektiğinde ayrı ayrı kilitlenecek şekilde yapılandırılabilir ve varsayılan olarak, Tutor bir Öğrenci klavyesini ve faresini kilitlediğinde Öğrenci ekranında bir grafik görüntülenir. Öğretmen ayrıca tüm Öğrenci ekranlarını gerektiğinde boşaltabilir.

Böyle yazıyor hocam elimde şu anda netsupport yüklü bir pc olmadığı için bakamıyorum.

Geri