Üzücü Bir Durum

Kodla Büyü

formator18

Site Gezgini
Arkadaşlar eylemden sonra dikkatimi çekti. İnternet sitlerinde ki (memurlar.net,facebook gibi) yorumlara Bilgisayar dersi zaten kaldırılmalı, öğrenciler zaten biliyorlar, kendilerini acındırıyorlar gibilerinden talihsiz yorumlar gördüm. Fakat ben onların seviyesine inmedim. İstesemde inemem zaten; çünkü ben mesleğe ilk başladığımda şunu öğrendim Öğretmen Mesleğine Giriş dersinde;
Eğitim : Bireyde istendik davranış meydana getirmedir.
Eğer ki bunu bilmesem bugün o yorumu yazanlara derdim ki ;
Kardeşim benim çocuğum top oynamayı biliyor Beden eğitimi dersi kalksın, Benim çocuğum müzikten nefret eder Müzik kalksın, Resim yapmayı zaten biliyor. Türkçe tamamen gereksiz sınıf öğretmeni okumayı yazmayı öğretti. Rehberlik ben kendim yaparım. Bu zincirde sadece sınıf öğretmenliği ve yabancı dil kalır.

Ya böyle bir saçma yaklaşım olur mu ya ? Ya çocuklar iki GTA oynuyor, Facebook'a girebiliyor diye BT dersi gereksiz oluyor. Ya eğitimin daha ne demek olduğunu bilmeyen insanlar yorum yaparsa olacağı bu tabi.

Ondan sonra ayırlma Türkiyede arttı facebook yüzünden, çocukları kandırmalar, internet dolandırıcılarının ağına takılan insanlar... Eee kendi başına öğrenirsen. İstenmedik davranışlarda artar. Eğitim değil zaten ooo. Deneme yanılmadır.

Hocam bu tür negatif yorumlar her zaman olur önemli olan bizim hakkımızı aramamız ve kararlı olduğumuzu göstermemizdir. bence bizim çok yeni bir bölüm olmamız sanki mebde biz ne dersek yaptırırız btcilere izlenimini oluşturdu. biz bu eylemi dersler tek saate düştüğünde yapsaydık bu noktaya gelmezdik.

Hocam onlar işin eğitim kısmını bilmeyen yapamayan insanlar. O yüzden onlarla diyaloğa bire girmeye gerek yok.
Biz şu anda başarımızı kutlayalım :)

Ülkemizde eğitimde milli ruh yok.Okullar diploma veren kurumlardır.Dershaneler sınava hazırlayan kurumlardır.İnsanlar için bunlar önemliyken dersimize hiç kimse ama kimse önem vermez vermeyecektir de.Biz eylemde istersek 10bin bilgisayar öğretmeni sayısıyla da katılsak dikkate alınacak şey milletin beklentileri ve bu beklentilerin oyla onaylanacağı eylemler dikkate alınır.

Çocukların bilgisayar kullandığını ve çok iyi bildiğini söyleyen zihniyetler bu işten anlamayanlardır...

bu kesinlikle böyle.. kendi bildiğinden çok daha fazla şey bilen çocuk, çok daha hızlı kullanan çocuk onun gözünde Bill Gates oluyor, siz de biliyorsunuz...

Öğretmenelr odasında da böyle bu... hocaya soruyosun hocam mail adresiniz var mı? yok.. facebook hesabın var mı? var...
bu kişi bi de konuşur, çocuklar benden iyi biliyor artık hepsi bilgisayarı şakır şakır kullanıyorlar... kaba tabirle "cahil cesareti" denen benzetme ile ağzı olan konuşuyor..

Allah bildiği gibi yapsın, ne diyim... artık susuyorum.. önceden bakın şöyle bakın böyle anlatıyordum... yoruldum

google ı bile açamayınca, word de basit bi işlemi bile yapamayınca, kopyala yapıştırı bile yapamayınca eli ayağı birbine dolaşıp bizi arayan yine bu dersin gereksiz olduğunu söyleyen elemanlardır. allah ıslah etsin ne diyelim ...

sıkma canını hocam
adamların bilgisayarı biliyordan kastı MSN kullanması ya da google.com'a bir sitenin adını yazıp o siteye bağlanmak. site adresinin adres çubuğuna yazılması gerektiğini bile çoğu bilmiyor. google olmasa internette gezinemeyecekler... :verymad:

ya hocam boşver yapılan yorumları. geçen hafta 75 saatlik temel kursu bitirdim. kursa ilk başladığımda bütün öğretmenler biz biliyoruz hocam kullanmayı dediler. Bende tamam bilebilirsiniz ama neyi ne kadar biliyorsunuz dedim. Monitörleri kapatın derse başlayacağım dediğimde yarısı monitörün kapatma düğmesini bulamadı. KİMSE KUSURA BKMASIN AMA BU ZİHNİYETTEKİ EĞİTİMCİLERLE FATİH PROJESİ DEĞİL KANUNİ PROJESİ HATTA YAVUZ PROJESİ YAPSANIZ HİKAYEEE:)
monitörü kapayamayanların yüzündeki ifadeyide görmenizi isterdim.

Geri