Varsayılan yazıcı olarak ayarlanamama sorunu??

Kodla Büyü

yes_im

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar, okulumuza canon clp7018c yazıcı aldık. yazıcıyı kurdum yalnız, varsayılan yazıcı olarak ayarlamak istediğimde nata verdi. Bir de çıktı alırken sadece word belgesini yazdırırken yazıcıyı görüyor, excel belgesi yazdırmak istediğimde yazıcı görünmüyor sebebi ne olabilir? kendi kurulum cd sinden sorunsuz olarak yüklendi demişti...

Eslivya' Alıntı:
tşk canım benim :)), böyle bişey başıma ilk defa geliyor :) tam çözümü şurası;
"-Başlat/Çalıştır veya Arama kısmına regedit yazıp kayıt defterini açın.
-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows klasörünü bulun
-Bu klasöre sağ tıklayıp izinler seçeneğine gelin
-İzinler içerisindeki listeye “Ekle” butonu yardımıyla “Administrator” ve “System” kullanıcılarını ekleyip her ikisine de “Tam denetim” verin.

bu işlemi yaptıktan sonra bir kere oturumunu aç ve kapat sorun düzelmiş olması gerekiyor. "

Kayıt defterinde izinler ile çözemediyseniz aşağıdaki yöntemi uygulayın:

Yazıcı ile ilgili bütün sayfaları kapatın.
Başlat düğmesine tıklayın.
Arama kutusuna CMD yazın. Gelen arama sonuçlarında cmd.exe'ye sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırı tıklayın.
Gelen siyah komut satırında aynen net stop spooler yazıp enter tuşuna basın ve Yazdırma Biriktiricisi hizmeti başarıyla durduruldu yazısını görün.
2-3 saniye bekleyin.
net start spooler yazıp tekrar enter tuşuna basın ve Yazdırma Biriktiricisi hizmeti başarıyla başlatıldı yazısını görün.
Yazıcınızı yeniden eklemeyi veya varsayılan yazıcınızı değiştirmeyi deneyin.

Not: Denenmiş, başarıyla sonuç alınmıştır.

yes_im' Alıntı:
Eslivya' Alıntı:
tam çözümü şurası;
-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows klasörünü bulun
-İzinler içerisindeki listeye “Ekle” butonu yardımıyla “Administrator” ve “System” kullanıcılarını ekleyip her ikisine de “Tam denetim” verin.

bu işlemi yaptıktan sonra bir kere oturumunu aç ve kapat sorun düzelmiş olması gerekiyor. "

Teşekkürler :+1:

Arkadaşlar benim okulumda da sharp fotokopi mak. var
. Çıktı alamıyoruz varsayilan yazici yapınca kisa bir süre sonra sari ünlem oluyor. Yardimci olur musunuz ?

yes_im' Alıntı:
Eslivya' Alıntı:
tşk canım benim :)), böyle bişey başıma ilk defa geliyor :) tam çözümü şurası;

Teşekkürler ;)

Geri