Vatan bilgisayar 20 iş Günü Aşımı

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Vatanbilgisayardan almış olduğum anakart arızalandı. Anakartı 12.11.2016 teslim ettim. Gün oldu hala haber yok. Bu konuda hakkımız nedir. Ne şekilde davranmalıyız. Bilgisi olan paylaşsın lütfen.

Saygılar

Aldığınız ya da ikamet ettiğiniz ilçedeki Tüketici Hakem Heyetine gidebilirsiniz hocam

study' Alıntı:
Aldığınız ya da ikamet ettiğiniz ilçedeki Tüketici Hakem Heyetine gidebilirsiniz hocam

Teşekkürler hocam. Para iadesi dolarda pahalandı şimdiki ücret üzerinden mi ödenir. Gaming 7 anakarttı. Hakem heyetinden ne kadar sürede sonuç alabilirim.

achillus27' Alıntı:
ürün bugnden itibaren gelsede para iadesi istiyebilirsiniz. ama kargo gelirse almamanız lazım

Para iadesi için herhangi bir işlem gerekiyor mu. Sadece para iadesi talebinde mi bulunacağım. ?

Faturanız ve servis fişinizle İlçe Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunabilirsiniz.Bulunduğun ilçenin durumuna göre size süre verirler.Benim bulunduğum ilçede 6 sonra sonuçlanacağını söylediler.

Hocam öncelikle servise gönderdiğiiniz parçanın tamir süresinin 20 mi yoksa 30 iş günü mü olduğunu öğrenin(muhtemelen servis fişinde yazar)
sonra bence tüketici hakem heyetine gitmeden önce vatan bilgisayarla görüşün. değişim yada ücret iadesi yapmaya yanaşmazlarsa hakem heyetine başvurun. Naçizane fikrim (muhtemelen doların yükselmesinden dolayı anakartın fiyatı yükselmiş olacağından) birebir değişim talebinde bulunun.

Arkadaşlar ürünün muadilini seçme hakkımız var mı. ? Fatura fiyatı 650 tl ama şimdi 950 tl. Aynısından değil ama muadilini istiyorum. Fiyat olarak fark vermem gerekir mi?

Saygılar.

Ellerinde anakartın aynı modelinden kalmadığından dolayı. Muadilini vermek zorundalar mı. Yoksa farkı verecek miyim. ?

ugurkorkmaz' Alıntı:
study' Alıntı:

Teşekkürler hocam. Para iadesi dolarda pahalandı şimdiki ücret üzerinden mi ödenir. Gaming 7 anakarttı. Hakem heyetinden ne kadar sürede sonuç alabilirim.

Şimdiki ücret üzerinden ödenir tabiki hocam. Hakem heyeti bulunduğunuz yere bağlı örneğin İstanbul da ben aynı yola başvurdum Bahçelievler de kredi masraflarının geri alınması dosyalarındaki yoğunluktan dolayı 1 seneyi bulur demişlerdi

ugurkorkmaz' Alıntı:
Arkadaşlar ürünün muadilini seçme hakkımız var mı. ? Fatura fiyatı 650 tl ama şimdi 950 tl. Aynısından değil ama muadilini istiyorum. Fiyat olarak fark vermem gerekir mi?

Saygılar.

Ellerinde o model yoksa bir üst modelini de vermem zorundalar hocam. Ben benzer sorunu telefonum bozulduğunda lg işe yaşadım garanti sürecinde gerekli süre aşıldı hakem heyetine gittim çok yoğun dediler 1 sene sürer ben de lg nin genel merkezine gidip orda bir elektronik mühendisiyle görüştüm lg 16 GB olan telefonum ellerinde olmadığı in 32 GB vermeyi teklif ettiler ancak ben ücret iadesi aldım

study' Alıntı:
ugurkorkmaz' Alıntı:

Saygılar.

Ellerinde o model yoksa bir üst modelini de vermem zorundalar hocam. Ben benzer sorunu telefonum bozulduğunda lg işe yaşadım garanti sürecinde gerekli süre aşıldı hakem heyetine gittim çok yoğun dediler 1 sene sürer ben de lg nin genel merkezine gidip orda bir elektronik mühendisiyle görüştüm lg 16 GB olan telefonum ellerinde olmadığı in 32 GB vermeyi teklif ettiler ancak ben ücret iadesi aldım

Faturadaki ücreti verebiliriz diyorlar. Hakem Heyetine gidersem olumlu sonuç alabilir miyim. Saygılar.

Eğer sonu olumsuzsa 700 tl ye anakart önerisi alabilirim. Saygılar.

Not: Eski anakart msi z97a gaming 7

Hocam Vatandan laptop almıştım 1,5 yıl sonra garantiye yolladım gelmedi.
ürünün aynısını ellerinde olmadığı için sıfır ürün yollamadılar. onun yerine faturada yazan ücreti gönderdiler.

işin kötü tarafı vatan gibi büyük bir firma para iadesini yapma konusunda çok zorlandı. kasada para yok, muhasebecimiz tatilde gibi bahanelerle bir ay süründürdüler :)

Geri