vb.net te önbellek ve çerezleri nasıl temizlerim.

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar. Çok uzun zamandır uğraştığım bir problemim var. Bu duruma visual basic üzerinde bir çözüm ya da bunu yapabilecek bir program tavsiyesi istiyorum.

gmail üzerinden örnek verecek olur isem

gmail e kullanıcı adım ve şifrem ile giriş yapıp. buradan günlük bilgileri alıp. cache ve cookie silerek . yine başka bir mail hasabım ile giriş yapıp. yeniden yeni kullanıcı adı ve şifre girecek ve bilgileri alıp yine cache ve cookie leri temizleyecek.
Bu işleme çok zaman ayırmama rağmen ciddi anlamda işe yarar bir yöntem bulamadım.

Daha önce denediğim diğer yöntemler:
Bu işlemin visual basic cefsharp eklentisi ile yapılabildiğini yani chrome gizli sekmenin açıldığı gibi bir yöntem işlediğini öğrendim. Ancak bu sadece ilk açılış için böyleydi. İlk açılışta cefsharp eklentisi bir gizli sekme gibi açılıyor ama sonrasında ise yine cache ve cookie aklında tutuyor.

dotnet browser gibi bir eklenti ile denedim. Ama ücretli olduğu için bunun üzerinden fazla gitmedim.

vb.net ile alakası yoka ama autohotkey diye bir program üzerinden chrome.ahk eklentisi ile denedim. Burada chorome gizli sekme ile kullanıcı adı ve şifre gibi işlemleri yapmayı başardım. Ama bilgi çekme konusunda bazı komutlarda sorun yaşadığım için çok fazla ilerleyemedim.

Sizin anlayacağınız benim istediğim tekrar edeni işlemlerde cookie ve cache her seferinde temizlensin . Yapmak istediğim işlemleri en kolay hangi yöntemle geliştirebilirim.

CTRL+F5 yapınca cookileri silerek yeniliyor sayfayı. Bunun üzerinden gidebilirsiniz belki hocam.

CTRL+F5 yapınca cookileri silerek yeniliyor sayfayı. Bunun üzerinden gidebilirsiniz belki hocam.
My.Computer.Keyboard.SendKeys("^(f5)")
işlem sonuna böyle bir kod yazdım hocam. işe yaramadı.
daha sonra işlem sonuda yine elim ile manul bu kısayola bastığımda yine aynı şekilde giriş sayfası linkine gitmesi gerektiği yerde. bir önceki hesabı açıyor.

Geri