vb.net WebBrowser yardım.

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar

vb te WebBrowser1 i kullanırken bir siteye kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparken hata ile karşılaştım.
daha önce hiç hata almıştım. sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
Not: sendkeys.send komutu işe yarıyor. Ama arkaplanda çalışmasını istediğim için kullanmak istemiyorum.

WebBrowser1.Document.GetElementById("login-password-input").SetAttribute("value", ("sifre"))
işe yaramadı. Hiç bir şey olmuyor.
WebBrowser1.Document.GetElementById("login-password-input").InnerText = "sifre"
işe yaramadı. Hiç bir şey olmuyor.
Bir textbox a şifreyi atadım. Sonucu sifre yazan yere eşitledim yine olmadı.

Tavsiyeleriniz ne olur.

WebBrowser1.Document.GetElementById("login-password-input").Value = "sifre" denedin mi hocam?

Hocam giriş yapmaya çalıştığınız elementin id ya da classı değişmiş olabilir kontrol ettiniz mi?

Sub Test()
Dim IE As Object
Dim doc As HTMLDocument
Set IE = CreateObject("InternetExplorer.Application")

IE.Visible = True

IE.navigate "https://www.trendyol.com/uyelik?cb=https://www.trendyol.com/"

Do While IE.Busy
Application.Wait DateAdd("s", 5, Now)
Loop

Set doc = IE.document
doc.getElementById("register-email").Value = "x@x.com"

End Sub

Bu çalıştı hocam.
hocam mail bölümünde sıkıntı yok. sıkıntı şifre bölümünde. doldururur gibi yapıyor. yani değerler görünüyor. giriş yap dediğimizde tıklama yapıyor. id olmamasına rağmen tıklamayı da yaptırıyorum. Tıklama yaptıktan sonra değerler orada yazıyor olmasına rağmen kabul etmiyor. Yani eposta ve şifre evet orada yazıyor ama sorun da bu. Value değerini kabul etmiyor.
Birde ben webbrowser1 üzerinden yapmıştım. sizin ki internet explorer sanırım.
Sonuca ulaşmak için gerçek bir üyelik ile giriş yap butonuna tıklamanız lazım hocam. Yoksa yanıltıyor.

hocam mail bölümünde sıkıntı yok. sıkıntı şifre bölümünde. doldururur gibi yapıyor. yani değerler görünüyor. giriş yap dediğimizde tıklama yapıyor. id olmamasına rağmen tıklamayı da yaptırıyorum. Tıklama yaptıktan sonra değerler orada yazıyor olmasına rağmen kabul etmiyor. Yani eposta ve şifre evet orada yazıyor ama sorun da bu. Value değerini kabul etmiyor.
Birde ben webbrowser1 üzerinden yapmıştım. sizin ki internet explorer sanırım.
Sonuca ulaşmak için gerçek bir üyelik ile giriş yap butonuna tıklamanız lazım hocam. Yoksa yanıltıyor.

hocam yolladığım kodda do-while kısmı bekleme yaptırıyor nedenine bakmadım ama beklemeyle sorun çözülüyor. Yani do-while kısmını her veri girişinden sonraya eklemeyi deneyin hocam

Geri