vb studio 2010 da setup hazırlarken Framework 4 problemi..

Kodla Büyü

yigitkocak

Üye
merhaba arkadaşlar; visual studio 2010 da hazırladığım bir program için setup hazırladım; gerekli klasörün içine Framework 4 kurulum programını koymama rağmen, bu setup programını başka makinada kurmak istediğimde sürekli olarak internetten Framework indirip kurmamı istiyor. bu problemi nasıl çözebilirim?

Hocam ben de bugünlerde bunlarla uğraşıyorum. Önce bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım sonra bir soru da ben sorayım :)

Solution Explorer de setup proje dosyana sağ tıklayıp Properties e geliyosunuz, gelen pencerede Prerequisites butonuna tıklayacaksınız, gelen pencerede al tarafta seçeneklerden ortadakini işaretleyip yani "Download prerequisites from the same location as my application" u işaretleyip onaylıyorsunuz ve uygula diyorsunuz. Bu işlemde gerekli framework dosyalarını (isterseniz daha fazlasını) setup a dahil ediyorsunuz. internetten indirmiyor kendi setupu ile kuruyor...
İnşaallah yanlış anlammaışımdır, sorunuzun cevabı budur...

Benim soruma gelince, ben de setup hazırlıyorum , çalışıyor ama Crystal Reports sayfasını çağırınca hata veriyor... Merge modülleri yükledim. araştırdım internette genelde merge modüllerinden bahsediyor.. gözden kaçırdığım birşey mi var bilmiyorum., yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler...

Yalnız Crystal report hatası başka bilgisyaara kurunca oluşuyor, kendi bilgisayarımda sorun yok...

muhtemelern bilgisayarınızda yüklü bir driverden kaynaklanıyor olabilir.İntel Rapid Storage olabilir..

off bende anlamak istiyorum bu konuyu araştırıyorum ama anlayamadım sizin yazdıklarınızı:(

Konunun başlangıcında sorunumu ifade etmiştim. crystal report işlemleri başka bilgisayara kurunca hata veriyor diye. onun halledilmesi için CRRedist2008_x86 dosyasını da bilgisayara kurmamız gerekiyormuş. konu tekrar incelenmişken söylemek istedim, belki arkadaşlara faydası olur...

ofkeli82' Alıntı:
Hocam ben de bugünlerde bunlarla uğraşıyorum. Önce bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım sonra bir soru da ben sorayım :)

Solution Explorer de setup proje dosyana sağ tıklayıp Properties e geliyosunuz, gelen pencerede Prerequisites butonuna tıklayacaksınız, gelen pencerede al tarafta seçeneklerden ortadakini işaretleyip yani "Download prerequisites from the same location as my application" u işaretleyip onaylıyorsunuz ve uygula diyorsunuz. Bu işlemde gerekli framework dosyalarını (isterseniz daha fazlasını) setup a dahil ediyorsunuz. internetten indirmiyor kendi setupu ile kuruyor...
İnşaallah yanlış anlammaışımdır, sorunuzun cevabı budur...

Benim soruma gelince, ben de setup hazırlıyorum , çalışıyor ama Crystal Reports sayfasını çağırınca hata veriyor... Merge modülleri yükledim. araştırdım internette genelde merge modüllerinden bahsediyor.. gözden kaçırdığım birşey mi var bilmiyorum., yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler...
konu eski tarihli ama problem hala devam eder turde.Ben de ayni sorunla karsi karsiyayim,hocamin tarifindeki gibi yapinca frameworkun zaten yuklu oldugu makinede hata verip direk setuptan cikiyor. Baska yolu yok mu acaba arkadaslar vs disinda bi setup programi ile deneyen var mi?

Geri