VDSL Hattı Oturmuş

Kodla Büyü

Eindoforat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Telekomun verdiği Zyxel modemle meb hattından internet alıyoruz. 1 haftadır bağlı bilgisayarlar ip alamıyor. Modemi resetledim, elle ip girdim nafile. Yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil şeklinde bir uyarı veriyor. Modemdeki DSL ışığı sabit turuncu yanıyor. Anlamına baktım. VDSL Hattı Oturmuş demekmiş. Bu VDSL hattı oturmuş ne demektir? Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Yardımcı olur musunuz?

kablo bağlantısı tamam demek. fiziksel bağlantı var. modem ayarları yapılırsa internete çıkarsınız.

Hocam, modemden kablosuz olarak bağlanıp internete çıkabiliyorum zaten ama kabloyla bağlı olan bilgisayarlar ip almıyor. Modemi takınca otomatik yapılandırmıştı zaten. Herhangi bir ayar yapmadık.

wifi den giriyorsa sıkıntı yok ozamn. kablo ile bağlı cihazları kontrol edin derim. modemin dhcp ayarlarına da bi göz gezidirin.

bu arada elle ip vermek işe yarıyor mu bir bakın.

Hocam, bilgisayarı direk modeme kabloyla bağladım. Modemin arayüzüne de giremiyorum. Elle ip de girdim ama sonuç yok.

Hocam modem de LAN portu var dimi ona takıyorsun bazı modemlerde WAN portuda oluyor. Eğer LAN a takıyorsan kablonu kontrol et sonra ethernetin ve modemin lan ışığı yanıyor mu ona bak sonra başka bir pc ile dene ve hala olmuyorsa kablosuz bağlanıp modemin içinden lan portları kapalımı diye bak.

Geri