Veliler kodlamayı oyun zannediyor. ()

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar

Veliler kodlamayı oyun zannetiği için çocukların evde çalışmasını engelliyorlar.
Bunun bilişssel olarak faydalarını anlatan bir bilgilendirme hazırlayabilir miyiz?
Bunun için kaynak neler kullanılabliir.

Fikirleriniz nelerdir? Siz neler yapıyorusunuz?

Hocam Veli toplantısında ben sunum yaptim.ayrica cocuklara iice bunun oyun olmadigini hic bir oyunun bazi bolunlerinin zor olmadigini zeka kullanmazsan gecemeyecegini soyluyrum.

bizim dersi sadece bilinçli veya eğitimli aileler anlayabiliyor. Çalıştığım okulda o kadar azlar ki, herkes oyun sanıyor gereksiz sanıyor, çok mücadele verdim birşey değişmiyor. Onu bırakın milli eğitimde müdüründen tutun, şube müdürüne, oradan milli eğitim müdürüne, bakanlık müffetişlerine, oradan daire başkanlarına bilgisayar önemlidir diyeni ben henüz görmedim. Bir milli eğitim müdürü veya yardımcısı ben yokken sınıfımı gezmiş ki kendim kurdum 2000 liraya yakın para harcadım idare zerre kadar ilgilenmedi, bu sınıfı kaldırın ne gerek var akıllı tahta gelecek bile demiş!!! Hatta bir bakanımız bilgisayar dersi gereksiz herkes kullanmayı biliyor demişti:) O yüzden dünyada teknolojimiz uçuyor !!! O yüzden ben artık bu işlerle uğraşmıyorum, dersime anlatırım ilgili olanlara her türlü yardım ederim, gerisi kendilerine kalmış. İnce Mehmet olmak da doğru değil galiba, bir sonraki aga bir öncekini aratıyor :)

Velilere küçük kağıt gönderiyorum. "Code.org yapılması gereken etkinlikler var. Tamamı şu tarihe kadar bitirilmesi gerekiyor. Öğrenciler yaptığı kadarından not alacak. Şifreler öğrencilerde var" ondan sonra veliler peşinden koşturur. Nota odaklı sisteme göre planlayın. O zaman herşey tıkırında gider

D

Dyk larda ayrı kodlama gidiyorum. O yüzden. Bilisim dersini çocuklar dyk da rağbet gösterdi. Ancak veliler ne işe yarar niye seçtin ayarında hocam :)
Kodlama da robotik kodlamaya girerseniz daha güzel olur bence velilerinde hoşuna gider. Ben ikinci dönem böyle yapmayı düşünüyorum bir kaç adet mbot alabilirsek tabi.

Kodlama da robotik kodlamaya girerseniz daha güzel olur bence velilerinde hoşuna gider. Ben ikinci dönem böyle yapmayı düşünüyorum bir kaç adet mbot alabilirsek tabi.

ben 1 yıldır bunun mücadelesini veriyorum nuh zamanından kalma pc lerim olan labım vardı.şube müdüründen okul müdürüne kadar ne gerek var pc lab modunda bakıyor insanlar. tek başıma kimsenin yardımı olmadan 15 pc bulum bazısı sıfır bazısı 2.el . ardından hayırseverler bulup robotik kodlama malzemeleri aldırdım sınıfıma ve hala arayışım bitmiş değil. çocukların gözlerindeki ışığı sevinci görmelisiniz. sırf bunun için bile mücadele edilebilir. üst kademenin bilişim dersine olan fikri değişti mi derseniz elbette hayır ama çocukların ve velilerin inanılmaz değişti .bu da bana yeter. çünkü yukarıyı memnun etmek nerdeyse imkansızdır

Robotik kursta çocuklar ilk anlamadılar ne yaptığımızı. Ardından LED i yakıp söndürmeye başlayınca çocukların gözlerinin içinden LED lerin yandığını gördüm. Sanırım bu işler için biraz daha zaman gerekiyor. Ama sonuçta muhakkak bu işin önemi anlaşılacak arkadaşlar.

Geri