Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
10 yıl kadar önce olsa forumda bir sürü trol hesap vardı. Bu rakamları iyi bir şeymiş gibi sunarlardı. Şu an ortalıkta görünmüyorlar.

Sendika aidatı üyeden değil de devletten alıyorsa, o sendika devletle nası zam pazarlığı yapsın ki. Biraz bastırsa 'kes lan zaten paranı biz veriyoruz vallaha keserim haa' dese bi tane üye bulamazlar.
(Belirtmeyi unutmuşum. Tabiki de memnun değilim. Bizim bi bilgisayar işi vardı mesela. Böbreğe alıcı bulabilirsem ben de bilgisayarı alacam:confused:)

az önce birinci ağızdan yapılan açıklamayla pratisyen hekimlere 2500 tl, uzman hekimlere 5000 tl maaş zammı yapılacağı söylendi. asgari ücrete de en az 1250 lira zam öngörülüyor. belki de fazlası.

"hepimizin hakkını aramak için masaya oturma gücü verilen sendikadan memnun musunuz?" diye bu soruyu güncellemek lazım.

cüzdan bırakma eylemleriyle, %5 zammı övmekle bu iş olmuyor.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birkaç iyileştirme umudum var. Şuradan sonra meclise gelecekmiş.

Hiç bir umudum yok hastenede temizlik yapan lise mezunu Bile bizden çok maaş alıyor 4400 TL artı 3 ayda bir maaş ikramiye benim maaş 5200 bunca yıl oku sonra KPSS gir 85/86 puan al atanama en son 87 puan alıp atan ama hiç sınava bile girmeden bir yerlere torpille giren lise mezunu kişilerle aynı parayı al daha yazacak çok şey var ama boşa hakkımı helal etmiyorum…

Lise mezunu öğrencim 7.000 lira maaşla sigara firmasında işe başladı firma aracı altında ona ait. benzin beleş. sadece siparişleri alıp dağıtıcılara bildiriyorum dedi.

basogretmenlik icin sinav sarti varmis 10 yillik uzmanlara

peki
uzmanlik icin 10 yil sarti yetiyormu
yoksa o da mi sinavla oluyor.

Önce alım gücünü yani maaşları yarıdan fazla düşür (1000 dolardan 400 dolara). Sonra 72 doları çok büyük bir nimetmiş gibi ballandıra ballandıra veriyoruz de hemide sınavla hemi!

sınav falan duymadım ben TRT haberlerde. 10 yıllık öğretmen uzman olacak dedi. uzmanlar da sınavla başöğretmen olacak dedi.

Ben zam istemiyorum, aldığım ürünlerin fiyatının düşmesini istiyorum. 5 bin zam alsam ne olacak 6 ay sonra eriyecekse ne yapayım zammı. Kıçıkırık teneke arabaların sıfırı 400 bine dayanmış, herşeye dakika başı zam gelmeye devam edecekse, 6 ay hafifte olsa rahatlamayı kabul etmiyorum. inceldiği yerden kopsun

Bugünkü doktorlara gelen zammın tek nedeni var: Devletten istifa etmesinler diye. Son aylarda istifa eden doktor sayısı öyle böyle değil çünkü. Alelacele 2500-5000 arası geldi hepsine. Birkaç yıl öncede savcı ve hakimlere böyle muazzam bir zam gelmişti sanırım.

Uzman ve başöğretmenlik olayı yasa çıkınca herşey ortaya çıkar. Mesala başöğretmenlik sınavına şu andaki uzman öğretmenler girebilecek mi, yoksa yasa çıktıktan sonra sıfırlanacak mı herşey. Önceki uzman öğretmenlikler iptal mi edilecek? (2007 de çıkmıştı sanırım önceki uzman başöğretmen oalyı)

Müjde!
Enflasyonun yüzde 70 olduğu yerde 1000 lira zam almak için eğitime gidiyorsun ardından sınava girip geçmen gerekiyor. 10 hizmet yılı dolmadıysa öyle bir hakkında yok.
1. dereceye düşünce de 3600 ek gösterge hakkına kavuşuyorsun. Ondan önce çalıştığın yaklaşık 20 yıl 3200 ek göstergeden gösterilmeye devam ediyor
Müjde!

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri