veritabanı yönetim sistemleri-II(Microsoft SQL Server)

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar, öğrencilere veritabanı yönetim sistemleri-II (Microsoft SQL Server) konusunu anlatacağım. elimde fazla bir döküman yok. Daha öncede bu programı hiç kullanmadım. Elinizde veritabanı yönetim sistemleri-II (Microsoft SQL Server) ilgili döküman varsa yardımcı olursanız sevinirim.tşk

hocam, bu kitapta özellikle Oracle hakkında bilgi verilmiş. ben MS SQL SERVER konusunu anlatacağım. Programın Kurulumu, Programı Kaldırma, Program Tanımı ve Kullanımı, özellikleri. Yani programın konu anlatımı gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.tşk

naz hocam, Allah senden razı olsun.beni büyük bir yükten kurtardınız. :idea: :+1: :alkis: :++:

Arkadaşlar, bu programı kurmaya çalıştım ama Microsoft SQL Server Management Studio programı kurulmadı. Onun yerine;
Microsoft SQL Server 2005-Configuration Tools- 1)SQL Server Configuration Manager 2)SQL Server Error and Usage Reporting 3) SQL Server Surface Area Configuration
kurulmuş. Nerede yanlışlık yapmış olabilirim.şimdiden tşk

bunun için iki tane ayrı setup dosyasından kurulum yapman gerekiyor. birisi Microsoft SQL Server 2005 bu diğeri ise Microsoft SQL Server Management Studio . ikisini kurunca calışmaya başlayabilirsiniz.

papatya yayıncılıktan "SQL Server 2008 Uyulamalarıyla Veritabanı I ve Veritabanı II" kitaplarını tavsiye ederim. kitap yurdu vb. sitelerden sipariş verebilirsiniz. Yazar: Kurtuluş Beylan

hocam aynı dersi bende veriyorum. şimdi ders notlarını hazırlamaya başladım. bitirince burda yayınlarım hafta hafta.
.
not : program kurarken bilgisayarınızda Visual Studio programı yüklüyse o yüklenirken SQL server 2005 eklentisi de yüklediği için tekrar SQL server yüklerken hata alabiliyorsunuz. böyle bir olayla karşılaşırsanız önce çalışan SQL servislerini durdurun. sonra SQL Server kurulumu yaparken SERVER NAME kısmını değiştirerek kurulum yapın.

not2 : benim tavsiyem SQL server 2005 in ücretsiz versiyonunu (SQL Server 2005 Express Edition) bilgisayarınıza kurun.

arkadaşlar, elinizde Microsoft SQL Server kurulumu ve programın kaldırılmasını ve programın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veren döküman varmı?

hocam ilk hafta için bunları gösterip programları kurmanız yeterli.
vaktiniz kalırsa uğurun paylaştığı pdf ten veri tabanı temel kavramlarını anlatın
.

Ekli dosyalar

• hafta1.rar
    1 MB · Görüntüleme: 244
hocam,Microsoft SQL Server, Veritabanlarının oluşturulmasını ve yönetilmesini sağlayan Veritabanı Yönetim Sistemidir.

ttalan46' Alıntı:
hocam,Microsoft SQL Server, Veritabanlarının oluşturulmasını ve yönetilmesini sağlayan Veritabanı Yönetim Sistemidir.
.
hocam dersi ne yaptığınız konusunda bilgi verirmisiniz.
birde elinizde ders planı gibi bişey varsa onu da paylaşırmısınız

hocam, bu hafta işlediğim konular ektedir. Bu arada paylaşım için tşk

Ekli dosyalar

• VTYS.rar
    12.5 KB · Görüntüleme: 128
hocam kütüphane örneği ilginç olmuş ama üniversite seviyesini düşündüğünde biraz garip kaçabilir.
birde ders notlarını hazırlarken anlatıma göre hazırlamışsın sanırım. öğrenci için gereksiz birçok bilgi de var içinde.
..
ben daha kısa geçtim. ders notlarının hazırlanması bitsin sana da gönderirim hocam.
program kurulumlarında sorun yaşadın mı ?
hangi programları kurdun ?

hocam ben program olarak Microsot'tun sitesinden Microsoft SQL 2005 Server Express Edition ve SQLServer2005_SSMSEE programlarını indirdim ve kendi bilgisayarıma kurdum. Şimdilik bir sıkıntı yok. Bu arada ben sizin notlarınıza gözatmadım. Siz Office 2007 ile hazırlamışsınz bende ise office 2003 var.Onun için dosyayı açamadım

Geri