Vestel 55UD8200 ile MEB fatih ağına bağlanma

Kodla Büyü

koza42

Üye
Merhaba, okulumuz için duyuru panosu olarak kullanmak için Vestel 55UD8200 televizyon aldık. Pano için dijital pano tv internet panelinden bilgi girişi yapılıyor ve daha sonra ilgili web sayfası televizyondan açıldığında duyuru panosu olarak işlevsel olarak çalışıyor. Bu amaçla kullanmak istiyoruz ancak televizyonla internete kablosuz ağdan erişim sağlayamadım. Vestel servisi fatih ağına erişilmez diyor ancak bu doğru değil. Çünkü fatih ağında bazı filtreler nedeniyle bazı sitelere erişim engelleniyor. Biz kablosuz ağın şifresini girdikten sonra ağa bağlandı diyor. Ancak internet erişimi yok ayarla rını kontrol edin diyor. Daha sonra sonra kendi telefonumun internetini paylaştım. Aynı şekilde bağlantı sağlandı ancak internet erişimi olmadı. Google ana sayfası dahi açılmıyor. IP ya da DNS ayarları ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum ama emin alamadım. Varsayılan olarak bu ayarlar otomatik yapılandırma olarak ayarlı.

Televizyonun yazılımı güncellenirse sorun çözülür mü emin değilim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

a1a58b7c-a129-4fc9-b02a-bca2a2e2c6bd.jpg

hocam muhtemelem meb sertifika problemi var. Biz dede başa bir markanın tv si var meb sertifikası yüzünden internete çıkamıyorum

televizyona meb sertifikası yüklenemediği için bizde interneti kullanamadık. Bende dijital panoyu bir bilgisayara kurdum. bu bilgisayara bir ip ataması yaptım, yerelden ulaşarak çözüm ürettim.

televizyona meb sertifikası yüklenemediği için bizde interneti kullanamadık. Bende dijital panoyu bir bilgisayara kurdum. bu bilgisayara bir ip ataması yaptım, yerelden ulaşarak çözüm ürettim.
Hocam nasıl yaptığınızı biraz detaylandırır mısınız? Matematik öğretmeniyim. Bilgim kısıtlı. O kurduğunuz bilgisayar sürekli açık mı? Yani ekranı mı yansıtıyorsunuz?

Bizde, TV yi bilgisayara hdmı kablosu ile bağlayıp öyle kullanıyoruz Chrome'un LCD pano eklentisini

Bizde, TV yi bilgisayara hdmı kablosu ile bağlayıp öyle kullanıyoruz Chrome'un LCD pano eklentisini

Bugün ben de sizin dediğiniz gibi hdmi kablo ile görüntü aktardım. Sağdan ve soldan eksik görüntü oluştu. Yani bilgisayar ekranında tam ekran iken tv ekranında sanki %105 büyütülmüş görüntü vardı. Sağ üst taraftaki saat kısmının bir kısmı görünmüyordu mesela. Ne yapmak gerekir sizce?

Hocam, ben bizim bilgisayarda 1280*720 çözünürlük seçiyorum. Sonrasında Denetim masasından Intel Grafik Panelinden Ekran seçiminden Dijital tv'yi seçip Ekran ölçeklendirmesini koru seçip tam ekran yapıyorum. Bizim, bilgisayar ve tv için ayarlar böyle hocam. Çözünürlüğü kendi bilgisayar ve tv'nize göre artırıp azaltarak deneyebilirsiniz hocam.

Geri