Vestel akıllı tahta bir kaç soru?

Kodla Büyü

galile2016

Üye
Merhaba

Akıllı tahtaları bu sene ilk kez kullanacağım. Bilişim öğretmeni olarak ben ilgileniyorum...

Akıılı tahtalarla uğraşırken bir kaç soru aklıma takıldı...

1- Akıllı tahtaların işletim sistemi kurulurken işletim sisteminin lisans anahtarı hepsinde aynı mı? yada anahtar giriliyor mu?
2- Bazı akıllı tahtalarda akıllı tahta uygulaması var ve kullanıcı adı ve şifre istiyor bu benim okulum ile ilgili bir durum mu? bu şifreyi okuldan mı alacağım?
3- Atak diye bir program var bu programın kurulması şart mı?
4- Genel olarak incelediğimde öğrencilerin akıllı tahtalara yazılım, oyun vb. kurduğu sıkıntısına rastladım. Bunun için nasıl bir önlem tavsiye ediyorsunuz? Aklıma ilk gelen işlletim sistemi başlarken şifre koymak geldi.. Okulda ortak bir şifre kullanılabilir diye düşündüm. Lise değil sadee ortaokul o nedenle bunu aşamazlar diye düşünüyorum ama.. Varsa başka tavsiyeleriniz beklerim
5- active inspire, antropi teach gibi uygulamalar var.. Bunlar lisanslı olarak vetel mi sunuyor? yoksa okul kendisi mi temin etmek zorunda. Yada crackleme yaparsak sorun olur mu?
6- Bunlar dışında tecrübeli öğretmenlerimiz fikirlerini ve tavsiyelerini paylaşırsa çok memnun olurum

1- vestel servise flash bellek götürün size yedek yuklerler onla dilediğince yüklersin. Lisanslar biosa gömülü otomatik tanıyor. ..
2 - akıllı tahta uygulaması diye bişey bilmiyorum
3-atak ücretsiz. Dilerseniz kurarsiniz zorunluluk yok hatta bakanlıkla alakali bişey değil. Öğretmenlerin flash bellekle tahtaya acabilmesini sağlayan bir uygulama. Forumda geniş açıklamalar var.
4-Okulun durumuna göre değişir şifreyi genelde öğrenciler görüp öğreniyor. İşte bunun için atak kuruyoruz. Öğretmen belleği takmadigi sürece açılmıyor tahta.
5-Antropi kurulu ve bize verilen yedekte mevcut. Ekstradan aramaniza gerek yok.
6-her sınıf öğretmeni tahtalardan sorumlu 2 öğrenci belirlesin çok işe yarıyor.
Dokunmatik problemleri yaşarsaniz tahtanin 4 köşesinde bulunan tozu alın.
İlaçlı bişey kurup başınızı agritmayin.
Sağlam bir yedek elinizde bulunsun. Sandisk Extreme gibi yüksek veri transfer hızı olan bir bellek alın. Diğerleriyle 30 dak süren işlem bunla 7-8 dak sürüyor.

Kolay gelsin. .

Geri