Vestel Bilgisayarda Güvenlik Kartı İle İlgili Herşey_Resimli

Kodla Büyü
Re: Vestel Bilgisayarda Güvenlik Kartı İle İlgili Herşey

teşşekkürler denedim ama bir problem var:s

kurulumlrı tamamladım imaj aldım boot type advanced yaptım ilk mesajdaki arkadaşimizin anlattığı şekilde.
ancak ctrl home ile güvenlik kartina bağlanamıyorum.
sonra göndermiş olduğunuz driveri kurdum yine de bir değşklik yok.

güvenlik kartinin çaliştiği bilgisayarlardaki bios ayarlarina baktim ayni şekilde ama gel gelelim devreye girmedi.
bu konuda ne yapabilirim. yardimci olursanız sevinirim.

şu vestel pclerde güvenlik kartı problemini(tanıtma ya da kaldırma) çözen var mı Allah aşkına ya
çıkarıp atıcam okuldakileri yakında yoksa :x

ben yoğun bir araştırmadan sonra çözebildim arkadaşlar.
yaptıklarımı en kısa zamanda adım adım anlatacağım

biostaki seçenekleri tam hatırlayamadığım için yarın okuldan gönderirim.

arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum şu vestel güvenlik kartları ile ilgili...
imaj atarken %70e falan geliyor donup kalıyor,dıt dıt sesleri ile birlikte,dvdyi koyaladım acaba onda mı problem diye ama bütün dvdlerimde aynısı oldu.
silikonlu olunca çıkaramıyorum da:(
biosdan da ayarlarına baktım
bu sorunla karşılaşıp da aşan arkadaşlar varsa bana yardımcı oalbilirler mi?
sağolun bilgisayarbilişimin saygıdeğer üyeleri :alkis:

hocam kopar gitsin ben ole yapıcam bios mios sıkmaya başladi... yada tamamen biostn devre dşi birakip deepfreze yada türevi programlarla devam edicem.
imaj kendi dvdleri ile denemedim ama acronisle taşinabilir hddye aldim. 2-3 dakika arasinda sistem hazir bana kalansa bilgisayar adi ve ağ adini girmek kaliyor.. size de tavsiyem tek tek bilgisayarlarla uğraşmayin... kendi imajnizi kendiniz aliniz.

Bencede kendi image'ınızı oluşturun sonrasında çok daha hızlı ve kolay olur.
Ama dikkat edin image oluşturmadan önce Güvenlik Kartını İptal etmeniz gerekiyor yoksa diğer makinalarda sorun yaşanıyor.
Güvenlik kartları ile ilgili sorun yaşamaya devam ediyorsanız birde aşağıdaki konuya göz atın:

http://www.bilgisayarbilisim.net/gu...venlik-karti-sorununa-kesin-cozum-t30152.html

sağolun hocam hemen deniyorum :alkis:

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: hocam Allah sizden razı olsun çözüldü problemim Rabbim de sizin sıkıntılarınızı gidersin çok mutluyum :++:

Amiiiin, yeterki işiniz görülsün
zamanında benimde çok canımı sıkmışlardı :wink:

ben de deneyim inş. ben de mutlu olurum :) Şimdiden teşekkürler

seyma' Alıntı:
ben de deneyim inş. ben de mutlu olurum :) Şimdiden teşekkürler

evet hocam mutlu olmuş-tum ancak 4,5 tanesinde problem oldu kaldırdım güvenlik kartlarını şimdi daha çok mutluyum :mrgreen:

format atmak için güvenlik kartını kaldırdıktan sonra tavsiyem bir daha güvenlik kartını yüklemeyin.

bizim bioslarda güvenlik kartı gözükmüyor.

Çok teşekkürler, tam da ihtiyacım olan konuydu. Emeğiniz için teşekkürler.

sağolun hocam teşekkürler benim bilgisyarda da benzer bir sorun yaşadım format atana kadar korumayı pasif ypıp cd romadn başlattım normak windows cd si ile formatı attım fakat şimdi güvenlik kartını aktif yapamıyorum ne yapmalıyım vestel bilgisayar kurulu labaratuarda

değerli öğretmen arkadaşlar ben labaratuardaki vestel makinalara format attım windows cd si ile yani geri yükleme falan yapmadan. amacım imajını alıp diğerlerine de atmaktı. fakat format attığım bilgisayardaki güvenlik kartı bir türlü aktif olmuyor yani güvenlik kartı açılışta home bastığuımda geliyor f8 e basınca açılış menüsü vs geliyr ama bir türlü aktif olmuyor.diğer yorumları okudum. ama bıos tan falan yapılan ayarlamalar falanda olmadı. bana bir yol gösterin lütfen acaba hangi no yu arayayım. yada deep frezee mi yükleyeyim birşey söleyin lütfen ii çalışamalr tekrar...

güvenlik kartlarını çıkartın rahat edin derim ben öyle yaptım. boşuna çözülemeyen ya da çözümü çok zor olan bir problemle uğraşmaktansa..

eline sağlık. bizim labdaki kartları çalıştıramıyordum. yazını okuyup uyguladım. çalışıyorlar. eline sağlık.

senin eline sağlık hocam sonuçta sen takıp döktün :wink:

tohatli' Alıntı:
sağolun hocam teşekkürler benim bilgisyarda da benzer bir sorun yaşadım format atana kadar korumayı pasif ypıp cd romadn başlattım normak windows cd si ile formatı attım fakat şimdi güvenlik kartını aktif yapamıyorum ne yapmalıyım vestel bilgisayar kurulu labaratuarda

Konu resimli anlatımlarla güncellendi. Sorununuz hala devam ediyorsa ilk iletiye bir bakın isterseniz.

Arkadaşlar başlıkta ki 8 sayfayı da okudum, gerçekten işime yarar bilgiler buldum fakat aradığım cevabı bulamadım. Benim oklun snıf bilgisayarları da vestel ancak belediye tarfından alınmış, lab bilgisayarlarından daha yeni. güvenlik kartını çıkardım çünkü ekrana görüntü gelmiyordu. çıkarınca düzeldi şimdide format atamıyorum. bıos ayarları lab pclerinden daha farklı ve kartı bıosta hangi menüden iptal edeceğimi bulamadım. yardımcı olabilecek varsa sevinirim. herkese kolay gelsin.

Ellerinize sağlık. Çok güzel bir paylaşım. Bugün hem öğretmen bilgisayarını hem de öğrenci bilgisayarlarından 3 tanesini yeniden yükledim.
Sadece 1 tanesinde -o da servisten gelmişti daha önce- problem yaşadım. Sanırım içinden güvenlik kartını çıkarttılar. Yarın açıp bakacağım.
Ve hazırladığınız bilgiler sayesinde geri kalan diğer tüm ögr bilg.larını da yeniden yükleyeceğim.
Çok teşekkürler.

Tüm öğrenci bilglarını yükledim. Tek sorun daha önce garanti kapsamındayken servise giden bilgisayar. Kasanın içine de baktım. Güvenlik kartı mevcut. Ama Bıos ayarlarında boot-advanced yapınca güvenlik kartı 1. sırada olmuyor. Üstelik 4 seçeneğin hiçbirisine de gelmiyor.
Anakartta takılı olduğu yerden çıkartıyorum hemen yanındaki slota takıyorum bu seferde bilgisayar açılmıyor.
Bu arada bütün bilgisayarlarda silikonla yapışık olan güvenlik kartı bunda kolaylıkla çıkıyor.
umarım sorun en kısa zamanda çözülür...

esma06' Alıntı:
Tüm öğrenci bilglarını yükledim. Tek sorun daha önce garanti kapsamındayken servise giden bilgisayar. Kasanın içine de baktım. Güvenlik kartı mevcut. Ama Bıos ayarlarında boot-advanced yapınca güvenlik kartı 1. sırada olmuyor. Üstelik 4 seçeneğin hiçbirisine de gelmiyor.
Anakartta takılı olduğu yerden çıkartıyorum hemen yanındaki slota takıyorum bu seferde bilgisayar açılmıyor.
Bu arada bütün bilgisayarlarda silikonla yapışık olan güvenlik kartı bunda kolaylıkla çıkıyor.
umarım sorun en kısa zamanda çözülür...

Bir Öneri: Çalışan bir bilgisayarın BIOS ayarlarına gir. Servise giden bilgisayarın da BIOS ayarlarına gir. Pencere pencere birbiriyle karşılaştır. Acaba bir ayar değişikliği var mı?

Geri