Vestel Digitürk Uydu Alıcım Bu gün İtibariyle Çalışmıyorrrr

Kodla Büyü

sinanuzun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Vestel Dijitürk uydu alıcım var. Dijitürk hiç kullanamdım 3 yıl önce vestel tv alırken tasarımı hoşuma gitmiş uydu alıcıısı olarak satın almıştım. Ama dün gece çalışan uydum az önce açtım güncelleme yaptı ve artık dijitürk haricinden diğer Türksat  kanallarını izlememe izin vermiyor ne yapmalıyım bilmiyorum. Aynı durumu yaşayanlar var mı veya çözüm önerisi olan bu kutuya program atılabilir mi nasıl iş anlamadım. Parasını verip aldık şimdi kullanamıyoruz.

güncelleme yapmamalıydınız hocam. digiturk sinyal gonderip turksat kanallarının kullanımına açabiliyor. digiturk abonesi olmadığınızdan bunun yapılması da zor..

evet fabrika ayarına dön dedim olmadı. Ben güncelleme yap demedim makineyi açınca otomoatik Diji türk kurul geldi. Eskiden Bu makinede diji türk tarafı ve türksat tarafı vardı Adamlar Türksat tarafını kaldırmış resmen manuel aramayı kaldırmışlar. Ve ekranda karşıma Dijitürk kurulum EutelsatW3 kurulumu ile Dijitürk Turksat Kurulumu diye iki ekran geliyor Türksatı seçip kurunca da sadece 19 Dijitürk kanalını buluyor onlarda çalışmıyor bu nasıl iş Allah Allah.

fercanx' Alıntı:
Aman diyim arkadaşlar digitürke bulaşmayın...Bütün borçlarımı ödedim digitürk 6 yıl sonra fatura ödemedin diye avukata vermiş..Ben ödedim diyorum digitürkün taktiği buymuş araştırdım öğrendim.
http://www.google.com.tr/#sclient=p....,cf.osb&fp=41939651ae7d3914&biw=1440&bih=731

.AMAN Diyim sakın.Vestelide bedava verseler almayın...

Edit :konu alakasız ama en alakalı topic buydu :)

Bankadan otomatik ödeme talimatım var. Bi aksilik çıkarsa banka kayıtları şahidimdir:)

Arkadaşlar Az Önce Vestel Servisinden geldiler. Uydum Dijitürk tarafından güncellendiği için FTA ayarı kapanmış dolayısıyla sadece Dijitürk kartıyla seyredilebilir hale gelmiş. Oysa ben uyduyu alırken böyle bir sözleşme imzalamadım Dijitürk makineme müdahahale edebilir demedim. İşin ilginci ben bu makineyi bedava almadım ki Dijitürk kafasına göre makinemi felç etsin.

Vestelden arkadaşlar gelince tamam sorunu çözecekler dedim ama sağolsunlar işlemin neredeyse bir uydu cihazı fiyatı tutacağını Garantimin bitmiş olduğunu dolayısıyla bu işlem için benden ücret almaları gerektiğini söylediler bende iyi o zaman bırakın boş verin dedim. Arkadaşları yolcu edecekken Merkezden geldiklerini Mesafe nedeniyle belirli bir yol ücreti ödemem gerektiğini söyleyip ücret talep ettiler. Bende kendilerine madem böyle bir ücret var beni arayıp gelemden önce neden bilgilendirmediklerini bu bakım işini kabul edip etmeyeceğimi neden sormadıklarını sordum kendilerine Onalrda ; İşlemi 444 lü numaradan yaptığımı ve açık işlem olduğundan 1 gün içerisinde işelmin bitirlmesini ve bu nedenle yol ücreti alamlraı gerektiğini belirttiler. Bende ödeme yaptığıma dair bir fatura kesitirp arkadaşları yolcu ettim. Garantisi bitmese yol ücreti de alamayacaklarmış ücretsizde tamir yapacaklarımış. Siz siz olun aynı problemi yaşamayın arkadaşlar.

Yarından sonra olayı İlçe hakem heyetine taşıyacağım. Kullanıcıdan kaynaklanmayan bir problem, Ücretini verip aldığım makinemi kullanamıyorum. Bu yetmezmiş gibi düzeltilmeyen sorun için birde üstüne para ödüyorum tam süper.

tek bir ihtimal var hocam. modüllü üyeliği olan bir digiturk abonesine digiturk merkezi aratıp modülü de sizin receivera bağlayıp turksat sinyali gonderilmesini isteyeceksiniz. sinyal gönderme işlemi 5 dakika kadar sürüyor. işlem bitince turksat kanallarını izleyebilirsiniz..

Konuyu açalı 11 gün olmuş olurda aynı durumla karşılaşan olursa googlede arayıp oksusun diye çözümü de yazıyorum. Vestele yazdığım ileti sonrasında evime kadar gelinip uydum ücretsiz yapılmak üzere alındı buna etken kendilerini İlçe kaymakamlığı tüketici heyetine başvuru yapacağım bilgisi oldu.

Geri