Vestel Faz2 win 10 akıllı tahta sık sık mavi ekran hatası veriyor

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumdaki akıllı tahtaların biri sık sık mavi ekran hatası veriyor. bana hiç denk gelmedi ama öğrenciler bir çok derste olduğunu söyledi. Sebep ne olabilir acaba?Tekrar imaj mı yükleyeyim ,bu arada okulda 16 tahtada aynı imaj yüklü ve hepsinde timefreeze var. Diğerlerinde böyle bir sorun duymadım.

bence güncelleme yapıyordur, o arada işlemci kullanımı %100 oluyor, öğretmen başka işlem yapınca pat, mavi ekran geliyor. diğerlerinde de başlayabilir, güncellemeleri kapatırsanız sorun çözülür.

Hatanın ana kaynağı toolwiz time freeze programı. İkinci kaynağı da ekran ve sensörlerin tozlu, kirli olması.

teşekkür ederim hocam , ekran gerçekten çok kirliydi ikili öğretim yapıyoruz başka bir okulda bizim okula geliyor, kaç senedir ilk kez bu denli tozlandığını gördüm, , bu sebeptendir inşallah,,, diğer ihtimali de forumda okudum yani time freeze durumunu ama 16 tahtada aynı imaj aynı timefreeze yüklü, neden sadece bir tahta hata veriyor bir de timefrezee yerine ne önerirsiniz, usb kilit programları kullanmayı tercih etmiyorum, kullanan okulların usb girişleri mahvolmuş.

Geri